Co se děje po
podání léku

Schůdek po schůdku

Nejdříve odchází symptomy (příznaky nemocí), které máte nejkratší dobu a postupně odchází i ty starší – ty které začaly mnohem dříve. Je to proces postupný – schůdek po schůdku.

Co se děje po podání homeopatika: kuličky

Po homeopatiku, které je dostatečně podobné vašim potížím, se probudí samouzdravovací proces. Tělo se postupně začne harmonizovat a přibližovat se zdraví.

V homeopatii existují jasná pravidla, podle kterých poznám, zda se léčba vyvíjí správným směrem. Pro lepší pochopení uvedu příklad – nejdříve odcházejí ty nejnovější potíže, ty starší později. Také platí pravidlo „zevnitř ven“ – tělo napřed řeší ty hlubší problémy a ty povrchnější až naposledy. To může v praxi vypadat tak, že například odezní bolesti hlavy a objeví se dávný kožní problém, který pak také odezní. Těchto pravidel je více, uvedla jsem jen příklady pro vaše lepší pochopení.

Alternativní metoda

Homeopatická léčba obnovuje zdraví a harmonie organismu, nepotlačuje pouze nepříjemné stavy, aniž by byla odstraněna jejich příčina.

Přírodní cesta

Homeopatika obsahují přírodní látky – rostliny, minerály, živočišné produkty a jsou vhodná pro těhotné ženy i malé děti.

Účinná a šetrná

Homeopatika neléčí pouze příznaky onemocnění, ale pomáhají zlepšit i celkový individuální zdravotní stav. Přitom jsou zcela bezpečná.

Obecně není vhodné sami sebe konstitučně léčit, své blízké přátele a rodinu. Nemáte patřičný odstup a možná dáte více na své vidění toho druhého, než je skutečnost a jeho slova – „vy ho přece znáte“ :-(. Teď mám na mysli konstituční léčbu.

U akutních potíží není dokonalá přesnost výběru homeopatika tak důležitá, tady stačí základní podobnost. Můžete pomoci sami sobě i svým blízkým. Na mém blogu najdete mnoho tipů, jak si můžete i jako laik homeopaticky pomoci.

HLAVNÍ VÝHODY HOPEOPATIE

Homeopatie je šetrná přírodní medicína. Řadíme ji do alternativní a celostní medicíny. Co to ale znamená a jaké jsou její hlavní výhody?

N

Šetrnost

Homeopatie je velice šetrná metoda, která je vhodná pro malé dětí i těhotné a kojící ženy.

N

Snadné užívání

Homeopatika jsou velmi jednoduchá na užívání. Kuličku stačí pouze vložit do úst a nechat rozpustit, případně u malých dětí je možné podávat formou roztoku.

N

I pro chronické problémy

Homeopatie může pomoci všude, nemá omezení – pomoc může ale být i zmírnění potíží, zpomalení procesu. Homeopatie léčí i chronické problémy, nebo psychické potíže – deprese, nespavost, úzkostné stavy, fobie.

N

Bez nežádoucích účinků

Narozdíl od klasických léků homeopatika nemají žádné známé nežádoucí účinky. V mnohých případech snižují nežádoucí účinky klasické léčby.

N

Přírodní cesta

Homeopatika jsou přírodní cestou. Obsahují přírodní látky, kterými jsou rostliny, minerály a živočišné produkty.

N

Posilují imunitu

Homeopatika umí posilnit imunitní systém a jsou vhodnou prevencí pro organismus.

Reverzní symptomy

Co to vlastně je? Je to návrat symptomů, které pacient zná, v minulosti je měl. Jakoby se na chvíli vrátí nemoc, ale není nutné je nějak řešit, dokonce je dobré je neřešit – neužívat například antibiotika na angínu či kortikoidní masti u ekzému.

Je dobré tento proces nechat projít, samo to odezní. Jedná se jen o přechodné symptomy a léky můžete tento proces samoléčení zastavit či zpomalit. Zlý jazykové tvrdí, že tím zničíte celou homeopatickou léčbu. Já s tím úplně nesouhlasím, jsou v dnešní uspěchané době prostě situace, kdy prostě sáhneme i po klasickém léku.

