Jak pracuji s homeopatií

Homeopatii využívám na různých úrovních:

Při konstituční homeopatii jdu do hloubky a řeším chronické a závažnější potíže. Doporučím vám homeopatikum přímo pro vás – je to metoda individuální (celostní). Beru v úvahu nejen fyzické potíže, ale zejména vaši osobnost, emoce… Výhodou je, je zasáhnu hlubší vrstvy.

Mohu vám také doporučit homeopatikum na akutní problém, kde stačí pokrýt základní symptomy (příznaky). Mohu vám také dát radu, jak ji použít v různých situacích – svalová únava po fyzické zátěži, na regeneraci po vytržení zubu či porodu…


Na homeopati mne baví zejména její dva „extrémy”. Na jedné straně konstituční homeopatie, kdy hledám pro vás přesně zacílený lék na vaše potíže. A na druhé straně vám ráda dám i jednoduché rady a tipy na méně závažné akutní potíže. Návody na různé zdravotní potíže najdete na mém blogu.

Namalovala jsem zjednodušený obrázek:

Jsem podle typologie Táni Havlíčkové (módní návrhářka – Móda duše aneb klíč k sobě) rebelka – ráda překračuji hranice, bourám to staré nefunkční a nevyhovující a inspiruji ke změnám. Nevyhovuje mi „něco“ uprostřed – střední proud.

Při konstituční homeopatii jdu opravdu do hloubky. Potřebuji pro výběr velmi přesného léku dostatek informací o vás – nejen obecné popisy. Zajímá mne vaše nitro, vaše osobnost, cokoliv je pro vás jedinečné. Mnou vybraný lék pak nastartuje uzdravovací proces nejen na fyzické úrovni (těla).

Není špatně žádný bod na pomyslné čáře v mém obrázku. Homeopatie je úžasná právě proto, že každý si může najít svou úroveň, kde ji používá. Ať už se jedná o kolegy homeopaty nebo laiky, kteří využívají homeopatika k samoléčbě.

Důležitý je výsledek – ústup potíží a můžeme k tomuto cíli i v homeopatii dojít různými cestami.

 Konstituční homeopatie

Už jsem zmínila, že homeopatie je jedna – jen my občas potřebujeme zařazovat do škatulek. Konstituční homeopatie se říká proto, že zasahuje celou konstituci – působí na celého člověka. Ovlivňuje nejen naše tělo, ale i emoce, pocity, úroveň energie. K tomu doplním, že nic není černobílé – i lokální lék má určitý vliv na celého člověka.

Pokud je váš problém dlouhodobý, stále se vracející nebo dokonce postupně zhoršující se, doporučila bych vám homeopatickou konzultaci (konstituční homeopatii) a užívat homeopatikum vybrané na míru pro vás.

Pokud očekáváte od homeopatie zázraky, můžete, ale bez vás to nepůjde. Ani ta nejkouzelnější kulička za vás nic neudělá. Otevře vám dveře, postrčí vás, pomůže vám vidět jinak… Konkrétní kroky jsou na vás. Cesta od nemoci ke zdraví je hlavně ve vašich rukách.

Ráda budu vaším průvodcem průvodcem na cestě ke zdraví. Konkrétní změny a kroky jsou ovšem ve vašich rukách. Více o mých službách se dozvíte zde>>.

Příklad

Pro lepší pochopení uvedu příklad. Možná jste na mém blogu četli článek z mé praxe. Klient trpěl na opakované opary. Pomohlo mu homeopatikum Rhus toxicodendron 200 CH. Ze způsobu popisu potíží vyplynulo, že potřebuje homeopatikum z rostlinné říše (Při výběru přemýšlím ve skupinách, tento přístup mi umožní přesnější předpis.). Tato homeopatika mají specifickou citlivost, vyprávění klienta je velmi rozvětvené… Byla zde velmi výrazná potřeba pohybu, miluje cestování. Být na jednom místě mu nevyhovuje, na cestách je šťastný. Sklon k opakovaným oparům byl dalším vodítkem k tomuto léku. Protože mnou vybraný lék pokrýval nejen lokální opar, ale brala jsem v úvahu i další okolnosti a byl podán ve vyšší potenci, mohl výrazně ovlivnit i emoční stav. Opary zmizely a co je pro mne mnohem důležitější, nastaly v jeho životě změny a už nepotřebuje “berličku” Neurol (tablety na uklidnění). Článek o oparu z mé praxe naleznete zde>>.

Co je typické pro konstituční terapii

Používám vyšší potence, abych zasáhla i emoční stránku.
Potřebuji klienta dobře poznat (konzultace).

Velmi přesně vybírám homeopatikum pro klienta.

Díky mé přesnosti a vyšší potenci homeopatikum působí na všech úrovních (napíklad lokálně na opar, celkově na emoční rozpoložení).

 Akutní (lokální) homeopatie

Baví mne inspirovat lidi k vyzkoušení homeopatie. Doporučuji homeopatika při práci v lékárně a rady a tipy najdete i na mém blogu. Homeopatie je  skvělým pomocníkem při samoléčbě méně závažných potíží.

Příklad

Výše jsem uvedla stručný příklad konstituční terapie, kde jsem zmínila homeopatikum Rhus toxicodendron 200 CH. Stejné homeopatikum je obecně skvělý lék na opary. Jeho základní obraz jsou drobné puchýřky naplněné vodou, které svědí až bolí. Aniž by seděly další symptomy (popisy potíží), můžete pouze na základě toho, že máte opar, začít užívat Rhus toxicodendron 15 CH 5 x denně. Puchýřky se rychle vysuší, vytvoříte si lepší imunitu a nebudou se tak často vracet. Lék je zde vybrán pouze na základě fyzických potíží (opar na rtu), bude působit hlavně lokálně. Neočekávala bych, že tím vyřešíte například dlouholetou nespavost (nezasáhneme hlubší vrstvy). Článek s mými tipy, co dělat, když se vám udělá opar, naleznete zde>>.

Už jsem zmínila výše, nic není černobílé a nejde úplně odlišit, co už je konstituční homeopatie a co je pouze lokální léčba. I homeopatikum vybrané na lokální problém působí na celý organismus. Jen nižší potencí víc zasáhnete fyzickou vrstvu a vyššími potencemi víc zasáhnete emoční vrstvy.

Často se lidé k této metodě lidé uchýlí, když vyčerpali všechny ostatní možnosti . Přijde mi to škoda.

Pojďte vyzkoušet homeopatii na vlastní kůži. Stáhněte si můj e-book zdarma 1 + 6 tipů jak snadno posílit játra zde>>.

Slovo konstituční vyjadřuje vliv na konstituci – ovlivnění těla na všech úrovních. Vybrané homeopatikum (konstituční) nepůsobí pouze lokálně na rýmu nebo průjem, ale zasahuje i do emocí, pocitů a rozbíjí naše nefukční vnitřní vzorce.

error: Content is protected !!