Máte rádi pohanku?

 

Běžně se vyskytuje ve vašem jídelníčku? Vůbec vás nenutím ji jíst. Já ji také dříve neměla ráda, rozumím vám. Pokud jsou ovšem hemoroidy vašim problémem, čtěte pozorně a zkuste postoj přehodnotit.

 

 

Rutin – ochránce žil

 

Pohanka je bohatá na rutin. Říká se mu ochránce žil. Nejvíce je rutinu v květech pohanky, doporučuji pít z ní čaj. Můžete jej připravit z pohankové natě nebo v kombinaci například se šípkem. Tady je výhodou, že obsažený vitamín C zvýší účinnost rutinu.

Nebo pohanku smíchejte s mátou, pro její zajímavou chuť (u těhotných žen nedoporučuji). Já osobně mám ráda pohanku ve směsi s citrónovou trávou nebo pomerančovou kůrou.

 

 

Pomerančová kůra také obsahuje rutin. Můžete i doma využít kůru z pomeranče. Nejprve jej důkladně omyjte a pak škrabkou odstraňte oranžovou svrchní slupku. Bílá vnitřní slupka obsahuje až 4 % rutinu.

 

Loupaná semena pohanky

 

Pohanku známe hlavně jako loupaná semena (tzv. kroupy). Existují dva způsoby, jak pohanku zbavit slupek – termicky a mechanicky. Po termickém loupání mají kroupy mnohem tmavší barvu a ty nedoporučuji.

Nejsem příznivcem vitoriánské stravy (nevadí mi tepelná úprava), ale chuť těch světlejších (získaných mechanickým loupáním) je příjemnější. Jednou jsem omylem koupila ty tmavé a vyhodila je – chuť je víc pohanková, než jsem já schopna ocenit :-).

 

Příprava krup

 

Jak ji připravit? Varem se ochuzujeme o obsažený rutin. Já ji připravuji v poměru 1 díl pohanky a 1,5 dílů vody. Přidám sůl, lžičku olivového oleje, špetku kurkumy a vařím dvě minuty. Pak ji nechám pod pokličkou dojít 25 – 30 minut.

 

 

Moje tipy

 

Můžete ji jako přílohu použít místo rýže. Já ji mám ráda v kombinaci s brokolicí – recept je součástí bonusu k mému e-booku Hemoroidy. Pohanku s brokolicí ochucuji nejraději provensálským kořením nebo kari. Můžete směs použít jako přílohu k masu nebo i jíst samostatně.

 

 

Zajímavou přílohu k rybě získáte, když k uvařené pohance přidáte libeček, kousek másla a česnek.

Ještě šetrnější způsob je, že ji zalijeme vařící vodou a necháme přes noc. Mám ráda rychlá jídla a ještě jsem nikdy nezvládla čekat celou noc.

Pro milovníky bramboráku mám ještě jeden tip. Nahraďte strouhané brambory uvařenou pohankou a dochuťte česnekem a majoránkou. Budete příjemně překvapeni.

 

Dlouze nevařte

 

Někde možná najdete, že se připravuje tak, že ji vaříte do změknutí 20 minut. Přijdete ale o velmi podstatnou část rutinu, o který nám u léčby hemoroidů jde.

 

 

Pohanková mouka

 

Na trhu také najdete pohankovou mouku. Jste-li pohankoví začátečníci, tak nahrazujte klasickou mouku opravdu v malém množství a raději u slaných jídel. Má výraznou chuť a bylo by škoda si tuto pseudoobilninu hned zpočátku znechutit. Já ji ráda používám u palačinek, ale jen když je chci plnit špenátem nebo mozzarellou s pestem. U sladké varianty mi chuť pohanky překáží.

Nenásilně ji můžete zařadit do jídelníčku také tak, že jí použijete do polévek (místo rýže, vloček).

 

 

Co vše umí rutin obsažený v pohance

 

Rutin zlepšuje elasticitu stěny cév, snižuje sklon k prasknutí, ředí krev a zlepšuje její cirkulaci. To vše je u potíží s hemoroidy prospěšné. Ale i obecně u potíží se žilami (křečové žíly dolních končetin). Rutin má také antioxidační účinek.

Mimo rutin pohanka obsahuje také draslík, fosfor, vápník, železo, měď, mangan, zinek, vitamíny skupiny B a vitamín E. Také obsahuje cholin, který má vliv na regeneraci jater.

 

 

Pohanka má svoji hodnotu i díky tomu, že je bezlepková. Ocení ji lidé na bezlepkové dietě, ale i lidé krevní skupiny A, kde obiloviny s obsahem lepku nejsou doporučovány.

 

Původ

 

Pohanka pravděpodobně pochází z Asie a odtud se šířila dál. K nám ji přivezli Tataři ve 13.století během svých nájezdů. Odtud je i název pohanky, Slované Tatary považovali za pohany a pojmenovali ji tak.

 

Více informací ZDE>>.

 

Je napsaný i pro úplné laiky a tato metoda je vhodná i u těhotných a kojících žen.

Více informací se dozvíte zde>>.

 

Hemoroidy jsou pryč díky homeopatii