Jednotlivé tkáňové soli

Stáhněte si jednoduchou tabulku pro výběr soli

a současně získáte stručný leták.

Stačí vyplnit váš email a potvrdit souhlas.

Tabulku a leták si už stáhlo 9415 fanoušků Schüsslerových solí. Přidejte se i vy.

Základních tkáňových (Schüsslerových) solí je 12. Existují i doplňkové soli, které vytvořili následovníci Dr. Schüsslera. Ty ovšem na našem trhu nejsou. Většinou si ovšem vystačíme s těmi 12 základními.

Užívají se jako běžná homeopatika – nechají se rozpustit v ústech. Nejsou zde žádná omezení a často se kombinují. Užívá se běžně 3 – 5 solí současně.

Dále nejdete seznam jednotlivých základních 12 solí.

1 – Calcium fluoratum – elasticita

Nachází se zejména v zubní sklovině, kostech a pokožce. Nejvíce jej najdeme v elastických tkáních. Hraje významnou úlohu u krevního oběhu, udržuje elastičnost cév a také ovlivňuje resorpci cévních usazenin.

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Můj tip pro vás ZDE>>.

2 – Calcium phosphoricum – kosti a zuby

Jedná se o v těle bohatě zastoupenou sůl. Uplatňuje se při výstavbě tkání, tvoří kostní hmotu – zpevňuje kosti. Tato látka je obsažena ve všech našich buňkách. Ovlivňuje buněčné membrány, podílí se na tvorbě bílkovin

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Můj tip pro vás ZDE>>.

 

3 – Ferrum phosphoricum – první pomoc

Důležitost železa pro organismus je všeobecně známa. Je nezbytnou součástí krevního barviva hemoglobinu, železo je přenašeč kyslíku. Tkáně se zánětem mají zvýšenou potřebu kyslíku…

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Můj tip pro vás ZDE>>.

4 – Kalium chloratum – sliznice

Tuto sůl je obsažena v každé buňce a nachází se zejména v krvinkách, svalech (i srdečním), mozku a nervech. Draslík hraje významnou roli v proteosyntéze (výstavby bílkovin). Tato sůl je důležitá pro stavbu nejen svalů a nervů, ale také vaziva, kůže a sliznic. Vytváří tzv. extracelulární matrix (fibrin, elastin, kolagen).

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Můj tip pro vás ZDE>>.

5 –  Kalium phosphoricum – nervy a mysl

Tato sůl je obsažená ve všech buňkách a je všeobecně nezbytná. Na její nedostatek jsou citlivé zejména buňky mozku a nervové buňky. Je také důležitá pro červené krvinky (i ostatní krevní buňky) a svalovou tkáň. Nedostatek draslíku se projevuje zejména fyzickou slabostí, vyčerpáním, ale také podrážděním, hněvem, smutkem…

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

6 – Kalium sulfuricum – chronický zánět

Jedná se o sůl, která hraje důležitou roli zejména ve svrchních vrstvách kůže (epidermis) a epitelu (žlutý hlen na mukózních membránách). Je to důležitá sůl, která se podílí na “vnitřním dýchání” – výměně kyslíku mezi krví a buňkami, přenáší kyslík jednak do buňky a také uvnitř buňky. Základní tkáňová sůl pro 3. stadium zánětu.

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Můj tip pro vás ZDE>>.

7 – Magnesium phosphoricum – bolesti a křeče

Důležitý minerál v lidském organismu. Řádově polovinu najdeme v kostech, ale hraje významnou úlohu také ve svalech (hladkých i kosterních), nervech (zejména vegetativních), míše i mozku, červených krvinkách…

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

8 – Natrium chloratum – rovnováha tekutin

Už děti znají pohádku: Sůl nad zlato. Je naprosto nezbytná (esenciální). Na rozdíl od draslíku se sodík nachází zejména v extracelulární tekutině. Dále ji najdeme v kostech a chrupavčitých tkáních, v žaludku a v ledvinách. Sodík je základním regulátorem vodního hospodářství, reguluje osmotický tlak. Podporuje obnovu buněk.

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

9- Natrium phosphoricum – acido-basická rovnováha

Tato sůl je užitečná zejména v mozkových a nervových buňkách, ve svalech, červených krvinkách a pojivových tkáních. Podílí se na vyloučení odpadních produktů výměny látkové, také se účastní obnovy buněk a krvetvorby. Ovlivňuje vodní hospodářství, reguluje pH (kyselost) v buňkách, podporuje snížení pH (kyselosti) v krvi.

