Jak předejít dramatům – křehkost kostem nesvědčí

 

Zlomenina

 

Když už nás zlomenina potká, první ji zafixujeme (znehybníme) a vyrazíme k lékaři. Postará se, aby kost byla ve správné poloze a mohla správně srůst. Dostaneme “gyps” = sádru nebo dnes také klidně růžovou či zelenou z plastu.

 

 

Kvalita kosti

 

Někdy je úraz tak nešikovný, že by se zlomila i zdravá kost. Často ovšem ke zlomenině dojde proto, že kost není jak má být. Pokud kosti chybí důležité minerály, je křehčí a šance na zlomení se zvyšuje.

 

 

Osteoporóza

 

Jedná se o úbytek kostní hmoty a změnu její struktury. Schüsslerovy soli, které doporučuji u zlomeniny kosti nebo na prevenci, využijete i u osteoporózy. Výrazným faktorem, který způsobuje osteoporózu, je překyselení. Kost je pak požívaná jako zdroj k vyrovnávání pH. Možná jste už někde četli o potravinách, které okyselují a o zásaditých potravinách. Změna stravování je důležitá (zejména vynechat bublinky a kávu), pomůže vám i Schüsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum. Významnými zásadotvornými solemi jsou také 2 Calc phos a 7 Mag phos.

 

 

Kost potřebuje čas

 

Tak jako se kost neodvápní za týden, stejně tak se kostní hmota neobnoví za týden. Prostě vše má dvě strany mince – naše drobné hříchy hned nezpůsobí problém, ale hold se problém zase déle vrací do normálu. U výraznějšího nedostatku je potřeba užívat Schüsslerovy soli 3 měsíce – někdy i půl roku.

 

 

Jaké Schüsslerovy soli použít u zlomeniny

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

Tato sůl plní v těle mnoho funkcí. Ženy ocení zejména její vliv na zpomalení tvorby vrásek. Co se týče kostí, je tato sůl důležitá zejména pro pevnost vnějšího obalu (okostice). U zubů je to sklovina. Základním slovem pro tuto sůl je pružnost – je velmi užitečná pro vazy a klouby.

 

Dávkování: Užívejte 3 x denně 2 tablety dlouhodobě – alespoň 3 měsíce.

Calcium fluoratum

 

Sůl č. 2 Calcium phosphoricum

 

Základní solí kosti je calcium phoshoricum (přesněji hydrogenfosforečnan vápenatý). Tato sůl podporuje tvorbu kalusu – nové tkáně kosti. Tato sůl je základním stavebním kamenem (výplní kosti) – Calcium fluoratum – okostice. Vzpomeňte si na tuto sůl i u růstových bolestí dětí.

 

Dávkování: Užívejte 3 x denně 2 tablety dlouhodobě – alespoň 3 měsíce.

Calcium phosphoricum

 

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum

 

Tato sůl má vliv zejména na tvrdost kosti. Ideální je tablety sedmičky rozpustit v horké vodě, protože pak dokáže i ze střev lépe vyloučit čpavek. Sedmička je solí první volby i u bolestí. Tady opět horký nápoj pomůže rychlejšímu účinku.

 

Dávkování: Užívejte 6 tablet denně rozpuštěných v horké vodě. Většinou je potřeba užívat alespoň 2 – 3 měsíce.

Magnesium phosphoricum

 

Na začátku užívejte také sůl č. 3 Ferrum phosphoricum. Jedná se o poranění (zánět 1. stupně) a také doplníte potřebné železo.

Ferrum phosphoricum

 

Shrnutí

Nejprve užívejte po dobu 1 – 2 týdnů směs solí: 1 Calc fluor + 2 Calc phos + 3 Ferr phos + 7 Mag phos a pak pokračujte směsí 1 + 2 + 7 po dobu alespoň 2 měsíců (raději 3).

 

ZLOMENINA: Pekelná smůla? Jak z ní homeopaticky ven

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc se zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.