Cítíte bolest v oblasti konečníku?
Zpozorovali jste krev ve stolici?
Vnímáte svědění v oblasti konečníku?
Je pro vás vyprázdnění noční můrou?
Vnímáte tlak v oblasti konečníku?

Doplněním Schüsslerových solí
mohou tyto potíže odeznít.

Trvale snížená cena e-booku HEMOROIDY aneb JAK S NIMI SNADNO HOMEOPATICKY ZATOČIT

Chci, aby byl e-book cenově dostupný každému. Cenu 499 Kč jsem trvale snížila na 380 Kč.

Mám veľkú radosť, že začína byť viac počuť o Schusslerových soliach. Sú výborným pomocníkom do každej rodiny, len sa o nich u nás vie zatiaľ málo. Používam ich u nás doma už sedem rokov a je pravda, že som si tým ušetrila s deťmi viackrát cestu k lekárovi. Tento ebook ma teda potešil zároveň niekoľkokrát. Informáciou o Schusslerových soliach ako takých, o možnosti liečenia hemoidov a ďalej aj informáciami o homeopatii. Dúfam, Liduš, že sa budeš týmto spôsobom ďalej venovať aj ďalším bežným a rozšíreným ochoreniam, aby sme si vedeli pomôcť sami v rôznych situáciách a nemuseli k lekárovi, keď to nie je nutné. Prajem veľa energie .
Dagmar Chovet

máma, skvělá kuchařka a léčitelka v jednom

HEMOROIDY – rady a tipy

Hemoroidy jsou nepříjemný intimní problém, o kterém neradi mluvíme. Hemoroidy nejsou sice život ohrožující, ale o to víc nás potrápí. Mnozí mají potíže si vůbec koupit nějaký přípravek v lékárně, zmínit se o nich lékaři nebo absolvovat vyšetření. Rozumím tomu. Napsala jsem proto jednoduchý manuál, jak si můžete homeopatitky pomoci sami a v soukromí. Jsem profesí lékárnice a za ta léta praxe a také díky svému vzdělání vám mohu nabídnou i spoustu rad a tipů z jiných oblastí. Postupně je zveřejňuji na svém blogu, ale pro přehlednost je nadete přehledně i zde.

Co jsou to hemoroidy

Je to onemocnění žilní pleteně v oblasti konečníku. Tuto pleteň máme všichni, jen ne všem nám způsobuje potíže. Jedná se vlastně o rozšířené žilní pleteně v konečníku a mohou být vnější (zevně patrné) nebo vnitřní. Slovo hemoroidy v překladu označuje tekoucí krev (z řeckého haima = krev, rhein = téci).

Jak vznikají

 Příčiny vzniku hemoroidů nejsou zcela objasněny, ale předpokládá se, že příčinou je zvýšený nitrobřišní tlak. Asi nejčastěji vzniká při tlačení na stolici. Pokud je tedy k vypuzení stolice potřeba velký tlak (při opakované zácpě, malý objem stolice, opakované průjmy), může se později rozvinout toto onemocnění.

Také během těhotenství děloha tlačí na pánevní žíly, působí zde i hormonální změny, změna objemu krve a ženy často v tomto období mívají tento problém. Dalším rizikovým faktorem je obezita, strava s malým obsahem vlákniny, malý přísun tekutin, sedavé zaměstnání, ale také stání a obecně nedostatek pohybu. 

K dráždění konečníku může také docházet při potravinových alergiích, přemírou kořeněných jídel. Příčinou mohou být i jaterní onemocnění či nádory v malé pánvi.

Obecná doporučení

Nejlepší cestou je minimalizovat výše uvedené rizikové faktory. 

  • Péče o pravidelnou stolici: Chceme, aby byla pravidelná, formovaná, jedenkrát denně. K tomu nám napomůže dostatek vlákniny (dostatek ovoce, zeleniny, obilných vloček, otrub… nebo popřípadě i ve formě tablet). Zároveň  s tím je nezbytný dostatečný příjem tekutin (2-3 litry denně). Pokud chcete vyvolat po ránu vyprazdňovací reflex, zkuste vypít sklenici vlažné vody. Opatrně s projímadly, užívejte jen omezenou dobu (dlouhodobým užíváním postupně mizí přirozená schopnost se vyprázdnit). Důležitý je také pravidelný pohyb, ale například cyklistika vhodná není (sezení). Upravit stolici můžete i homeopaticky, spousta léků na hemoroidy zároveň upravuje i stolici.
  • Eliminovat dráždění konečníku: Je vhodné se vyhýbat pokrmům a nápojům, které zvyšují prokrvení konečníku. Jedná se o silně kořeněná jídla, alkohol, nadměrné množství kávy.
  • Sezení a stání: Znovu doporučuji zařadit co nejvíc pohybu, i kdyby to bylo jít třeba jednu zastávku pěšky nebo v polední pauze obejít jeden blok.
  • Hygiena konečníku: Po každé stolici je vhodné omýt konečník, protože zbytky stolice mohou dráždit konečník a okolní oblast. Pokud nemáte tuto možnost, můžete používat speciální vlhčené ubrousky pro ošetřování hemoroidů. Také se nedoporučuje nošení spodního prádla ze syntetických vláken.

