Specifická výroba homeopatik

Každá látka (například včelí jed), ze které se připravuje homeopatikum, je opakovaně ředěna a protřepávána. Snižováním koncentrace roztok ztrácí účinky dané látky. A to, co je zajímavé a je základem homeopatické metody, je to, že se zde zesiluje léčivá schopnost dané látky.

Abychom mohli princip podobnosti uplatnit, potřebujeme vyrobit homeopatika. Jejich výroba je specifická.

Uvedu příklad pro lepší pochopení. Výše jsem psala o léku Apis mellifica ze včely. Pokud budete jed opakovaně ředit a protřepávat, zpočátku je jed chemicky obsažen ve stále snižující se koncentraci. Pokud by tento roztok užil alergik na včelí bodnutí, spustíte u něj alergickou reakci.

Pokud ředíte a protřepáváte dále, dostaneme se za hranici, kdy je velmi nepravděpodobné, že by v roztoku vůbec byla jakákoliv molekula tohoto jedu (Hloubalové znají Avogadrovo číslo a mohou si spočítat, při kterém ředění tam už nic není.). Tento vysoce zředěný roztok už u alergika nespustí alergickou reakci (Z materialistického pohledu tam nic není.) a naopak, když zde je splněno pravidlo podobnosti, může alergika homeopatikum léčit.

Forma kapek

Já osobně ve většině případů používám formu kapek. Osvědčilo se mi v praxi, že pokud je lék podáván v tekuté formě, účinek je jemnější, nevyskytují se výrazné reverzní symptomy. Také pokud lék „tlačí“ pacienta příliš rychle, vysazením nebo snížením dávkování si může klient vlastně zvolit své vlastní tempo.

Forma globulí – kuličky

Zcela výjimečně volím podávání globulí, ale někdy je to vhodnější a zejména když v historii pacienta nejsou nějaké velké zdravotní potíže, může to být vhodná forma. Na mém blogu najdete spoustu tipů a rad k samoléčbě. Zde doporučuji formu globulí – doporučuji nižší potence. Pokud potřebujete podat lék miminku nebo i z jiného důvodu je pro vás lepší tekutá forma, můžete kuličku rozpustit ve vodě a podávat po kapkách. Připravený roztok používejte pouze 24 hodin. Jednak se vám vodný roztok zkazí a také účinnost homeopatika vyprchá.

Jak dlouho užívat homeopatika

Je to velice individuální. U konstituční léčby doporučuji užívat půl roku. Může se stát, že pak později se třeba vrátí nějaké potíže. Pak stačí většinou nasadit opět stejný lék, který situaci může vyřešit. U akutních potíží užívejte po dobu, než zmizí symptomy – den nebo několik dnů. Uvedu příklad, objeví se vám na rtu opar a vy začnete užívat Rhus toxicodendron 15 CH. Po dvou dnech jsou puchýřky suché, nebolí… není nutné pokračovat v užívání.

Nejste si jistí?

Jste mými klienty a dostali jste ode mne homeopatický lék. Nastane neobvyklá situace a vy si nejte jistí, zda to souvisí s léčbou a co máte dělat. Nejlepší je mne kontaktovat nebo prozatím lék na chvíli vysadit. Často má klient potíže i několik let, není nutné spěchat a něco urychlovat. Po vysazení léku a po zklidnění situace se k němu můžete vrátit a případně po naší dohodě snížit dávkování.

Možná nejste mými klienty a jen jste chtěli homeopatii vyzkoušet a něco se děje. Raději na chvíli lék vysaďte a poraďte se s odborníkem (homeopatem).

Samoléčba nebo konstituční léčba

U spousty běžných akutních potíží není nutná hned konstituční léčba. Přijde mi normální mít na pár dnů jednou do roka například rýmu. Časté a vracející se, popřípadě dlouhodobé a chronické potíže je lepší řešit konstitučně – celostně (s ohledem na celého člověka).

Také emoční a psychické problémy doporučuji řešit konstitučně, tady obzvlášť potřebujete nadhled. Jako homeopat vám mohu vybrat vhodnější lék (díky větším znalostem a zkušenostem) a také díky zmiňovanému odstupu od vašich potíží vás vidím komplexně, nejsem vtažena a ovlivněna emocemi.

Já sama bych si svůj konstituční lék vybrat sobě neuměla. Pokud máte zájem o konzultaci, více informací naleznete pod záložkou služby.

error: Content is protected !!