Stáhněte si jednoduchou tabulku pro výběr soli

a současně získáte stručný leták.

Vyplněním formuláře se stáváte odběratelem novinek. Po potvrzení vašeho e-mailu vám jako první přijde tabulka použití solí a leták o solích. Kdykoliv se můžete odhlásit.

Tabulku a leták si už stáhlo 10031 fanoušků Schüsslerových solí. Přidejte se i vy.

Dr. Med. Wilhelm Heinrich Schüssler

 

Narodil se 21. srpna 1821 a o jeho mládí nejsou téměř žádné informace. Přestože nestudoval jazyky, velmi dobře je ovládal. Později mu finančně vypomohl jeho starší bratr, bylo mu už přes třicet let a začal studovat medicínu.

Takovou perličkou je, že aby mohl složit státní zkoušku, musel si doplnit ještě maturitu. Profesoři gymnázia jej oslovovali pane doktore.

Aprobaci jako praktický lékař získal v roce 1857 ve věku 36 let. V prvních letech práce se věnoval převážně homeopatii, která ho už dlouho velmi zajímala.

Měl však vizi jednoduché léčby s minimem léků (Tuto podmínku homeopatie opravdu nesplňuje.). Svůj záměr naplnil. Vytvořil systém dvanácti důležitých solí, které jsou základem jeho metody.

Ke studiu homeopatie si vybral Prahu. Homeopatická škola zde byla věhlasná a působili zde světově známí homeopaté.

Jako homeopat jsem pyšná na tento pražský věhlas.

Podle mne byl Dr. Schüssler naprosto geniální a potvrzuje se zde věta: „V jednoduchosti je krása.“. Spojil informace z různých oborů – homeopatie, biologie a patologie. Vznikla unikátní metoda, která je ověřená více jak stoletím, je jednoduchá a přitom účinná. Smekám před tímto pánem.

Publikace

První výsledky své práce zveřejnil v Allgemeinen Homóopatischen Zeitung. Jednalo se o článek, ve kterém uvádí, že nepotřebuje všeobecně podávané léky – vystačí si s dvanácti léky anorganického původu (soli nacházející se běžně v lidském organismu). Později (1873) vydal knihu Zkrácená terapie na základě histologie a celulární patologie.

Metoda

Spojil ve své metodě objevy ohledně významu anorganických látek, nové poznatky o buňkách (podstatou nemoci je nemoc buněk) a své homeopatické znalosti.

Výsledkem je velice jednoduchá metoda – doplníme tělu (buňkám) potřebné minerální soli, buňky začnou správně fungovat = jsou zdravé. Zdravé buňky vytváří zdravé tkáně, orgány a nakonec celé tělo.

Co tělu chybí můžeme diagnostikovat často i z tváře – e-book Vizuální diagnostika.

Dlouhodobější nedostatek se projeví zdravotnímy problémy. Na jaké potíže je daná sůl vhodná se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli.

Kde nám mohou Schüsslerovy soli pomoci, jejich role v těle a jak vybrat podle tváře vhodnou tkáňovou sůl.

Přišla ke mně knížka Schüsslerovy soli.  Musím říct, že pro mě jako pro laika je napsána velice lidsky, prostě tak, že jsem si hned uvědomila, kterou sůl bych měla začít používat.

Je to kniha s velmi zajímavým obsahem – vřele doporučuji…

Lído, děkuji za velmi přínosný e-book, který mi rozšířil obzory. S homeopatiky mám několikaleté úžasné zkušenosti, takže jsem s nadšením přivítala tkáňové soli. Oba e-booky krásně vedou k výběru tkáňové soli přímo na tělo. Každý si může podle nich snadno vybrat tu svou.