Možná jste už četli moje homeopatické tipy u ječného zrna. Dnes se chci s vámi podělit o Schüsslerovy soli na stejný problém (ječné zrno). Které užívat? V jakém množství? Stačí číst dál…
V jednoduchosti je krása – Schüsslerovy soli
Výhodou používání Schüsslerových solí je jejich jednoduchost. Pokud nejste odborníky na jejich používání, zvolte u ječného zrna doporučenou směs všech solí, které uvádím níže.
Dávkování Schüsslerových (tkáňových) solí
Obvyklé dávkování je 6 tablet od každé soli. Není nutný odstup mezi jednotlivými solemi, můžete je užívat ve stejnou chvíli všechny. Podobně jako homeopatika je můžete nechat rozpustit v ústech (vycucat) nebo denní dávku všech solí rozpusťte ve vodě (na množství nezáleží) a tento nápoj během dne popíjejte.
Neviděly jsme se už skoro 20 let, ale jednou mi Veronika zavolala a prosila o pomoc. Její holčička měla stále ječné zrno a jistě chápete, že žádná maminka nechce, aby dítě muselo absolvovat nějaký chirurgický zákrok, i když z určitého úhlu pohledu banální. Nevysvětlovala jsem všechny možnosti, jaké soli nabízí a doporučila tu nejzákladnější: Calcium fluoratum od DHU.
Jednotlivé soli u ječného zrna
Sůl č. 1 Calcium fluoratum (D12)
Sůl č. 4 Kalium chloratum (D6)
Sůl č. 9 Natrium phosphoricum (D6)
Sůl č. 11 Silicea (D12)
Sůl č. 1 Calcium fluoratum
Často se stane, že zůstane po infekci zatvrdlina. Tato sůl je spojovaná s elasticitou a napomůže oblast víčka změkčit.
Č. 3 Ferrum phosphoricum
Když tělo bojuje s infekcí, potřebuje nadměrné množství kyslíku, který se přenáší pomocí železa. Užíváním soli č. 3 dodáme do postižené tkáně kyslík a tak napomůžeme tělu zvládnou infekci. Užitečná je zejména v první fázi zarudnutí, ale i ve fázi otoku.
Sůl č. 4 Kalium chloratum
Jedná se o sůl druhého stupně zánětu, kdy se k zarudnutí přidá i otok a vytváří se typická bulka. Tato sůl má detoxikační účinky a neutralizuje vzniklé toxiny (cizorodé látky).
Sůl č. 9 Natrium phosphoricum
Hnis vzniká v situaci překyselení. Tato sůl díky úpravě pH zamezí vytváření živné půdy pro bakterie (kyselé pH). Imunitní systém pak za optimálního pH bude pracovat efektivněji. Skvěle doplňuje sůl č. 11 Siliceu.
Sůl č. 11 Silicea
Silicea je potřebná všem buňkám našeho těla. Pomáhá odbourávat hnis a usnadnit jeho vyloučení. Obecně je prospěšná u chronických potíží, což je často právě situace u ječného zrna, která se stále vrací. Silicea také posiluje imunitní systém (napomáhá prevenci vzniku ječného zrna).
Sůl č. 12 Calcium sulfuricum
Po této sáhněte sáhněte u závažnějšího hnisání, také pokud potřebujete podpořit celkovou detoxikaci nebo se jedná o chronický stav.
Schüsslerovy soli a homeopatika
Můžete oba přístupy kombinovat. Je lepší dodržet odstup 10 minut mezi homeopatikem a solí. Dokonce podle mých zkušeností je vyhojení mnohem rychlejší, když užíváte obojí.