 

„Podobné se léčí podobným.“

Co dělat při návratu symptomů

Já doporučuji klientům, aby na určitý čas, než problém odezní, přerušili užívání léku. A nasadili si jej poté znovu a popřípadě snížili dávkování. Například namísto jedenkrát denně užívali obden či dvakrát týdně. Já raději využívám formu kapek, kde zhoršení bývá minimální.

Chcete se dozvědět více o homeopatii?

Pro všechny, kdo mají zájem o více informací o homeopatii v ucelené formě, jsem vytvořila E-book o homeopatii, který nyní můžete získat zdarma. E-book si můžete stáhnout do svého počítače nebo mobili a mít jej stále u sebe. Stačí do formuláře přidat svůj e-mail a e-book v PDF vám zašlu.

Získejte E-book

o homeopatii zdarma!

Napište číslem kolik je 1+1

Homeopatický proving

Česky také zkouška léku

 

Po podání homeopatika může dojí k tzv. homeopatickéhu provingu. Česky se také říká zkouška léku. Co to tedy vlastně je? Po dlouhodobějším užívání nebo u vyšší potence i po jedné dávce se může stát, že se u vás projeví syptomy (příznaky), které patří homeopatiku a ne vám.

Například začnete užívat Arsenicum Album 30 CH a objeví se u vás ekzém, který jste nikdy v minulosti neměli, začnete mít strachy, které taky neznáte nebo cokoliv jiného. Společné těmto příznakům (symptomům) je to, že je to v obrazu léku (potíže, které umí dané homeopatikum léčit) a vy jste takové potíže nikdy neměli. V takovém případě lék okamžitě vysaďte – není pro vás vhodný. Pokud jsi nejste jistí, poraďte se s homeopatem.

Homeopatický proving je hlavní způsob, jak se zjišťuje obraz léku – co umí homeopatikum léčit. Zdraví dobrovolnící užívají opakovaně homeopatikum a zaznamenávají vše, co se u nich děje. Pokud se podobné symptomy vyskytují u více dobrovolníků, pak se daný symptom zavede do popisu daného léku.

Zkušenost s homeopatickým provingem je velmi zajímavá a sama jsem některé absolvovala. Někdy ráda o své zkušenosti napíšu článek.

Zkouška homeopatik

Neboli proving

Zajímá vás téma homeopatického provinku? Více se o něm dozvíte v samostatném článku. Pokud sami homeopatii používáte a pracujete s nízkými potencemi, nemusíte se provinku vůbec obávat.

Pokud si všimnete, že se může jednat o zkoušku (provink), stačí homeopatikum vysadit a symptomy (příznaky) postupně zmizí.

Článek se můžete přečíst kliknutím ZDE, na tlačítko nebo na obrázek.

Zajímá vás více věcí o homeopatii?

Přečtěte si dále například o konstituční homeopatii, nebo přímo o mém přístupu k homeopatii.

 

Konstituční homeopatie

Konstituční léčba znamená, že je šitá na míru přímo konkrétnímu člověku (na jeho konstituci).

Jak pracuji s homeopatií?

Na více úrovní a vždy velmi přesně vybírám homeopatikum pro daného klienta na míru.

Řešení emocí pomocí homeopatie

Žijte naplno! Víte, že homeopatií můžete řešit nejen nemoci, ale i nepříjemné emoce?

Krásná v každém věku

Jako žena chci být krásná. Buďte i vy díky mému návodu. V e-booku se dozvíte základní informace o solích. Najdete zde srozumitelný návod, jak se tyto přírodní tablety užívají a také kde je můžete koupit. Pečujte o svou krásu zevnitř. Více informací o e-booku >

Domácí lékárnička

První pomoc u všech běžných potíží, které zvládnete sami. S e-bookem se vyhnete nástrahám v začátcích (výběr potence, přemíra informací) a už zítra můžete začít. Pokud už homeopatii používáte, bude pro vás Domácí lékárnička přehledným pomocníkem. Více informací o e-booku >

Cestovní lékárnička

Láska na první pohled – bez něj už žádnou dovolenou či výlet. Přehledná příručka, se kterou snadno zvolíte to správné homeopatikum pro rychlou a účinnou pomoc na cestách. Více informací o obsahu e-booku nalezenete zde – Cestovní lékárnička.

