Objevte jedinečnost pohanky u hemoroidů

Máte rádi pohanku?

Běžně se vyskytuje ve vašem jídelníčku? Vůbec vás nenutím ji jíst. Já ji také dříve neměla ráda, rozumím vám. Pokud jsou ovšem hemoroidy vašim problémem, čtěte pozorně a zkuste postoj přehodnotit.

Rutin – ochránce žil

Pohanka je bohatá na rutin. Říká se mu ochránce žil. Nejvíce je rutinu v květech pohanky, doporučuji pít z ní čaj. Můžete jej připravit z pohankové natě nebo v kombinaci například se šípkem. Tady je výhodou, že obsažený vitamín C zvýší účinnost rutinu.

Nebo pohanku smíchejte s mátou, pro její zajímavou chuť (u těhotných žen nedoporučuji). Já osobně mám ráda pohanku ve směsi s citrónovou trávou nebo pomerančovou kůrou.

Pomerančová kůra také obsahuje rutin. Můžete i doma využít kůru z pomeranče. Nejprve jej důkladně omyjte a pak škrabkou odstraňte oranžovou svrchní slupku. Bílá vnitřní slupka obsahuje až 4 % rutinu.

Loupaná semena pohanky

Pohanku známe hlavně jako loupaná semena (tzv.kroupy). Existují dva způsoby, jak pohanku zbavit slupek – termicky a mechanicky. Po termickém loupání mají kroupy mnohem tmavší barvu a ty nedoporučuji.

Nejsem příznivcem vitoriánské stravy (nevadí mi tepelná úprava), ale chuť těch světlejších (získaných mechanickým loupáním) je příjemnější. Jednou jsem omylem koupila ty tmavé a vyhodila je – chuť je víc pohanková, než jsem já schopna ocenit :-).

Příprava krup

Jak ji připravit? Varem se ochuzujeme o obsažený rutin. Já ji připravuji v poměru 1 díl pohanky a 1,5 dílů vody. Přidám sůl, lžičku olivového oleje, špetku kurkumy a vařím dvě minuty. Pak ji nechám pod pokličkou dojít 25 – 30 minut.

Moje tipy

Můžete ji jako přílohu použít místo rýže. Já ji mám ráda v kombinaci s brokolicí – recept je součástí bonusu k mému e-booku Hemoroidy. Pohanku s brokolicí ochucuji nejraději provensálským kořením nebo kari. Můžete směs použít jako přílohu k masu nebo i jíst samostatně.

Zajímavou přílohu k rybě získáte, když k uvařené pohance přidáte libeček, kousek másla a česnek.

Ještě šetrnější způsob je, že ji zalijeme vařící vodou a necháme přes noc. Mám ráda rychlá jídla a ještě jsem nikdy nezvládla čekat celou noc.

Pro milovníky bramboráku mám ještě jeden tip. Nahraďte strouhané brambory uvařenou pohankou a dochuťte česnekem a majoránkou. Budete příjemně překvapeni.

Dlouze nevařte

Někde možná najdete, že se připravuje tak, že ji vaříte do změknutí 20 minut. Přijdete ale o velmi podstatnou část rutinu, o který nám u léčby hemoroidů jde.

Pohanková mouka

Na trhu také najdete pohankovou mouku. Jste-li pohankoví začátečníci, tak nahrazujte klasickou mouku opravdu v malém množství a raději u slaných jídel. Má výraznou chuť a bylo by škoda si tuto pseudoobilninu hned zpočátku znechutit. Já ji ráda používám u palačinek, ale jen když je chci plnit špenátem nebo mozzarellou s pestem. U sladké varianty mi chuť pohanky překáží.

Nenásilně ji můžete zařadit do jídelníčku také tak, že jí použijete do polévek (místo rýže, vloček).

Co vše umí rutin obsažený v pohance

Rutin zlepšuje elasticitu stěny cév, snižuje sklon k prasknutí, ředí krev a zlepšuje její cirkulaci. To vše je u potíží s hemoroidy prospěšné. Ale i obecně u potíží se žilami (křečové žíly dolních končetin). Rutin má také antioxidační účinek.

Mimo rutin pohanka obsahuje také draslík, fosfor, vápník, železo, měď, mangan, zinek, vitamíny skupiny B a vitamín E. Také obsahuje cholin, který má vliv na regeneraci jater.

Pohanka má svoji hodnotu i díky tomu, že je bezlepková. Ocení ji lidé na bezlepkové dietě, ale i lidé krevní skupiny A, kde obiloviny s obsahem lepku nejsou doporučovány.

Původ

Pohanka pravděpodobně pochází z Asie a odtud se šířila dál. K nám ji přivezli Tataři ve 13.století během svých nájezdů. Odtud je i název pohanky, Slované Tatary považovali za pohany a pojmenovali ji tak.

E-book HEMOROIDY

Napsala jsem manuál, jak si v soukromí domova můžete snadno vybrat homeopatikum:

HEMOROIDY – JAK S NIMI SNADNO HOMEOPATICKY ZATOČIT.

 

Více informací ZDE>>.

 

Je napsaný i pro úplné laiky a tato metoda je vhodná i u těhotných a kojících žen. DO PONDĚLÍ 6.8. 2018 JEN MŮŽETE ZÍSKAT ZA akční cenu.

Více informací se dozvíte zde>>.

 

Jóga a hemoroidy

Hemoroidy jsou pryč díky homeopatii

2 efektivní cviky na hemoroidy, které vás neoberou ani o 1 minutu času