Cholesterol a Schüsslerovy soli

Strašák cholesterol

Možná i vás lékař vystrašil cholesterolem a hledáte cesty, jak hladinu cholesterolu normalizovat. Je obecně známé, že klasické chemické léky na snížení hladiny cholesterolu mají výrazné nežádoucí účinky. Naštěstí je cest k úpravě hladiny cholesterolu více.

Cholesterol a strava

Existují mnohá doporučení na úpravu stravy, kdy v jídelníčku snížíme (vysadíme) nejen cukr, bílou mouku, ale také například vepřové a přestaneme kouřit. Mezi potraviny, které mají pozitivní vliv na cholesterol patří jablka, ořechy, sója i třeba cibule a česnek. Je vhodné do jídelníčku zařadit například lněný a olivový olej.

Bylinky a čaje

Pomáhají také bylinné čaje s rozrazilem, artyčokem, Pu-Erh i mátový čaj. Můžete také zařadit vlákninu psyllium (ze semen jitrocele), řasu spirulinu.

Web www.homeoporadna.eu je věnovaný homeopatii a také Schüsslerovým solím, které jsou taková „zvláštní“ homeopatika. Více o nich najdete ZDE>>. To hlavní, co vám chci předat, jsou tipy na Schüsslerovy soli. Pojďme na to.

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

Tato sůl se podíli na metabolismu tuků. Je hlavní solí, která snižuje hladinu cholesterolu. Má na starosti také optimální pH, pomáhá neutralizovat kyselost. Překyselení organismu je příčinou mnoha dalších potíží (zánětlivá onemocnění, osteoporóza…).

Natrium phosphoricum

Sůl č. 10 Natrium sulphuricum

Další významnou solí podílející se na metabolismu tuků je Natrium sulphuricum. Podporuje v našem těle funkci jater i odtok žluči, což má pozitivní vliv na hladinu cholesterolu.

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum

Sůl Magnesium phosphoricum snižuje hladinu cholesterolu. Pozitivní působení této soli je také v jejím blahodárném vlivu na stres  – pomáhá uvolnit napětí. Má také má vliv na srdeční činnost (prevence infarktu).

Magnesium phosphoricum

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

Velmi užitečnou solí je také Calcium flouratum, která podporuje resorpci cévních usazenin a udržuje elasticitu cév (vazů, svalů, tkání).

Calcium fluoratum

Dávkování

Schüsslerovy soli se často užívají v kombinacích, často nám solí chybí více. Je mnohem běžnější užívat 4 – 5 solí než jednu. Užívejte od každé soli 1 – 2 tablety 3 x denně. Stejně jako homeopatika se nechají rozpustit v ústech. Pokud je to na vás hodně tablet, můžete celou denní dávku rozpustit ve vodě (na množství nezáleží) a během dne popíjet. Já sama mám raději nápoj s rozpuštěnými solemi.

E-booky o Schüsslerových solích

Chcete se o solích dozvědět více? Napsala jsem na téma Schüsslerových solí dva e-booky. V prvním e-booku  Schüsslerovy soli najdete základní význam soli (minerálu) v těle a situace (nemoci), kdy je vhodné danou sůl doplnit. Nedostatek soli lze také vyčíst z obličeje a k tomu vám pomůže e-book Vizuální diagnostika. více se dozvíte ZDE>>.

Schüsslerovy soli

Vizuální diagnostika