Citáty o zdraví a nemoci. Mám ráda citáty, jejich moudrost v pár slovech.

CITÁTY O ZDRAVÍ A NEMOCI

 

Mám ráda citáty. Obdivuji, že někdo dokáže pár slovy vyjádřit to, na co já potřebuji celou stránku nebo by to bylo na román.

Potěší mě, pokud si uvědomíte nějaké AHA.

Když jsem to četla proprvé, přinutilo mě to se zamyslet. Došlo mi, že je přirozené mít spoustu nápadů, ale když je všechny hned zadupeme (Nebo se o to postará v dětství okolí.) a nestojíme o ně, proč by nám nápady měly chodit?

Už jste si také všimli, že co vás irituje, je nějakým způsobem vaše? Nebývá to zrovna příjemné a těžko se to přijímá. Často až s odstupem oceníme ten skrytý dar – poznání sebe sama a možnost být celistvější a šťastnější.

Všichni milujeme pozornost, tedy mám na mysli zájem a ne kritiku (často nesmyslnou). Tělo pro nás neustále dělá maximum a až když je nejhůř, dává nám vědět, ať něco změníme. Děkujme mu denně svou pozorností a buďme k němu laskaví.

„Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.”

Leonardo Da Vinci

Na tuto moudrost si vždy vzpomenu, když mě „skeptik“ chce vlákat do nesmyslné komunikace o fungování homeopatie.

Opravdu nemám potřebu cokoliv vysvětlovat, když jasně vnímám, že druhá strana nemá zájem cokoliv pochopit, což u těchto lidí je zřejmé už z první věty.

„Zlo je způsob, kterým se odliší dobré od toho, co je pouze správné.

Robert Graves

 Tato věta mě fascinuje. Už několik dní ji na sebe nechávám působit, protože tu celou  hloubku jsem ještě nedohlédla (neprocítila) a možná je nekonečná.

Také jste žili dosud v omylu, že dobré = správné? Tohle rovnítko tam fakt není…

„Knihy o zdraví čtěte pozorně, mohli byste zemřít na tiskovou chybu.“

Mark Twain

 Výhodou homeopatie je, že u tiskové chyby (nevhodně vybraném homeopatiku), se pouze nic nestane – kulička vás nepostrčí směrem ke zdraví. Zůstanete, kde jste.

Aby homeopatikum fungovalo, je potřeba splnit pravidlo podobnosti.

„Duševní bolest je horší nemoc než tělesná.“

Publilius Syrus

 Když nás něco bolí, například koleno, není to žádná slast. Ovšem když nás něco trápí na duši, je to opravdu bolest obrovská. Nic nám nedává smysl a nemáme pro co žít.

Podle mne něco přesahujícího chce být konečně slyšeno a realizováno.

„Počátek zdraví spočívá ve znalosti vlastní nemoci..“

Miguel de Cervantes

 Někdy je boj s nemocí podobný boji s větrnými mlýny. Bojujeme, síly nám ubývají a my to už chceme vzdát.

Často není potřeba bojovat, ale pochopit, proč jsme vůbec nemocní – poznat nemoc. Nemoc je náš ukazatel, co neděláme správně nebo spíš, že jsme sešli z cesty.

„Pocit plného zdraví získáme jen nemocí.“

Georg Christoph Lichtenberg

 Škoda, že jsme my lidé tak nepoučitelní. Až něco ztratíme, uvědomíme si hodnotu toho, co jsme měli.

Zkusme to jinak. Buďme vděční za to, co máme. Nejen že pak nemusí přijít například nemoc, ale bude nám i hezky. Kdykoliv se zastavím a uvědomím si, co mám, zalije mě krásný pocit.

„Existuje tisíce nemocí, ale jen jedno zdraví.“

Ludwig Börne

 Nemocí nám stále přibývá. Opravdu jich nejsou desítky a ani stovky. I my sami jich během života zažijeme často desítky.

Zdraví máme opravdu jen jedno a má vliv na ostatní oblasti našeho života. Bez něj se moc neumíme radovat, být spokojení a úspěšní. Často ale potřebujeme lekci ve formě nemoci, abychom si ho vážili.

„Dobrota je duši totéž, co zdraví tělu: máš-li ji, nepozoruješ ji.“

Lev Nikolajevič Tolstoj

 Máme zvláštní schopnost přehlížet to dobré a  naopak máme perfektní schopnost vidět to, co se nám nelíbí.

Kdysi jsem slyšela zajímavý názor. Abychom v dávných dobách přežili – museli jsme si všímat možného ohrožení. Něco na tom bude, ale proč v tom jedeme dál?

„Největší chyba, kterou v životě mužete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Elbert Hubbard

Tento citát mne upoutal zejména v souvislosti s mým rozhodnutím opustit lékárnu. Strach neudělat chybné rozhodnutí mne už dlouho vyčerpával a brzdil. Pojďte vykročit, udělat třeba i chybu. Není dobrá a ani špatná. Čas z ní může udělat dokonce dar.