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Můj tip pro vás ZDE>>.

10 – Natrium sulfuricum – vyměšování

Tato sůl je zejména obsažena v tělesných tekutinách a méně v buňkách. Váže na sebe vodu, a proto se používá jako projímadlo. Její hlavní úlohou je odvodňování, pomáhá u otoků. Podílí se na přeměně toxických a odpadních látek na vodné roztoky, aby mohly být následně vyloučeny a nezůstávaly v těle (detoxikace těla).

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

11 – Silicea – vlasy, nehty a kůže

Zde se nejedná o sůl, ale o oxid křemičitý, je pro těla naprosto nepostradatelný. Podílí se na tvorbě kůže a sliznic, také nehtů, vlasů a kostí. Křemík je také obsažen v plicích, v lymfatických žlázách, v pojivových tkáních, v kloubní výstelce, v plotýnkách, na povrchu nervových vláken (ovlivňuje propustnost jejich membrán – vodivost) a mozku.

Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Můj tip pro vás ZDE>>.

12 – Calcium sulphuricum – čistící procesy

Tato sůl se v těle vyskytuje v játrech, žluči a také ve sliznicích, kůži a vazivu. Podílí se na výstavbě pojiva, kůže a epitelu. Je nezbytná pro integritu a funkčnost pojivových tkání. Podporuje látkovou výměnu – eliminuje následky překyselení (špatná životospráva, stres). Pomáhá čistit hnisavé procesy (zejména chronické).

 Více se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Můj tip pro vás ZDE>>. 

Dávkování

Obvyklá dávka je 1 tableta 3-6 x denně.

Tablety vložte do úst pod jazyk a nechte pomalu rozpustit.

Nyní je na českém trhu možnost zakoupit v lékárnách registrovaný léčivý přípravek. Pokud jej nemají skladem, rádi vám jej nejpozději do druhého dne objednají. Pokud tuto novinku neznají, můžete jim napovědět, že název začíná No..

Kde koupit Schüsslerovy soli

Kde nám mohou Schüsslerovy soli pomoci, jejich role v těle a jak vybrat podle tváře vhodnou tkáňovou sůl.

Lído, děkuji za velmi přínosný e-book, který mi rozšířil obzory. S homeopatiky mám několikaleté úžasné zkušenosti, takže jsem s nadšením přivítala tkáňové soli. Oba e-booky krásně vedou k výběru tkáňové soli přímo na tělo. Každý si může podle nich snadno vybrat tu svou. Překvapilo mě, jak moc je čitelný náš obličej – i podle jeho různých příznaků mohu snadno vybrat to nejvhodnější pro sebe. Je úžasné moci využít další z možností přírodního léčení sebe sama. Já už mám vybranou a objednanou tu svou ?. Určitě si vyberete i vy ?.

Michaela Holínská

Expertka na Bachovy esence, http://michaelaholinska.cz/

Akční balíček Vám a vřele doporučuji. Je přehledný a moc pěkně vytvořený. Určitě se v něm dobře zorientujete a snadno najdete vhodnou chybějící sůl k doplnění. Vizuální diagnostika – luxusní,určitě se v ní najdete a poznáte v ní i své známé…. na konci jsou vypsány názvy podle kterých Vám ji objednají v lékárně.

Michaela Vinohradská

Přišla ke mně knížka Schüsslerovy soli.  Musím říct, že pro mě jako pro laika je napsána velice lidsky, prostě tak, že jsem si hned uvědomila, kterou sůl bych měla začít používat.  Je to kniha s velmi zajímavým obsahem – vřele doporučuji.  Sama jsem si dle knížky a popisu u fotek vybrala číslo 6 a 8.  Tyto 2 soli jsem si také objednala v lékárně a užívám je měsíc a půl. Sama jsem zvědavá jak dopadl odběr krve, ale to se dozvím až na konci dubna.

Homeopatika jsem používala, ale o schüsslerových solích jsem nevěděla – takže, paní Lído DĚKUJI, za informace, které v obou knížkách jsou velmi přehledné. Dagmar Mnichová

Expertka na meditace, které vás hodí do pohody