Tablety (Schüsslerovy soli, tkáňové soli, biochemické soli) jsou připraveny ze solí, které jsou životně důležité pro naše tělo. Jejich nedostatek se často jako první projeví na pleti, ale časem může způsobovat zdravotní problémy.

Aby buňky našeho těla mohly správně fungovat, být tedy zdravé, potřebují mít tyto soli v dostatečném množství.

Dr. Med. Wilhelm Heinrich Schüssler

Narodil se 21. srpna 1821 a o jeho mládí nejsou téměř žádné informace. Přestože nestudoval jazyky, velmi dobře je ovládal.

Později mu finančně vypomohl jeho starší bratr, bylo mu už přes třicet let a začal studovat medicínu.

Takovou perličkou je, že aby mohl složit státní zkoušku, musel si doplnit ještě maturitu. Profesoři gymnázia jej oslovovali pane doktore.

Aprobaci jako praktický lékař získal v roce 1857 ve věku 36 let. V prvních letech práce se věnoval převážně homeopatii, která ho už dlouho velmi zajímala.

Měl však vizi jednoduché léčby s minimem léků (Tuto podmínku homeopatie opravdu nesplňuje.). Svůj záměr naplnil. Vytvořil systém dvanácti důležitých solí, které jsou základem jeho metody.

Ke studiu homeopatie si vybral Prahu. Homeopatická škola zde byla věhlasná a působili zde světově známí homeopaté.

Jako homeopat jsem pyšná na tento pražský věhlas.

Podle mne byl Dr. Schüssler naprosto geniální a potvrzuje se zde věta: „V jednoduchosti je krása.“. Spojil informace z různých oborů – homeopatie, biologie a patologie. Vznikla unikátní metoda, která je ověřená více jak stoletím, je jednoduchá a přitom účinná. Smekám před tímto pánem.

Publikace Dr. Schüsslera

První výsledky své práce zveřejnil v Allgemeinen Homóopatischen Zeitung. Jednalo se o článek, ve kterém uvádí, že nepotřebuje všeobecně podávané léky – vystačí si s dvanácti léky anorganického původu (soli nacházející se běžně v lidském organismu). Později (1873) vydal knihu Zkrácená terapie na základě histologie a celulární patologie.

Spojil ve své metodě objevy ohledně významu anorganických látek, nové poznatky o buňkách (podstatou nemoci je nemoc buněk) a své homeopatické znalosti.

Výsledkem je velice jednoduchá metoda – doplníme tělu (buňkám) potřebné minerální soli, buňky začnou správně fungovat = jsou zdravé. Zdravé buňky vytváří zdravé tkáně, orgány a nakonec celé tělo.

Co tělu chybí můžeme diagnostikovat často i z tváře – e-book Vizuální diagnostika.

Dlouhodobější nedostatek se projeví zdravotnímy problémy. Na jaké potíže je daná sůl vhodná se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Nechce se vám učit vše okolo solí? Chcete si raději nechat poradit? Nyní je to snadné…

Setkávám se s nepříjemnou situací, kdy dojdete do lékárny a slyšíte: „Nemáme. To nejde objednat.“. Napsala jsem návod, co v lékárně poradit.

Používání Schüsslerových (tkáňových, biochemických) solí se říká biochemická metoda. Dodáváme soli, které našemu tělu chybí.

Schüsslerových solí je celkem 12. Na této stránce se můžete podívat na význam každé soli v našem těle a také  ke každé soli najdtete můj 1 tip.

NOVINKA

Nyní si na mne můžete sáhnout ?. Tabulku s použitím Schüsslerových solí si stáhlo více než 16 000 zájemnců. Těší mne ten obrovský zájem a já se rozhodla tabulku s použitím solí vytisknout. Objednejte si tabulku a automaticky získáte i e-book Schüsslerovy soli – návod k použítí.

error: Content is protected !!