Dotaz

 

Dnešní článek vznikl díky vašim dotazům. Není to poprvé, co se mě ptáte, jaká homeopatika použít v souvislosti s operací. 

“Dobrý den, mam prosbu – za 2 týdny mam podstoupit ablaci prsu z důvodu zhoubného nádoru. Rada bych si pořídila nějaká homeopatika, která by mi pomohla operaci zvládnout jak po fyzické, tak psychické stránce. Předem děkuji za radu. Hezky večer.”  Paní Jana Nováková (jméno je změněno).

 

Doporučení

 

Moje doporučení je obecné, není zaměřeno na konkrétní diagnózu nebo situaci. Informace vám budou užitečné při operaci žlučníku i například cysty na vaječníku. Mohou nastat výjimečné situace nebo komplikace, které budou potřebovat i jiná homeopatika. To není tématem tohoto článku.

 

Arnica montana 9 CH

 

Arniku je dobré mít pořád po kapsách. Je přínosná u úrazů, po fyzické zátěži (sport), ale také u operace. Chirurgický zákrok je pro tělo trauma (téma Arniky), je zde zranění. Užívejte ji 5 x denně 1 globuli. Možná jste slyšeli radu, že ji máte užívat i před operací. Obecně k tomu nevidím důvod. Co vám užívání Arniky přinese? Urychlí vám hojení, zmírní bolestivost i otok. Není to dokonalé?

 

 

Nux vomica 9 CH

 

Po operaci také tři dny užívejte homeopatikum Nux vomica 9 CH 3 x denně 1 globuli (kuličku). Urychlí detoxikaci těla od podaných léků. Uleví vám také při pocitu na zvracení. U nevolnosti zvyšte užívání na každou půlhodinu 1 globuli a užívejte do odeznění potíží. Také vám uleví, pokud budete mít závrať – stejné dávkování jako u nevolnosti (každou půlhodinu 1 globuli).

 

 

Staphysagria 9 CH

 

Naprostá většina operací je spojena s řeznou ranou. Lepší hojení podpoříte homeopatikem Staphysagria 9 CH. Užívejte ji  3 x denně po dobu tří dnů. Staphysagria pomůže předejít i potížím spojeným s cévkováním (pálení, řezání). Pokud se vám rána nebude dobře hojit, užívejte ji déle (týden až dva). Také u řezání, pálení v močové trubici a neustálého nucení na močení užívejte Staphysagrii 5 x denně 1 globuli až do vymizení potíží.

 

 

Sůl č. 2 Calcium phosphoricum

 

Chcete být brzo fit? Já bych rozhodně chtěla a Schüsslerova sůl č. 2 to umí skvěle – urychlí rekonvalescenci. Užívejte sůl č. 2 Calcium phosphoricum 3 x denně 2 tablety. Spolu s Arnikou dokáže zázraky. Schüsslerovu sůl č. 2 Calcium phosphoricum využijete po každé nemoci, po porodu i jiné zátěži. Maminky ji znají jako účinnou léčbu růstových bolestí dětí.

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

My ženy často trpíme nedostatkem železa a s tím pak souvisí nedostatečné okysličení tkání, vyčerpání, horší hojení ran a sklon k nachlazení. Užívejte po operaci 6 tablet denně po dobu 6 týdnů. Můžete sůl č. 3 doplňovat už před operací jako prevenci nachlazení (3 tablety denně) a doplnění železa. Rána rovná se zánět (zdravý proces) a zánět rovná se sůl č. 3 Ferrum phosphoricum. Užíváním této soli urychlíte hojení rány, pomůže vám doplnit železo (ztráta krve) a budete mít více energie.

 

Strach z operace

Aconitum napellus 15 CH

 

Pokud máte velký strach a úzkost z operace, dokonce až strach ze smrti a panickou hrůzu, pomůže vám homeopatikum Aconitum napellus 15 CH. Užijte vždy 1 globuli při tomto pocitu nebo den před operací užijte 1 ráno a 1 večer a také v den operace podle potřeby.

 

Gelsemium 30 CH

 

U strachu můžete také použít Gelsemium 30C. Tady je strach odlišný, vy cítíte před nacházející operací ochromení, otupělost, extrémní slabost (kolena), třes a často máte potřebu se jít vymočit. Dávkování je stejné jako u homeopatika Aconitum – vždy 1 globuli při tomto pocitu nebo den před operací užijte 1 ráno a 1 večer a také v den operace podle potřeby. Tento typ strachu se často vyskytuje i před zkouškami, více se dozvíte v článku níže.

