Co se děje po podání homeopatika – kuličky

Po homeopatiku, které je dostatečně podobné vašim potížím, se probudí samouzdravovací proces. Tělo se postupně začne harmonizovat a přibližovat se zdraví.

V homeopatii existují jasná pravidla, podle kterých poznám, zda se léčba vyvíjí správným směrem. Pro lepší pochopení uvedu příklad – nejdříve odcházejí ty nejnovější potíže, ty starší později. Také platí pravidlo „zevnitř ven“ – tělo napřed řeší ty hlubší problémy a ty povrchnější až naposledy. To může v praxi vypadat tak, že například odezní bolesti hlavy a objeví se dávný kožní problém, který pak také odezní. Těchto pravidel je více, uvedla jsem jen příklady pro vaše lepší pochopení.

Obecně není vhodné sami sebe konstitučně léčit, své blízké přátele a rodinu. Nemáte patřičný odstup a možná dáte více na své vidění toho druhého, než je skutečnost a jeho slova – „vy ho přece znáte“ :-(. Teď mám na mysli konstituční léčbu.

U akutních potíží není dokonalá přesnost výběru homeopatika tak důležitá, tady stačí základní podobnost. Můžete pomoci sami sobě i svým blízkým. Na mém blogu najdete mnoho tipů, jak si můžete i jako laik homeopaticky pomoci.

Reverzní symptomy

Co to vlastně je? Je to návrat symptomů, které pacient zná, v minulosti je měl. Jakoby se na chvíli vrátí nemoc, ale není nutné je nějak řešit, dokonce je dobré je neřešit – neužívat například antibiotika na angínu či kortikoidní masti u ekzému.

Je dobré tento proces nechat projít, samo to odezní. Jedná se jen o přechodné symptomy a léky můžete tento proces samoléčení zastavit či zpomalit. Zlý jazykové tvrdí, že tím zničíte celou homeopatickou léčbu. Já s tím úplně nesouhlasím, jsou v dnešní uspěchané době prostě situace, kdy prostě sáhneme i po klasickém léku.

Co dělat

Já doporučuji klientům, aby na určitý čas, než problém odezní, přerušili užívání léku. A nasadili si jej poté znovu a popřípadě snížili dávkování. Například namísto jedenkrát denně užívali obden či dvakrát týdně. Já raději využívám formu kapek, kde zhoršení bývá minimální.

Homeopatický proving

Po podání homeopatika může dojí k tzv. homeopatickéhu provingu. Česky se také říká zkouška léku. Co to tedy vlastně je? Po dlouhodobějším užívání nebo u vyšší potence i po jedné dávce se může stát, že se u vás projeví syptomy (příznaky), které patří homeopatiku a ne vám.

Například začnete užívat Arsenicum Album 30 CH a objeví se u vás ekzém, který jste nikdy v minulosti neměli, začnete mít strachy, které taky neznáte nebo cokoliv jiného. Společné těmto příznakům (symptomům) je to, že je to v obrazu léku (potíže, které umí dané homeopatikum léčit) a vy jste takové potíže nikdy neměli. V takovém případě lék okamžitě vysaďte – není pro vás vhodný. Pokud jsi nejste jistí, poraďte se s homeopatem.

Homeopatický proving je hlavní způsob, jak se zjišťuje obraz léku – co umí homeopatikum léčit. Zdraví dobrovolnící užívají opakovaně homeopatikum a zaznamenávají vše, co se u nich děje. Pokud se podobné symptomy vyskytují u více dobrovolníků, pak se daný symptom zavede do popisu daného léku.

Zkušenost s homeopatickým provingem je velmi zajímavá a sama jsem některé absolvovala. Někdy ráda o své zkušenosti napíšu článek.

Zkouška homeopatik neboli proving

Zajímá vás téma homeopatického provinku? Více se o něm dozvíte v samostatném článku. Pokud sami homeopatii používáte a pracujete s nízkými potencemi, nemusíte se provinku vůbec obávat.

Pokud si všimnete, že se může jednat o zkoušku (provink), stačí homeopatikum vysadit a symptomy (příznaky) postupně zmizí.

Článek se můžete přečíst kliknutím na obrázek.

NOVINKA

Nyní si na mne můžete sáhnout ?. Tabulku s použitím Schüsslerových solí si stáhlo více než 16 000 zájemnců. Těší mne ten obrovský zájem a já se rozhodla tabulku s použitím solí vytisknout. Objednejte si tabulku a automaticky získáte i e-book Schüsslerovy soli – návod k použítí.

error: Content is protected !!