Co se děje po podání homeopatického léku

Po homeopatiku, které je dostatečně podobné vašim potížím, se probudí samouzdravovací proces. Tělo se postupně začne harmonizovat a přibližovat se zdraví.

V homeopatii existují jasná pravidla, podle kterých poznám, zda se léčba vyvíjí správným směrem. Pro lepší pochopení uvedu příklad – nejdříve odcházejí ty nejnovější potíže, ty starší později. Také platí pravidlo „zevnitř ven“ – tělo napřed řeší ty hlubší problémy a ty povrchnější až naposledy. To může v praxi vypadat tak, že například odezní bolesti hlavy a objeví se dávný kožní problém, který pak také odezní. Těchto pravidel je více, uvedla jsem jen příklady pro vaše lepší pochopení.

Obecně není vhodné sami sebe konstitučně léčit, své blízké přátele a rodinu. Nemáte patřičný odstup a možná dáte více na své vidění toho druhého, než je skutečnost a jeho slova – „vy ho přece znáte“ :-(. Teď mám na mysli konstituční léčbu.

U akutních potíží není dokonalá přesnost výběru homeopatika tak důležitá, tady stačí základní podobnost. Můžete pomoci sami sobě i svým blízkým. Na mém blogu najdete mnoho tipů, jak si můžete i jako laik homeopaticky pomoci.

Reverzní symptomy

Co to vlastně je? Je to návrat symptomů, které pacient zná, v minulosti je měl. Jakoby se na chvíli vrátí nemoc, ale není nutné je nějak řešit, dokonce je dobré je neřešit – neužívat například antibiotika na angínu či kortikoidní masti u ekzému.

Je dobré tento proces nechat projít, samo to odezní. Jedná se jen o přechodné symptomy a léky můžete tento proces samoléčení zastavit či zpomalit. Zlý jazykové tvrdí, že tím zničíte celou homeopatickou léčbu. Já s tím úplně nesouhlasím, jsou v dnešní uspěchané době prostě situace, kdy prostě sáhneme i po klasickém léku.

Co dělat

Já doporučuji klientům, aby na určitý čas, než problém odezní, přerušili užívání léku. A nasadili si jej poté znovu a popřípadě snížili dávkování. Například namísto jedenkrát denně užívali obden či dvakrát týdně.

Homeopatický proving

Po podání homeopatika může dojí k tzv. homeopatickéhu provingu. Česky se také říká zkouška léku. Co to tedy vlastně je? Po dlouhodobějším užívání nebo u vyšší potence i po jedné dávce se může stát, že se u vás projeví syptomy (příznaky), které patří homeopatiku a ne vám.

Například začnete užívat Arsenicum Album 30 CH a objeví se u vás ekzém, který jste nikdy v minulosti neměli, začnete mít strachy, které taky neznáte nebo cokoliv jiného. Společné těmto příznakům (symptomům) je to, že je to v obrazu léku (potíže, které umí dané homeopatikum léčit) a vy jste takové potíže nikdy neměli. V takovém případě lék okamžitě vysaďte – není pro vás vhodný. Pokud jsi nejste jistí, poraďte se s homeopatem.

Homeopatický proving je hlavní způsob, jak se zjišťuje obraz léku – co umí homeopatikum léčit. Zdraví dobrovolnící užívají opakovaně homeopatikum a zaznamenávají vše, co se u nich děje. Pokud se podobné symptomy vyskytují u více dobrovolníků, pak se daný symptom zavede do popisu daného léku.

Zkušenost s homeopatickým provingem je velmi zajímavá a sama jsem některé absolvovala. Někdy ráda o své zkušenosti napíšu článek.

Zkouška homeopatik neboli proving

Zajímá vás téma homeopatického provinku? Více se o něm dozvíte v samostatném článku. Pokud sami homeopatii používáte a pracujete s nízkými potencemi, nemusíte se provinku vůbec obávat.

Pokud si všimnete, že se může jednat o zkoušku (provink), stačí homeopatikum vysadit a symptomy (příznaky) postupně zmizí.

Článek se můžete přečíst kliknutím na obrázek.

Forma kapek

Já osobně ve většině případů používám formu kapek. Osvědčilo se mi v praxi, že pokud je lék podáván v tekuté formě, účinek je jemnější, nevyskytují se výrazné reverzní symptomy. Také pokud lék „tlačí“ pacienta příliš rychle, vysazením nebo snížením dávkování si může klient vlastně zvolit své vlastní tempo.

Forma globulí – kuličky

Zcela výjimečně volím podávání globulí, ale někdy je to vhodnější a zejména když v historii pacienta nejsou nějaké velké zdravotní potíže, může to být vhodná forma. Na mém blogu najdete spoustu tipů a rad k samoléčbě. Zde doporučuji formu globulí – doporučuji nižší potence. Pokud potřebujete podat lék miminku nebo i z jiného důvodu je pro vás lepší tekutá forma, můžete kuličku rozpustit ve vodě a podávat po kapkách. Připravený roztok používejte pouze 24 hodin. Jednak se vám vodný roztok zkazí a také účinnost homeopatika vyprchá.

Jak dlouho užívat homeopatika

Je to velice individuální. U konstituční léčby doporučuji užívat půl roku. Může se stát, že pak později se třeba vrátí nějaké potíže. Pak stačí většinou nasadit opět stejný lék, který situaci může vyřešit. U akutních potíží užívejte po dobu, než zmizí symptomy – den nebo několik dnů. Uvedu příklad, objeví se vám na rtu opar a vy začnete užívat Rhus toxicodendron 15 CH. Po dvou dnech jsou puchýřky suché, nebolí… není nutné pokračovat v užívání.

Nejste si jistí?

Jste mými klienty a dostali jste ode mne homeopatický lék. Nastane neobvyklá situace a vy si nejte jistí, zda to souvisí s léčbou a co máte dělat. Nejlepší je mne kontaktovat nebo prozatím lék na chvíli vysadit. Často má klient potíže i několik let, není nutné spěchat a něco urychlovat. Po vysazení léku a po zklidnění situace se k němu můžete vrátit a případně po naší dohodě snížit dávkování.

Možná nejste mými klienty a jen jste chtěli homeopatii vyzkoušet a něco se děje. Raději na chvíli lék vysaďte a poraďte se s odborníkem (homeopatem).

Samoléčba nebo konstituční léčba

U spousty běžných akutních potíží není nutná hned konstituční léčba. Přijde mi normální mít na pár dnů jednou do roka například rýmu. Časté a vracející se, popřípadě dlouhodobé a chronické potíže je lepší řešit konstitučně – celostně (s ohledem na celého člověka).

Také emoční a psychické problémy doporučuji řešit konstitučně, tady obzvlášť potřebujete nadhled. Jako homeopat vám mohu vybrat vhodnější lék (díky větším znalostem a zkušenostem) a také díky zmiňovanému odstupu od vašich potíží vás vidím komplexně, nejsem vtažena a ovlivněna emocemi.

Já sama bych si svůj konstituční lék vybrat sobě neuměla. Pokud máte zájem o konzultaci, více informací naleznete pod záložkou služby.

Další videa ke zhlédnutí smile ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑,

stačí kliknout na obrázek.