Příčiny nemocí

Nemoc je naší signalizací a směrovkou na cestě životem

Není to „něco“ zvenku, co nás postihlo a nijak to s námi nesouvisí. Abychom snadněji pochopili, co v nás tu nemoc u nás drží, nabízím na této stránce různé prameny „příčin nemocí“. Někdo to nazývá psychosomatikou, pro někoho jsou to duchovní příčiny nemocí. Je jedno, jakou tomu dáme nálepku, důležité je v sobě najít odpověď.

Je to něco jako nabídka možných příčin a jen my sami můžeme v sobě objevit tu naši a přijde takové to AHA. Pak můžeme udělat změny a pak už nemoc nemusí být naší skutečností. V některých případech nás sice nemoc bude provázet, ale jejím přijetím a pochopením se nám velice uleví.

Zdroj: http://www.louisehay.com/

Luisa Hay

Louise L. Hay je spisovatelka publikací o osobním růstu, pořádá a vede semináře jako motivační kouč, přednáší o metafyzice.

Je známá zejména díky knize Miluj svůj život, ale i dalších jako je Uzdrav své tělo, Myšlenky srdce…

Zde naleznete seznam příčin nemocí a jí doporučované afirmace.

Agape Brno je centrum volně sdružených duchovně založených osob. Líbí se mi jejich zpracování duchovních příčin nemocí. Já sama zde hledám inspiraci a pokud hledáte a přemýšlíte, proč tahle potíž, proč tahle nemoc, pojďte nakouknout.

Bylinářství MAYA

Abecední seznam duchovních příčin nemocí je ze zdroj: http://www.bylinky-maya.cz/

Přehledně a jednoduše zpracované.

Sama si zde hledám odpovědi na otázky: Proč tohle? Proč se mi po letech udělal opar? Odpověď se mi často nelíbí – asi proto, že ji nechci vidět. No ten opar speciálně se mi nelíbil ani trochu. Je těžké si přiznat někdy krutou pravdu. Uvědomit si svoje černé stíny a přijmout je.

Kdybychom uměli svému tělu naslouchat, řídit se jeho radami… Ale zapomeňme na kdyby a pojďme aspoň něco málo změnit. Pojďme se tíky popsaným příčinám nemocí podívat do sebe. Tam je schovaný důvod a odpověď na proč. Nenechte se odradit, že tomu nerozumíte. Chce to čas. Mně něco došlo až po letech…

Pomáhá mi tohle zamyšlení i u mých klientů. Jdou za mnou s určitým problémem a já podle nemoci či části těla mohu lépe směřovat otázky. Rychleji se v rozhovoru dostaneme tam, kde je ukrytý poklad. 

Více o mně se dozvíte v mém příběhu. Jak jsem potkala homeopatii a co pro mne znamená.

Zajímá vás, kde beru tu drzost se nazývat homeopatem? Úspěšně jsem absolvovala tři homeopatické školy, absolvovala mnoho seminářů světově známých homeopatů a své znalosti zdokonalovala na letních homeopatických školách.