Víte, že každý Egyptský faraon měl svého strážce konečníku, lékaře zvláště zaměřeného na péči o konečník? Ten byl vždy povolán, když faraon trpěl zácpou, aby vyvolal vyloučení stolice. Pokud to nepomáhalo, bylo na řadě zaříkávání a lékař přišel o místo, ne-li o život.

Zajímají vás rady a tipy z různých oblastí, jak zatočit s hemoroidy? Stačí vyplnit email a přijde vám upozornění.

Publikované články na blogu

Článek vznikla na základě rozhovoru s Alicí Frisch, které se věnuje józe už přes 30 let.Dala mi 4 tipy na ásany, které jsou prospěšné u hemoroidů.

Sama jsem ráno začala cvičit paščimottanásanu, která pomáhá nejen u hemoroidů, ale zlepšuje ohebnost zad – to opravdu potgřebuji a myslím, že nejen já.

Velmi mne potěšila zpráva, že se čtenář mého e-booku Hemoroidy zbavil hemoroidů. A ještě víc mi udělalo radost, že souhlasil s rozhovorem. Měl však jednu podmínku, že nezveřejním jeho jméno. Tomu rozumím, je to citlivé a intimní téma.

Pokud vás zajímá, které homeopatikum konkrétně jemu zabralo, přečtěte si celý článek,

Pohyb je u hemoroidů velmi léčivý. A nejen u hemoroidů. Brání nám ale často naše vlastní lenost. Znám ji sama dobře. A rádi se vymlouváme, že nemáme čas.

Podělím se s vámi o dva velmi podobné cviky vhodné u hemoroidů, kde se opravdu nemůžete vymlouvat. Nepotřebujete si na ně ze svého programu vyhradit ani minutu.

Pohanka je bohatá na rutin. Říká se mu ochránce žil. Nejvíce je rutinu v květech pohanky, doporučuji pít z ní čaj. Můžete jej připravit z pohankové natě nebo v kombinaci například se šípkem. Tady je výhodou, že obsažený vitamín C zvýší účinnost rutinu.

Nebo pohanku smíchejte s mátou, pro její zajímavou chuť (u těhotných žen nedoporučuji). Já osobně mám ráda pohanku ve směsi s citrónovou trávou nebo pomerančovou kůrou.

Hemoroidy jsou snad nejčastější onemocnění, jen o tom neradi mluvíme. Že nás bolí hlava či koleno, to nemáme problém sdělovat, ale problémy s hemoroidy jsou intimní záležitost. Někdy i v lékárně vnímám, jak je pro klienta často problém se zeptat.

Rozhodla jsem se na toto téma zaměřit a přinést vám informace, které by vám mohly být k užitku. Zapomeňte na stud a ptejte se.

HEMOROIDY jsou velmi citlivé téma a tak se zrodil nápad – praktický manuál ve formě e-booku pro každého.

Každý si může v pohodlí domova a v soukromí najít vhodné homeopatikum.

Výhody homeopatie u hemoroidů

N

Rychlá úleva od potíží

Bolest, svědění a pálení rychle ustoupí.

N

Bezpečnost

Dokonce vhodné i pro těhotné a kojící ženy.

N

Bez nežádoucích účinků

Nejen to, homeopatika mají dokonce „pozitivní“ vedlejší efekt – posilují organismus.

N

Dlouhodobý efekt

Posílením celého organismu je účinek dlouhodobý.

N

Finančně nenáročné

Dávku na na dva měsíce pořídíte do 100 Kč.

N

Bez "chemie"

Homeopatika nezatěžují organismus, naopak podporují přirozenou imunitu.

Hemoroidy jsou pro mnohé lidi nepříjemným společníkem a velmi citlivým tématem, o kterém z ostychu nechtějí příliš hovořit. Dobrou zprávou ale je, že je to onemocnění, které je dobře léčitelné. A tento ebook se mi velmi líbí, protože je to jednoduchý návod, jak s hemoriody velmi rychle zatočit Dle příznaků si vyberete v ebooku homeopatický lék, který vám pomůže vyřešit váš problém, který tato nemoc zapříčiňuje. Je skvělé, že i těhotné ženy v něm najdou radu, jak vyřešit potíže s hemoroidy právě v těhotenství, kdy se velmi často hemoroidy vyskytují. Tento ebook velmi doporučuji a děkuji za velmi rychlé a snadné řešení, který tento ebook poskytuje.

Anna Kohutová

porodní asistentka

Získáváte také další bonusy.