Kde vám může homeopatie pomoci

Přidat element

Pásový opar, migréna, úzkosti, tréma, nespavost, atopický ekzém, záněty, snížená imunita, opakované angíny, zánět močových cest, mastitida, kašel, úrazy, bodnutí včelou, bradavice…

 

Můžete se ptát, zda je na chronickou rýmu a odpovím ano. Můžete vyjmenovat další desítky nemocí a velice pravděpodobně odpovím ano.

Seznam homeopatií ovlivnitelných nemocí je velmi dlouhý. Zabíral by hodně místa, tak raději uvedu příklady, kde je lepší volit jinou metodu:

 

Se zubním kazem běžte opravdu k zubaři – mohu díky homeopatii ovlivnit sklon ke zvýšené kazivosti, ale bez zubaře a kartáčku to nepůjde.

Se zlomenou nohou utíkejte k lékaři, jednak vám udělá správnou diagnózu, zafixuje vám ji, aby správně srostla – já nabízím homeopatické rady, jak proces srůstu urychlit, jak eliminovat otok a bolest.

Každou život ohrožující situaci opravdu řešte s lékaři, akutní medicína je opravdu nenahraditelná – pak doplňte homeopatií.

Jako diabetik I. typu potřebujete inzulín, já mohu homeopatií například zlepšit stav prokrvení končetin, ovšem homeopatií inzulín tělu nedodám!

 

Přidat element

Kde určitě nefunguje

Souhlasím s jedním mým učitelem, že i něco „mocnějšího“ než homeopatie a to jsou sekty. Pokud je klient pod vlivem nějaké sekty, tak možná bude mít chuť a odvahu ji opustit, ale ty vazby jsou u sekt většinou tak silné, že jej spíš přesvědčí lék neužívat.  Tak to bylo jen malé odbočení.

Jaká jsou omezení

Omezení jsou pouze v naší hlavě. Jsme to jen my sami, kdo určuje, co je a není možné. Můžeme to aplikovat na jakoukoliv oblast svého života a platí to v homeopatii také. My prostě někdy uvěříme, že je něco neléčitelné, že se s tím nic nedá dělat a pak vlastně nemusíme dělat nic, vždyť to přece nejde!

Homeopatie a naše omezení

Homeopatie je jednou z metod, která nám pomáhá svá omezení rušit a překračovat. To na ní mám ráda. Po konstitučním léku je najednou možné ledacos.

Co vše tedy léčí?

Kdybych měla tady vyjmenovat konkrétní nemoci, kde může pomoci, byl by tu sáhodlouhý a nekonečný seznam. Ne že by vždy nemoc hned zmizela, ale my na ni přinejmenším máme jiný pohled. Aspoň se situace pacienta zkvalitní. Aspoň uvedu pár „nevyléčitelných“ nemocí: astma, migrény, chronické bolesti, chronické rýmy, alergie, fobie, deprese (tady každopádně ve spolupráci s lékařem)… Nebudu vás unavovat dlouhým seznamem. Opravdu se dá alespoň zkvalitnit život pacienta.

Paliativní léčba

Pokud neznáte slovo paliativní, tak to znamená, že jedná o péči, kde pacient trpí nevyléčitelnou nemocí a nebo je již v terminálním stadiu (před smrtí). Homeopatie zde má své nezastupitelné místo, sama jsem takto provázela svého tátu terminálním stadiem rakoviny. Nepotřeboval opiáty a homeopatie přišpěla k přirozenějšímu a důstojnému odchodu. Na tento typ léčby se nespecializuji, myslím že je sposta dalších homeopatů, kteří v této oblasti mají více zkušeností.

Různá jiná použití homeopatie

Homeopatie se dá použít i na samoléčbu, na akutní potíže. Například na začínající angínu si můžete nasadit Mercurius corrosivus 9 CH 5x denně. Nejedná se sice o konstituční léčbu, ale tak se dá homeopatie používat.

Dále je možné použít na detoxikaci a posílení orgánů a vůbec organismu. Chystám se sem vložit eBook zdarma právě na téma detoxikace jater, tak se tady nebudu více rozepisovat.

Také je známá v akutních případech, jako je štípnutí hmyzem, svalová únava po fyzické zátěži, úrazy a podobně. Ráda vám budu na blog postupně přidávat krátké návody, jak si sami poradit v různých situacích.

error: Content is protected !!