Čeká mne operace. Jaká homeopatika mi doporučíte?

Dotaz

 

Dnešní článek vznikl díky vašim dotazům. Není to poprvé, co se mě ptáte, jaká homeopatika použít v souvislosti s operací. 

“Dobrý den, mam prosbu – za 2 týdny mam podstoupit ablaci prsu z důvodu zhoubného nádoru. Rada bych si pořídila nějaká homeopatika, která by mi pomohla operaci zvládnout jak po fyzické, tak psychické stránce. Předem děkuji za radu. Hezky večer.”  Paní Jana Nováková (jméno je změněno).

 

 

Doporučení

 

Moje doporučení je obecné, není zaměřeno na konkrétní diagnózu nebo situaci. Informace vám budou užitečné při operaci žlučníku i například cysty na vaječníku. Mohou nastat výjimečné situace nebo komplikace, které budou potřebovat i jiná homeopatika. To není tématem tohoto článku.

 

 

Arnica montana 9 CH

 

Arniku je dobré mít pořád po kapsách. Je přínosná u úrazů, po fyzické zátěži (sport), ale také u operace. Chirurgický zákrok je pro tělo trauma (téma Arniky), je zde zranění. Užívejte ji 5 x denně 1 globuli. Možná jste slyšeli radu, že ji máte užívat i před operací. Obecně k tomu nevidím důvod. Co vám užívání Arniky přinese? Urychlí vám hojení, zmírní bolestivost i otok. Není to dokonalé?

 

 

Co si rozhodně vzít s sebou na lyže

Nux vomica 9 CH

 

Po operaci také tři dny užívejte homeopatikum Nux vomica 9 CH 3 x denně 1 globuli (kuličku). Urychlí detoxikaci těla od podaných léků. Uleví vám také při pocitu na zvracení. U nevolnosti zvyšte užívání na každou půlhodinu 1 globuli a užívejte do odeznění potíží. Také vám uleví, pokud budete mít závrať – stejné dávkování jako u nevolnosti (každou půlhodinu 1 globuli).

 

 

Staphysagria 9 CH

 

Naprostá většina operací je spojena s řeznou ranou. Lepší hojení podpoříte homeopatikem Staphysagria 9 CH. Užívejte ji  3 x denně po dobu tří dnů. Staphysagria pomůže předejít i potížím spojeným s cévkováním (pálení, řezání). Pokud se vám rána nebude dobře hojit, užívejte ji déle (týden až dva). Také u řezání, pálení v močové trubici a neustálého nucení na močení užívejte Staphysagrii 5 x denně 1 globuli až do vymizení potíží.

 

 

Sůl č. 2 Calcium phosphoricum

 

Chcete být brzo fit? Já bych rozhodně chtěla a Schüsslerova sůl č. 2 to umí skvěle – urychlí rekonvalescenci. Užívejte sůl č. 2 Calcium phosphoricum 3 x denně 2 tablety. Spolu s Arnikou dokáže zázraky. Schüsslerovu sůl č. 2 Calcium phosphoricum využijete po každé nemoci, po porodu i jiné zátěži. Maminky ji znají jako účinnou léčbu růstových bolestí dětí.

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

My ženy často trpíme nedostatkem železa a s tím pak souvisí nedostatečné okysličení tkání, vyčerpání, horší hojení ran a sklon k nachlazení. Užívejte po operaci 6 tablet denně po dobu 6 týdnů. Můžete sůl č. 3 doplňovat už před operací jako prevenci nachlazení (3 tablety denně) a doplnění železa. Rána rovná se zánět (zdravý proces) a zánět rovná se sůl č. 3 Ferrum phosphoricum. Užíváním této soli urychlíte hojení rány, pomůže vám doplnit železo (ztráta krve) a budete mít více energie.

 

Strach z operace

Aconitum napellus 15 CH

 

Pokud máte velký strach a úzkost z operace, dokonce až strach ze smrti a panickou hrůzu, pomůže vám homeopatikum Aconitum napellus 15 CH. Užijte vždy 1 globuli při tomto pocitu nebo den před operací užijte 1 ráno a 1 večer a také v den operace podle potřeby.

 

 

Aconitum napellus – studený vítr a mráz

Gelsemium 30 CH

 

U strachu můžete také použít Gelsemium 30C. Tady je strach odlišný, vy cítíte před nacházející operací ochromení, otupělost, extrémní slabost (kolena), třes a často máte potřebu se jít vymočit. Dávkování je stejné jako u homeopatika Aconitum – vždy 1 globuli při tomto pocitu nebo den před operací užijte 1 ráno a 1 večer a také v den operace podle potřeby. Tento typ strachu se často vyskytuje i před zkouškami, více se dozvíte v článku níže.

 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

 

Po psychické stránce vám pomůže obecně Schüsslerova sůl č. 5 Kalium phosphoricum. Začněte ji užívat (6 tablet denně) již nyní a můžete pokračovat i po operaci. Konkrétně pro ženu (ablace prsu) je zákrok velkou psychickou zátěží (zejména přijetí nové situace). Zde doporučuji užívat 6 tablet denně i po operaci.

 

Schüsslerovy soli

 

Jedná se o “specifická homeopatika”. Tkáňové (Schüsslerovy, biochemické) soli jsou vyrobeny stejnou technologií jako homeopatika. Je zde odlišný způsob jejich výběru. V homeopatii vybíráme podle podobnosti, u solí podle nedostatku dané soli. Více o Schüsslerových solích se dozvíte ZDE>>

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc se zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>. 

 

 

Ekologická šetrnost

 

Často se setkávám s tím, že lidé, kteří se léčí homeopaticky, přistupují jinak také ke stravě, přírodě a často se zajímají o věci nebem a zemí. Pokud se chcete chovat ohleduplně k přírodě a také i k sobě, podívejte se na můj web www.uklideko.cz. Najděte zde zajímavé informace o ekologicky šetrné drogerii, která neobsahuje fosfáty, formadehyd, chlór a ani perboráty. Oceňuji na Euroně její účinnost, nízké ceny a taká ty opravdu úchvatné vůně. Ještě tuto ekologicky šetrnou drogerii neznáte? Klikněte pro více informací na obrázek níže nebo ZDE>>.