Dosažené vzdělání v homeopatii

Úplně první informaci o homeopatii jsem zaslechla od svého strýce, který “utekl” do Rakouska a žil ve Vídni. Viděla jsem ho po revoluci poprvé, nesměl sem jezdit. Chodil k homeopatovi a od něj jsem poprvé slyšela princip podobnosti. Každopádně mne to zaujalo.

Na farmaceutické fakultě jsem měla možnost si jako volitelný předmět vybrat homeopatii a neváhala jsem ani minutu. Nakoupila jsem si za studentské slevy první knížky, ale jinak jsem homeopatii úplně pustila z hlavy.

Po víc jak deseti letech jsem chtěla příteli pomoci od chronické rýmy. Věděla jsem, že klasická medicína řešení nemá a já znovu našla své knihy a pustila se do studia. Neměla jsem komu položit všechny ty otázky, které mne při čtení napadaly. Navíc léčit chronický problém chce opravdu hlubší homeopatické znalosti. Tak jsem se ocitla po letech ve školní lavici a poprvé zažila, co je to milovat školu. Od první minuty jsem věděla, to jednou chci. Chci být jako tyto lektorky. Chci být plná energie, zářit jako ony, milovat svoji práci, najít své poslání. Nakonec nezůstalo u jedné školy :-).

CEDH

2006 – 2008    CEDH – Homeopatická škola pro lékaře, veterináře a farmaceuty pod záštitou firmy Boiron

Zde jsem se poprvé setkala s homeopatií a nadšenými lektorkami. Pro všechny byla homeopatie vášní a úplně mne jí nakazily. Seznámila jsem se zde se základními principy homeopatie. Přístup této školy je naučit žáky základním lékům a získala jsem zde praktické návody k použití, zejména při rychlé pomoci v akutních případech. Tady se používají běžně kombinace léků a nevyužívá se repertorizace, což mi úplně nevyhovuje. Ale děkuji všem lektorkám za skvělé první zasvěcení do tajů homeopatie.

ČLHS

2007 – 2010    ČLHS – Česká lékařská homeopatická společnost

Tady jsem navázala na své základní znalosti a naučila se konstituční homeopatii – jeden lék a přesně na míru pacienta. Seznámila se zde s repertorizací a využití techniky při hledání léků.

Obohatila mne zejména v tom, že se zde spousta léků už učí ve skupinách. Tedy například léky čeledi liliaceae, kaliové soli, mléčné léky a podobně.

Opět obdivuji nadšení lektorů a vážím si jejich lásky k homeopatii.

Velmi mne zajímalo přemýšlení nad vhodným lékem z pohledu skupin léků a to zejména knihy Dr. Massima Mangialavoriho. Pak knihy Rajana Sankarana a jeho metodika hledání léků, kdy se jde zejména po pocitech a hledá se takzvaný „centrální blud“.  Když jsem se dozvěděla, že se zde otevírá škola Anne Vervarcke, která vychází z Rajana Sankarana, neváhala jsem ani vteřinu.

„The Vital Approach“

2009 – 2012    „The Vital Approach“ with Anne Vervarcke

Tato škola vychází z metody Rajana Sankarana a je tak trochu upravena pro Evropany. Většina výuky byla na živých případech, což bylo neskutečně přínosné.

Mohli jsme opravdu nejen pochopit, ale i procítit, jak nás projevenými emocemi klient dovede až k samotnému centru, kde pak můžeme podat opravdu hluboce působící lék.

Dodnes je Anne pro mne velkých vzorem a klaním se před jejími znalostmi, její neskutečnou vitalitou a vášní pro homeopatii.

Věnování

Vážím si věnování Jana Scholtena :-).

Jeho přínos v homeopatii je systematizace nejen prvků podle periodické tabulky, ale i systemizace rostlin.

Jak to může jeden člověk za jeden život zvládnout – to obdivuji.

Na úspěch

M.D.Jan Scholten

Bylo to první osobní setkání s člověkem, který v homeopatii popsal systém prvků podle periodické tabulky. Tento několikadenní seminář byl zaměřen na Lanthanoidy. Prvky „skryté“ a relativně pozdě objevené.Je krásné vidět tyto analogie i u pacientů, kterým tyto léky pomohly.

M.D.Jan Scholten

Tento belgický homeopat nejen systemizoval prvky a jejich soli, ale vytvořil i systém rostlin.

Tento systém využívá nejnovější systemizaci rostlin a každá rostlina má číselný kód. Toho Jan Scholten využívá a stejným způsobem zpracovává obrazy rostlinných léků.

Klobouk dolů.

Byl to opravdu seminář plný nových informací o rostlinných lécích, ale zejména je úžasné vidět, jak do sebe vše zapadá.

Dr. Massimo Mangialavori

Zážitkem byl i několikadenní seminář Dr. Massima Mangialavoriho na téma Primulaceae.

Znala jsem jeho pohled z knih, které vyšly i v češtině, ale osobní zážitek je něco jiného.

Obohacují byl zejména jeho interaktivní přístup, předávání informací formou otázek.

Ráda bych vzpomněla i další světové homeopaty, kteří navštívili Českou republiku, a já měla možnost být na jejich přednáškách nebo letních školách:

Luis Klein, Dana Ulman, Roberto Petrucci, Klaus Hör, Ramakrishnan, Will Taylor, Bernard Schmid,  Susane Diez, L.Drexler, Banerji, Robin Murphy, Chaim Rozenthal, Luc Schepper,  Tony Convey, Jonatan Shore a další.

error: Content is protected !!