Často kladené dotazy o homeopatii

Přečtěte si více o homeopatii!

Stačí opravdu jedna kulička? Kde se dozvím dávkování?

Homeopatie je informační metoda a dávkou je podání homeopatika. Pokud podáte 1x 5 kuliček = 1 dávka. Pokud podáte 5x denně 1 kuličku = 5 dávek. Homeopatika jsou levná a je zbytečné si jejich cenu zvyšovat tím, že je budete brát po 5 kuličkách. Více ve videu, nebo zde.

Jaké jsou výhody oproti klasickým lékům?

Každý vnímá jako výhodu něco jiného. Nejčastěji nám u klasických léků vadí jejich nežádoucí účinky. Pokud je bereme často, o to častěji se nežádoucí účinky mohou projevit. Další výhodou je, že homeopatikum řeší příčinu potíží. Klasické léky léky spíš pouze zakrývají projevy nemoci a příčina zůstává. Také oceníme, že homeopatika jsou vhodná pro těhotné ženy i malé děti. Homeopatika posilují naši přirozenou samouzdravovací schopnost a také nám umožňuje být více sami sebou. Pokud se léčíme klasickou medicínou, je tomu právě naopak.

Může se homeopatie kombinovat s jinými léčivými metodami/ léky?

Homeopatii můžeme kombinovat i s dalšími alternativními přístupy. Z mého pohledu se skvěle doplňují a tak se můžeme dočkat i rychlejšího uzdravení. Pokud to daná situace vyžaduje, můžeme homeopatika užívat i s klasickými léky.

Jaký e-book si mám pořídit jako první, pokud se s homeopatií setkávám poprvé?

Začněte s Domácí lékárničkou. Patří mezi nejoblíbenější a je vhodná pro každého – řeší běžné situace jako je rýma, poranění, průjem, zažívání… Popřípadě zvažte k Domácí lékárničce ještě Cestovní lékárničku, která se hodí na dovolenou i menší výlet.

Více o tomto e-booku se dozvíte v mém videu.

Podobné léči podobné? Co to znamená?

Je to základní pravidlo (princip) homeopatie. Každé homeopatikum má svůj popis (obraz). Pokud popis daného homeopatika sedí na vaše problémy = je splněna podobnost, pomůže vám se uzdravit. Hledáme tedy vždy homeopatikum podobné potížím.

Znamená to, že pokud je našim problémem například otok, který je narůžovělý, je spojený s bodavou bolestí a ulevuje nám studený obklad, pak se problém podobá Apisu. Homeopatikum Apis pomůže otok uzdravit.

Jak funguje homeopatie? S čím může pomoci?

Aby homeopatikum pomáhalo, musí být splněna podobnost – základní princip homeopatie. V běžné medicíně je základem diagnóza, na kterou jsou dané léky, které ji “léčí”. V homeopatii si s diagnózou pomůžeme jen zřídka (např. Arnika u vytrženého zubu). Pokud je splněna podobnost například Belladonny, může pomoci v celé řadě diagnóz od teploty, úpalu, popáleniny, přes kašel, zánět středního ucha až po i mnohem závažnější potíže. Na druhé straně různí lidé se stejnou diagnózou dostanou různá homeopatika (jsou tam rozdíly v jejich zvláštnostech).

Homeopatie může pomoci všude, nemá omezení – pomoc může ale být i zmírnění potíží, zpomalení procesu… Přesto jsou situace, kdy je klasická medicína jednoznačně vhodnější cesta.

DOMLUVTE SI KONZULTACI

Domluvte si homeopatickou konzultaci. Mohu vám pomoci v řadě různých případů: například u chronických potíží, či emočních potížích. Pokud potřebujete probrat váš konkrétní problém, neváhejte mě kontaktovat.

w
MESSENGER

Ludmila Spáčilová

SKYPE

ludmilaspacilova1

WHATSAPP

(+420) 605714490

error: Content is protected !!