 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

 

Po psychické stránce vám pomůže obecně Schüsslerova sůl č. 5 Kalium phosphoricum. Začněte ji užívat (6 tablet denně) již nyní a můžete pokračovat i po operaci. Konkrétně pro ženu (ablace prsu) je zákrok velkou psychickou zátěží (zejména přijetí nové situace). Zde doporučuji užívat 6 tablet denně i po operaci.

 

Víte, že přestože je homeopatie neustále zatracovaná,  že je to placebo, je to prý jen „cukr“ a prý je nevědecká, přesto ji používá anglická královská rodina, představitelé mnohých zemí světa a stovky slavných osobností? (Clinton, Tony Blair, Mahatma Gandhi, Johan Wolfgang Goethe, 7 papežů (Leo XII, Gregory XVI, Pius IX, X, XII; Pavel VI, Jan Pavel II), Charles Darwin, Ludwig van Beethoven, Richard Wagne, Catherine Zeta-Jones, Tina Turner, Cher…)

Vám to ale nemusím povídat. Vy máte s homeopatií vlastní skvělé zkušenosti. Kdo ji pozná na vlastní kůže (nebo u svých dětí), nepotřebuje, aby ho kdokoliv přesvědčoval, jednoduše ví… Když se ptám lidí okolo a také těch, kteří mě sledují, často narážím na několik překážek, která vám brání homeopatii používat:

  • “Já vím, že funguje, ale neumím si vůbec homeopatikum vybrat. Nevyznám se v tom, potřebovala bych jasně vědět, co je na rýmu, co je na kašel, co na nespavost…”
  • “Zažila jsem na sobě, jak mi homeopatie už několikrát pomohla. Ráda si o ní čtu, líbí se mi, že je tak mocná, ale sami se v tom vůbec nevyznám. Ale já bych chtěla ji umět používat aspoň pro vlastní potřebu a pro své děti.”
  • “Někdy i vím, co by mi (dětem) pomohlo, ale pak se ztratím v těch různých potencích a i v dávkování.”
  • “Mám doma několik knih a sleduji články o homeopatii. No přijde mi to jako “džungle” a jsem z toho jelen, co si mám vzít.”

Moc dobře vám rozumím. Já také začínala a vím, jaký guláš na začátku člověk má v hlavě, když potřebuje vyřešit nějakou situaci /teplotu, zvracení, průjem, bolest v krku… 

 

VAROVÁNÍ: Budou vás považovat za homeopata

Tady je perfektní řešení, jak se v homeopatii neztratit

a vyléčit sebe i celou rodinu

 

⇒ Vytvořila jsem návod, se kterým to zvládnete i vy. Vrátila jsem se v myšlenkách zpět ke svým začátkům a vytvořila Domácí lékárničku tak, aby byla maximálně srozumitelná, stručná a zároveň pomohla ve všech běžných situacích, které nás potkávají.

⇒ Doporučuji pouze ta nejběžnější homeopatika.

⇒ U každého víte jasnou potenci a dávkování.

Dala jsem si záležet a vytvořila k Domácí lékárničce také seznam homeopatik, které je potřeba doma mít. Vy totiž potřebujete homeopatikum hned podat a často to trvá, než je vám v lékárně objednají. Navíc u těch akutních nemocí se projevy docela rychle mění a druhý den potřebujete už třeba úplně jiné. Dám příklad: Napřed teče z nosu jak z kohoutku a potřebujete Alium cepa. Druhý den zhoustne a už potřebujete například Pulsatillu. Proto je dobré mít ten základ doma – být vybaveni.

Více o Domácí lékárničce se dozvíte kliknutím ZDE>>

„Tento skvělý e-book by měli mít doma všichni, které oslovuje homeopatie – ať už s ní mají nějaké zkušenosti či nikoli. E-book je natolik rozsáhlý, aby si ten správný homeopatický lék pro sebe na míru našel opravdu úplně každý. Zároveň velmi přehledný, že se v něm dokáže zorientovat i laik. Líbí se mi dělení dle jednotlivých zdravotních obtíží. Našla jsem v něm vše, co kdy trápilo naši rodinu. A mnohem víc. Díky za skvělou příručku a velmi praktický seznam a tahák.“

„Dlouho jsem čekala na knihu, která by mi polopatě vysvětlila, proč a jak používat homeopatika. A tento e-book mi dal dokonce více! Je to jednoduchý návod, kde najdete homeopatikum na své potíže a rovnou i s informací, jak ho používat. Konečně! A když v e-booku hledáte, pomůžou vám obrázky na jednotlivých stranách, které jsou vám super tahákem. Navíc seznam homeopatik k vytisknutí, vlastně zmenšený e-book jako tahák, prostě super! Děkuji!“

Něco takového potřebuji, podívám se.

