Bodnutí včelou - jak si ulevit pomocí homeopatik a solí ~ Homeoporadna

Bodnutí včelou je nejen nepříjemné

 

Poslední dobou hodně lidí v mém okolí bodla včela. Naštěstí mě ne, ono to totiž pekelně bolí a taky nemusím mít vše. Kamarádku dokonce píchla včela do obličeje a pro otok skoro neviděla na oči – to nemluvím o tom, že vypadala jak vypadala.

 

 

Alergie na včelí jed

 

Mnozí jsou na včelí jed alergičtí. Tady platí zásada – okamžitě do nemocnice nebo použijte léky, které máte doma pro tento případ. Homeopatika a soli použijte jako doplněk nebo je užívejte po cestě k lékaři. Ta reakce je u alergie tak silná, že může jít o život.

 

 

Rychlost je důležitá

 

Vždy homeopatikum a případně Schüsslerovy soli začněte užívat okamžitě po bodnutí včelou. Pokud je nemáte, čím dříve začnete, tím rychleji pocítíte úlevu. Při okamžitém užívání můžete jednak snížit bolestivost, ale hlavně nemusí vzniknout ani takový otok. Pokud už je okolí oteklé, pomohou otok vstřebat.

 

 

 

Homeopatikum první volby u bodnutí včelou

 

Po bodnutí včelou ihned začněte užívat homeopatikum Apis mellifica 30 CH (popřípadě 15 CH). Reakce těla na včelí jed je rychlá, proto je vhodnější (účinnější) vyšší potence. Dalším důvodem je případná alergie (na včelí jed). Homeopatika jsou sice informační, ale nízké potence mohou ještě nějakou molekulu jedu obsahovat – proto nejsou ty nízké (5 nebo 9 CH) pro alergiky vhodná. 

 

 

Apis mellifica 30 (15) CH

 

V první chvíli užívejte Apis každých 5 minut. Zjednodušeně řečeno – jakmile jednu globuli docucáte, hned si můžete vzít další. Časté užívání je dostačující první hodinu až dvě. Poté stačí brát po hodině nebo i v delším intervalu. Ideální je řídit se danou situací – kdykoliv vnímáte, že se vrací bolest nebo otok, je čas na další dávku. 

 

 

Homeopatikum Apis můžete doplnit homeopatikem zmírňujícím alergickou reakci – Poumon histamine 30 CH.

 

 

Schüsslerovy soli

 

Homeopatikum Apis (Poumon) můžete doplnit Schüsslerovými solemi. Společným užíváním docílíte rychlejší úlevy. Stejně tak je vhodné doplnit ještě čímkoliv zevně. Ať už máte přípravek z lékárny nebo klidně babskou radu.

 

Č. 4 Kalium chloratum

 

Je to sůl první volby. Má v obraze jednak otok a také napomáhá vylučování toxických látek (včelí jed). 

Dávkování: Nejprve každých 15 minut 1 tabletu. Po zlepšení stačí do úplného odeznění potíží 6 tablet denně po dobu 2 – 3 dnů. Stejné dávkování můžete použít u dětí.

 

Dále budou užitečné soli č. 2 Calcium phosphoricum (regenerace), č. 8 Natrium chloratum (otok) a u velké bolestivosti také sůl č. 7 Magnesium phoshoricum. Zpočátku užívejte stejně jako u první soli (Kalium chloratum) každých 15 minut, později stačí 6 tablet denně. Můžete si z tablet připravit nápoj a ten popíjet.

 

 

Zevní aplikace

 

Já osobně mám skvělé zkušenosti s cibulí. Když se stalo, že mne bodla včela a já jak to občas chodí, neměla jsem u sebe žádná homeopatika, první jsem běžela do obchodu a koupila si cibuli. Možná znáte babské rady typu ocet nebo citron. Poslední dobou jsem si obecně na štípance oblíbila bylinný S.O.S. sprej. Jeho základem je aloe vera a obsahuje dalších 19 bylin. Když jej mám navíc vychlazený v lednici, pomáhá ještě lépe. Jedná se o výrobek od Eurony, ale na trhu jsou určitě i další podobné produkty. Pokud vás zajímá přímo S.O.S. sprej, můžete se více dozvědět na mém druhém webu ZDE>>.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.