Díky moderní technice využívám větší spektum homeopatik

V současné době existuje kolem 3 000 druhů homeopatik.

Kdo se v tom má vyznat a vše si pamatovat?

Používám moderní programy, které umožňují statistické vyhodnocení symptomů (projevů nemoci).

Díky technice mohu využívat větší spektrum léků a najít pro vás ten nejpodobnější.

Znám základní témata léků a zejména skupin léků. Homeopatická databáze mi umožní rychlý náhled, ukáže možnosti, upozorní mne na méně známé léky. Jsem při výběru pak mnohem přesnější. Přesto při konečném rozhodnutí dám víc na intuici než statistiku.

Následující řádky jsem napsala pro pořádné „zvídavce“ a technicky zaměřené lidičky, smekám, jestli do toho jdete!

Strávím s klientem víc jak hodinu povídáním a zapisuji si podrobně každé slovo. Poté, už bez vaší přítomnosti, dělám homeopatický výběr „zvláštností“. Tyto zvláštnosti a vaše jedinečnosti (každý jsme jedinečný) přeložím do jazyka symptomů. Pak využiji moderní techniku. Ano, jako homeopat potřebuji počítač, dokonce si to bez něj neumím vůbec představit.

Představte si obrovskou databázi, kde na jedné straně jsou symptomy (projevy nemoci) a k jsou nim přiřazena homeopatika, která umí daný symptom léčit. Níže na obrázku vidíte, že při výběru „bolest hlavy ráno“ mi program nabízí 181 popisů symptomů a já mohu vybrat ten, co nejvíc odpovídá potížím klienta. V pravém sloupci vidíte počet zastoupených léků, které mohou daný symptom léčit.

Ještě máte odvahu a chuť číst dál? Máte můj obdiv ♥

Vybírám ty nejzvláštnější projevy, ty nejvíc specifické. Ty mne navedou na nejpřesnější lék. Proto se ptám tak důkladně, abych uviděla vaši jedinečnostJak bolí hlava vás, jestli to bodá, tlačí, tepe, zda je to jako od hřebíku, kladiva, obruče… Kdy? Zda je to vždy večer, v sobotu, po stresu…  Jsem prostě zvědavá . Zvědavost mi pomůže vás blíže poznat, znát zvláštnosti.

Každá rubrika, tím myslím popis symptomu, má přiřazeny léky, které umí od daného symptomu pomoci. Každý lék má také přiřazen stupeň. Ten udává, jak výrazně se už v praxi světově uznávaných homeopatů osvědčil. Níže na obrázku vidíte ukázku rubriky, která popisuje, jaké léky umí pomoci u ranní bolesti hlavy nad očima.

Došli jste až sem? Tak to jsem ani nečekala…

Už jsem vybrala ty nejzajímavější nebo velmi výrazné symptomy a přichází na řadu statistické vyhodnocení, které mi nabídne pořadí možných léků. Mohu dát různou váhu symptomům, mohu různě symptomy kombinovat a mám spoustu dalších možností, jak případ dále statisticky vyhodnotit. Mohu využít hledání ve skupinách. Omezím výběr například na rostlinnou čeleď, na živočišné léky nebo naopak hledat zejména málo známé léky atd.

Gratuluji, z vás jistě bude jednou nadšený homeopat :-).

Při konečném výběru využívám nejen svých znalostí, možností moderní techniky, ale zejména vlastní intuice.
Homeopatie je umění. Napřed jste učeň a naučíte se ovládat základní léky, jejich nejdůležitější symptomy. Je to ještě hodně podobné našemu evropskému myšlení. Na rýmu je tohle, tamto a tohle… když je žlutá tak toto, když lepivá tak tyto. Každý si tím projde. Pak si postupně stále rozšiřujete znalosti. Postupně začnete vnímat i věci za tím a zjistíte, že vše je trochu jinak. Nelze jen mechanicky vyhodnocovat symptomy. Vlastně lze, jen jste na úrovni učně nebo jste mistr, co dobře ovládá řemeslo. Zná léky, zná dobře postupy léčby a umí vyhodnotit, zda vše probíhá podle pravidel.

Pak je další stupeň – umění homeopatie. Najednou se vám pospojují střípky ze všech oblastí života a vy víte. Přijímáte informace nejen ze slov, chování a z popisu potíží klienta. Nechci být moc obecná, ale je to težké přeložit do slov.

Například vnímám, že u klienta je hlavní téma strach. Vůbec o něm nemluví a ani jeho chování není vystrašené. Možná sám o svém strachu na vědomé úrovni ani neví a ani si neuvědomuje, jak má skvěle naučenou masku bezstarostnosti a pohody. Pokud se zeptám na strachy, s údivem odpoví, že žádné strachy nemá.

Intuitivně to ale vím. Podám homeopatikum, které má v obraze, nejen popisované potíže, ale i tento strach. Homeopatikum klientovi velmi pomůže a teprve užíváním homeopatika se strach odkryje.

Dříve se můj rozum bránil a vzpíral se všemu, co nebylo řečeno, co nebylo viděno (gesta klienta, držení těla…). Něco ve mně chtělo být „vědecké“, mít hmatatelné důkazy. Postupem času jsem si uvědomila, že čím více dám na svou intuici, tím přesnější lék doporučím a výrazně lépe pomůžu. Už jsem přestala dávat rozum na první místo. Je skvělé, že díky své znám tolik informací, umím používat počítač a homeopatické programy a teď dokonce i tvořit web. Při výběru léku ovšem dám víc na svou intuici než rozum.
error: Content is protected !!