K e-booku Domácí lékárnička automaticky získáváte další bonusy. Nejužitečnější vám bude Seznam k nákupu. 

Mrknu se na Domácí lékárničku.

 

 

Něco takového potřebuji, podívám se.

 

K e-booku Domácí lékárnička automaticky získáváte další bonusy. Nejužitečnější vám bude Seznam k nákupu. 

 

 

Mrknu se na Domácí lékárničku.

 

„Velmi zajímavé a obohacující čtení. Úplně mě to vtáhlo. I když žádnou nemoc nemám, dychtivě jsem se do e-booku hned pustila. Líbí se mi, že je v něm naprosto jasně a srozumitelně vysvětleno  vše, co potřebuji pro rychlé zvládnutí potíží a nemocí u sebe i dětí. Navíc mám chuť pustit se do homeopatie. Oceňuji jednoduché rozdělení a přesné popsání “symptomů” u nemocí. Takže na bolest hlavy si při výběru ze 14 homeopatik určitě vybere každý. To samé u teploty, kašle, rýmy. A na straně 17 je homeopatikum na ukňouranost dětí!  (i s dávkováním ). Jako přidanou hodnotu beru, že mi při čtení spoustu  věcí docvaklo a přišlo hodně AHA momentů. Trochu jsem i některá zmiňovaná homeopatika  googlila. Umožnilo mi to ještě víc pochopení  sebe i ostatních. Najednou to všechno do sebe ještě víc zapadá. Velké díky!  P.S: Fascinuje a baví mě, že homeopatika řeší i to, co by nás laiky vůbec nenapadlo, že se to dá řešit! Těším se na Váš videokurz o homeopatii.“

„Díky webu homeoporadna.eu, jsem se dozvěděla spoustu informací o léčbě homeopatiky, ale především jsem se seznámila se Schüsslerovými solemi. Vyzkoušela jsem je a spolu s homeopatiky je doporučuji všem kolem sebe. Velice mi pomáhají vždy když potřebuji. Úspěšně jsem se zbavila bolestí dásní (když ani lékař si již se mnou nevěděl rady), pomohly mi při detoxikaci organismu a byl by to dlouhý seznam potíží, při kterých mi homeopatie a soli pomohly.

Jsem moc ráda, že web homeoporadna.eu existuje a já mohu kdykoli web navštívit a najdu zde co potřebuji.

Zakoupila jsem si také e-book Domácí lékárnička a tabulku Schüsslerovy soli, které mám stále po ruce. Moc děkuji i za podnětná videa, která pravidelně sleduji a těším se na další.“

„I když jako terapeut tradiční čínské medicíny využívám hlavně prostředky medicíny čínské, homeopatie mě vždycky také zajímala. Znám mnoho lidí, kterým dokázala velmi účinně pomoci a i já jsem s ní měl dobré zkušenosti. Někdy dokonce zafungovala přímo zázračně. V minulosti jsem přečetl několik knih o homeopatii, které ale pro mne (jako nehomeopata) byly zbytečně zahlcující, obsáhlé nebo, pokud šlo o knihy typu lékárniček, natolik nesystematické, že se v nich těžce orientovalo. Domácí lékárnička od Ludmily Spáčilové je napsaná velmi jednoduše a stručně, ale zároveň jsem v ní našel všechno, co potřebuji pro co nejsnazší rozhodování jaké homeopatikum zvolit. Spolu s přehledným bonusovým seznamem a tahákem je díky své jednoduchosti to nejlepší a hlavně nejpraktičtější, co jsem na téma homeopatie četl.“

„Líbí se mi praktičnost, pomáhá mi zvládat nástrahy každého dne, přínosný v tom, že mne drží fit. Zkušenosti pozitivní, nedám dopustit na č.3! Pokračujte ve svých povzbudivých aktivitách. Doporučuji Vás pro jasné, stručné, ale přitom velice hodnotné rady.“

Mrknu se na Domácí lékárničku.

error: Content is protected !!