Důležitost minerálních látek

Minerální látky jsou pro organismus životně důležité a nenahraditelné. Aby  buňky mohly správně fungovat, potřebují potřebné množství těchto životně důležitých minerálních látek. V situaci, kdy je porušena rovnováha těchto minerálních solí, dochází k buněčné dysfunkci – tedy vzniká nemoc na buněčné úrovni.

Pokud chceme buňky uzdravit, potřebujeme tuto nerovnováhu upravit. Podle Dr Schüsslera tedy potřebujeme tyto minerální látky dostat do buněk. K nastolení minerální rovnováhy používal Schüsslerovy tkáňové soli, které jsou připravovány stejnou technologií jako homeopatické léky.

Shüsslerovy tkáňové soli

Jak už sám název napovídá, za touto metodou stojí Dr. Wilhelm Heindrich Schussler. Byl to německý lékař a homeopat. Klasická homeopatie mu přišla velmi komplikovaná a hledal cesty, jak si homeopatii zjednodušit. Využil nové poznatky vědy své doby (19.století) – důležitost minerálních solí pro organismus, objevy v oblasti biochemie a patologie buněk a znalosti homeopatie. Více o tomto lékaři se dozvíte zde>>.

Vycházel z toho, že zejména nedostatek minerálních solí je podstatou nemocí. Jeho záměr byl doplnit buňce potřebný minerál a zároveň ji také stimulovat, aby sama buňka začala z potravy minerály přijímatJako nástroj používal homeopatika v nízkých D ředěních, kde je jednak obsažena samotná minerální sůl (doplnění minerální soli) a navíc je zde i homeopatická informace (postrčí buňku k optimální funkci).

Svou jednoduchou a geniální metodu vyzkoušel u svých pacientů a ověřil si její účinnost. Své výsledky publikoval nejprve v medicínském časopise a později vydal i knihu. Účinnost této metody je ověřena více jak stoletím a je rozšířená po celé Evropě.

Snadná vstřebatelnost

K nastolení minerální rovnováhy tato metoda používá tzv. tkáňové soli. Jedná se o léčivé přípravky vyrobené stejnou technologií jako homeopatické léky. Jsou to homeopatika v nízkých potencích D, což je zde velmi důležité. D potence znamená postupné ředění 1: 10 a u nízkých potencí je v přípravcích opravdu obsažena daná minerální látka. Pokud používáme C ředění 1:100, jsme o řád jinde a v glubulích je sice homeopatická informace, ale obsah soli je téměř nulový.

Díky homeopatické technologii výroby a způsobu podání, kdy se tablety rozpouštějí v ústech, se daná minerální sůl snadno sliznicí dostává do těla a k buňkám. Spolu s homeopatickou informací dochází k rychlému nastolení správných chemických procesů v buňce.

Princip biochemické metody

Princip jeho metody spočívá v doplnění chybějících solí do buněk a ve stimulaci jejich správného fungování. Sami možná ze zkušenosti víte, že naše tělo často nepřijímá dostatečné množství důležitých solí ze stravy nebo doplňků stravy. Proto pilířem této metody je použití tkáňových solí, které jsou připraveny homeopatickou technologií – doplní minerál a stimulují ke správné funkci.

Správně fungující buňka = zdravá buňka. 

Zdravé buňky tvoří zdravé tkáně, ty tvoří zdravé orgány a ty zdravé tělo.