CO JE TO HOMEOPATIE

Co je to homeopatie

Začnu nejprve obecně. Pokud jste o homeopatii a jejím principu zatím ještě neslyšeli, mohou vám další řádky odkrýt její tajemství. Stručně popisuji základní princip na jednoduchém příkladu a specifickou přípravu homeopatik.

Možná jste už o homeopatii slyšeli. První odstavce pro vás jsou notoricky známé, můžete je přeskočit. Dále se s vámi podělím o svůj osobní pohled, co je pro mne homeopatie. Jak já tuto metodu vnímám.

Základní princip homeopatie

Homeopatie je šetrná přírodní medicína. Řadíme ji do alternativní a celostní medicíny. Nepatří tedy do hlavního proudu (alternativní) a je to přístup k celému člověku (celostní).

Základní větou, která ji charakterizuje je:


„Podobné se léčí podobným.“

Tato věta je alfou a omegou homeopatie. Homeopatikum podobné potížím daného člověka umí tyto potíže léčit. Můžeme dlouze polemizovat, zda to je nebo není pravda. Nejlepší je podle mne osobní zkušenost. Teoreticky můžeme debatovat dlouho – “zda byla první slepice či vejce”. Já homeopatii vyzkoušela na sobě, pak na svých blízkých a později na svých klientech. Zlepšení jejich potíží, dokonce někdy přímo “zázraky” jsou mi nejlepším důkazem účinnosti homeopatie.

Příklad

Princip podobnosti vám vysvětlím nejlépe na příkladu.

Popíši dvě odlišné situace:

1.
Paní Hanu bodla včela do kolene. Koleno jí začalo poměrně rychle otékat a po chvíli bylo dvakrát větší než to druhé. Otok byl růžovočervený, takový vodnatý a cítila velkou bolest. Pravděpodobně vás také někdy bodla včela a jistě si tu bolest pamatujete. Je píchavá, bodavá a pálivá. Možná vám poradili studené obklady, které ulevují – paní Haně také zmírňovaly otok i bolest.
2.
Druhá situace je odlišná. Přichází za mnou imaginární pan Petr s bolestí kolene. Vypráví, že dříve se tento problém objevil výjimečně a sám odezněl. Nyní jej koleno ale opravdu trápí. Koleno má velmi oteklé, otok je vodnatý a koleno je růžovočervené. Pan Petr si stěžuje na píchavé a bodavé bolesti. Na otázku, co mu uleví mi odpovídá, že si koleno leduje. Jednak se zmenší otok, ale i bolest je mírnější.

Napadne vás, z čeho bude homeopatikum, které může pomoci panu Petrovi?

Pokud jste odpověděli ze včely, máte ode mne jedničku.

Homeopatikum připravené ze včely bude pomáhat na bolavé koleno, když je splněno pravidlo podobnosti. Nebude pomáhat na bolest kolene, kde pomáhají teplé obklady.

Homeopatikum ze včely bude také pomáhat u potíží, kde je bodavá bolest, růžový otok a úleva studeným. Může se jednat o bolest zápěstí, hlavy, ale třeba i o angínu.

To, že homeopatikum ze včely může léčit koleno, neznamená, že je to lék na kolena. Je to spíš lék pro lidi se sklonem k otokům, píchavým bolestem a má i svůj emoční popis. Možná jste slyšeli, že v homeopatii nemáme léky na nemoci, tedy léky na koleno, na hlavu a podobně.

Vybírám lék na konkrétní problémy daného člověka. Tady jsem to velmi zjednodušila, ve své praxi se zaměřuji zejména na emoce, strachy a situace, které klienta dobíjí. Potřebuji poznat, kdo přede mnou sedí. Čím je tento člověk jedinečný, čím se odlišuje od jiných lidí.

Homeopatikum ze včely se jmenuje Apis mellifica. Je také skvělý lék na bodnutí včelou. Doporučuji užívat 15 CH a vycucat kuličku každých 15 minut. Užívejte tak dlouho, dokud cítíte bolest nebo je bodnutí oteklé.

E-BOOK ZDARMA:  Můj tajný způsob pro menší bříško, který farmaceutické firmy nenávidí.

E-BOOK ZDARMA: Okamžitě ke stažení

error: Content is protected !!