„Život je změna“

známé rčení

 

Život je změna aneb Svlékla jsem bílý plášt  – moji malou zpověď, jak jsem se rozhodla po 22 letech opustit lékárenství si můžete přečíst ZDE>>.

Tohle rozhodnutí ve mně zrálo velmi dlouho a jsem ráda, že jsem konečně našla odvahu.

„Téměř každý člověk umírá na své léky, nikoliv na svoji nemoc.“

Molière

Většinou mne u citátu upoutá jeho moudrost a mám potřebu se k tomu vyjádřit. Dnes je tomu jinak, upoutal mne v souvislosti s diskuzí na mé Fb Fanapage. Skeptici se rozhodli přesvědčit příznivce homeopatie o její neúčinnosti. Jsem docela skeptická, že se jim to podaří.

„Zdravý člověk je krásný, ale musí na něj přijít trochu nějaké nemoci, aby se stal taky duchovně krásným.“

Christian Morgenstern

Věřím, že existují i jiné cesty k moudrosti než přes nemoc či bolest. Přesto jsem si i já vybrala tento zaběhlý způsob a uvědomuji si, že v tomto ohledu je bolest a nemoc dar.

„Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.“

Arthur Schopenhaue

Tady opravdu nemám co dodat. Každý, kdo zažil nemoc, ví, jak vše ostatní je v tu chvíli nedůležité. Platí to i naopak, zdravý člověk si neuvědomuje tu obrovskou hodnotu.

„Zdraví nelze penězi zaplatit, ale některému doktorovi to nevysvětlíte.“

Václav Dušek

Co takhle nebýt chvíli vážní, nezamýšlet se nad hlobokými otázkami… Tento citát mne rozesmál, chci se s vámi o něj podělit. Takový typický český humor, smějeme se a přitom je to spíš k pláči…

„Kdyby se o nemocech tolik nemluvilo, lidi by byli zdravější.“

Jean Anouilh

Do jaké míry se necháme zastrašit všemi těmi hrůzami, co mohou nastat? Do jaké míry věříme, že jsme dost silní, že to prostě zvládneme? Jsem pro druhou variantu. Ne vždy mi to jde, ale chci raději věřit. Strach je podle mne jen výjimečně užitečný. Jak to máte vy?

 

„Nemoc je nakažlivá, kéž by i láska.“

William Shakespeare

Tentokrát s tímto velikánem, kterého obdivuji, nesouhlasím. Láska je nakažlivá. Když potkám člověka plného lásky, hned mne naplní hřejivý pocit. Stejně jednoduché je  nakazit se negativními emocemi. Možná jsou častější než láska. Pojďme to změnit. Buďme imunní ke zlobě, vzteku a nenávisti a pojďme se nechat nakazit tou nenápadnou, neagresivní a jemnou krásou.

„Práce přináší radost nebo nemoc.“

Reinhart Sprenger

Tohle je nyní citát pro mne. Spokojím se s prací nebo si dovolím dělat to, co miluji? Jdu za svým povoláním (po volání) nebo se spokojím se zaměstnáním (prací)? Radost nebo nemoc?????
Necháváte se zaměstnávat nebo po volání naplňujete svůj sen?

„Štěstí se podobá zdraví. Dokud je máte, ani si ho nepovšimnete.“

Ivan Sergejevič Turgeněv

Nevím, jak to máte vy, ale já jsem pořád nepoučitelná. Je to lepší, než to bývalo. Ovšem velmi snadno sklouznu k tomu, že zapomenu, co vše mám, za co vše můžu být vděčná. A co se stane? Hádejte.

„Díky nemoci známe hodnotu zdraví, díky zlu hodnotu dobra, díky hladu sytost, díky únavě odpočinek.“

Hérakleitos

Jak jsme pořád nepoučitelní, tedy aspoň já ano. Hodnotu všeho si uvědomíme, až když to ztratíme. Proč pořád dokola zapomínáme být vděční za to, co máme? Proč pořád dokola sklouzáváme k tomu, že trpíme, že něco nemáme. Pak to máme a za chvíli už nevíme, že to máme… Bylo by krásné, už z toho

„Hloupost je nejzvláštnější za všech nemocí. Netrpí jí nemocný, ale ti okolo něj.“

Jacques Prevért

Hloupost mne dříve hodně vytáčela (asi mi zrcadlila vlastní hloupost ). Teď ji nepotkávám tak často nebo za ní spíš vidím strach, touhu zalíbit se, neschopnost být za sebe. Uf.

Jak detoxikovat tělo snadno a levně

= očistit se od nepotřebného (škodlivého) = POSÍLIT JÁTRA

= BÝT ZDRAVĚJŠÍ

Návod najdete v e-booku (PDF): 1 + 6 tipů jak snadno posílit játra.

Chci e-book na detoxikaci