Čekáte miminko? Termín se už pomalu blíží? Nebo někdo ve vašem okolí?

Tak pak tento příspěvek píšu právě pro vás.

Možná jste už porod prožila nebo je to úplně poprvé. Chtěla bych vám předat pár tipů, aby vše proběhlo hladce.

Porod

Lék číslo jedna: Arnika Montana 9 CH

Tento úžasný lék vám urychlí regeneraci po porodu. Ten si určitě zabalte s sebou. Pokud už máte zkušenost s porodem, sama na vlastní kůži můžete zažít ten rozdíl. Obecně bych doporučila mít tento lék stále u sebe,spoustu využití i v jiných oblastech.

Lék urychlí nejen hojení, ale působí proti bolesti, snižuje krvácivost.

Začněte jej užívat co nejdříve po porodu. Nechejte v ústech rozpustit kuličku každé dvě hodiny a od druhého dne (po dobu týdne) pak 5 x denně. Další možností je kuličku rozpustit ve vodě a jen ji popíjet. Vyberte si způsob, který vám více vyhovuje.

Císařský řez

Ne každá maminka má možnost přivést dítě přirozenou cestou a je nutný císařský řez. Tady je dobré podpořit hojení řezné rány lékem Staphysagria 9 CH 1 x denně nebo při větší bolestivosti i klidně 3 x denně. Lék Arniku bych užívala 3 x denně také.

Homeopatií je také možné urychlit odbourání látek, které se dostaly do těla při anestezii. Tady bych doporučila lék Nux vomica 9 CH 3x denně po zákroku. Bude dostačující užívat jeden den.

Strach z porodu

Pokud máte strach a úzkost z porodu, tak lék Gelsemium sempervirens 15 CH vás může zklidnit. Užívejte dle pocitů úzkosti – 1x až 3 x denně.

Tvorba mléka

Chcete podpořit tvorbu mléka? Užívejte 5 x denně lék Ricinus communis 5 CH tak dlouho, dokud tvorba mléka není dostačující. Můžete dlouhodobě.

Pokud vám tento lék nepomáhá, zkuste ještě druhou možnost, tou je Lac caninum 5 CH 3 x denně a také můžete dlouhodobě.

Výhody homeopatie

V době těhotenství a během kojení není vhodné užívat klasické léky. Tady se nemusíte obávat, homeopatické přípravky můžete užívat v těhotenství a v době kojení. Dokonce je můžete podávat i miminkům.

Dávkování

Jen malé doplnění. Léky se nechají rozpustit v ústech nebo je možné je rozpustit ve vodě a popíjet. Já doporučuji užívat jednu kuličku, ale pokud jste zvyklí užívat 3 nebo 5, klidně u toho zůstaňte.

Homeopatika je vhodné užívat, když jsou ústa „čistá“, myslí se tím, že zrovna nemáte v ústech nějakou výraznou chuť, jako je například mentolová žvýkačka.

Kde dostanu homeopatika?

Homeopatika se prodávají v lékárnách, pokud je nemají na skladě, mohou vám je do druhého dne objednat. Nebo si je objednejte na nějakém lékárenském e-shopu.

Přeji si, aby vám homeopatie pomohla snadněji projít porodem a prvními dny po něm, ale aby vám byla pomocníkem i jiných situacích.

Potence