SERIÁL – “ŽENSKÁ” HOMEOPATIKA – psychologické popisy léků

Můj výlet podél Sázavy

Nápad, začít psát seriál psychologických popisů homeopatik, mi přišel na jedné procházce podél Sázavy. Bylo pozdní léto ještě plné slunce a já ve stínu stromů obdivovala krásu naší přírody. Dobíjela jsem baterky pohledem na klikatící se Sázavu, na skály nad řekou.

Rozhovor s Pavlou Kupčo

Také jste mne inspirovali vaším zájmem o rozhovor s Pavlou Kupčo, kde jsme si povídaly o ženských lécích se sklonem ke vzteku. Pokud jste jej neslyšeli nebo nečetli, najdete článek a nahrávku zde>>.

Psychologie

Sama jsem vždy měla mám ráda psychologii a miluji knížky a filmy s touto tématikou. Vždy mi naskakuje otázka,  PROČ se ten člověk tak chová? Co za tím je? Homeopatie mi nabízí spoustu odpovědí a pochopení, proto mne láska k homeopatii nikdy neopustila.

Proč miluji homeopatii

 

Ženská homeopatika

V názvu uvádím “ženská” homeopatika, ale nic není černobílé. Není striktně dáno, že tyto léky nemohou pomoci i mužům. Stále častěji se setkávám s muži, kteří jsou velmi citliví a tyto homeopatika jim mohou velmi pomoci. Naopak my ženy často potřebujeme “mužské” léky. Možná nás ovlivňuje doba, ve které žijeme nebo jsme dnes více v kontaktu se svou mužskou částí.

Homeopatika pro ženy

Homeopatika pro ženy

 

Homeopatický jazyk

Setkáváte se zde s homeopatií poprvé? Může vás překvapit specifický “homeopatický jazyk”. Mluvím o lécích jako o lidech, což vám může zprvu znít zvláštně. V homeopatii hledáme podobnost – podobnost mezi lékem a člověkem. Popis léku(obraz léku) je jako popis člověka, kterému lék prospívá. Čím více se podobají, tím lék více pomáhá. Mohou to být nejen zdravotní problémy – rýma, kašel, ekzém či astma, ale také naše emoce – smutek, úzkost, vztek. Homeopatika také zvyšují naši energii, zlepšují imunitu a spánek. Když je lék opravdu velmi podobný, dokáže rozpohybovat zázraky – nahradí vám desítky sezení s psychologem či koučem.

Zkušenost psycholožky

Kolegyně psycholožka jednou krásně popsala svou zkušenost, že už se jí nechce roky s klienty rozebírat jejich životy a vidět minimální posun a v případě těžší životní události vidět propad zase zpět na začátek. Raději dá nějakou kouli a “zírá”, jak se klient posunuje mílovými kroky a ona to jen pozoruje, jak se to děje.

Mohu jedině souhlasit. Klient po konstitučním léku jakoby rozkvete, najde v sobě odpovědi na své otázky, lépe vidí kroky, které jsou pro něj dobré a má odvahu je udělat.

První díl je věnovaný homeopatiku Pulsatilla. Objeví se na mém blogu příští týden.

Pulsatilla

Pulsatilla – milá i nesnesitelná