Zvětšená prostata - Schüsslerovy soli ~ Homeoporadna

Zvětšená prostata – nemám problém

 

Většina mých čtenářek jsou ženy, tak muži mohou nabýt dojmu, že se jim vůbec nevěnuji. Není tomu tak, jen ženy mají podle mne ke zdraví blíž. Více jsou nastavené na péči (o děti, domácnost, zdraví) a muži mají zase jiné neméně důležité úkoly. Často se setkávám s dotazy na partnery. Žena chce “něco” pro muže, protože on sám přece problém nemá a nic nepotřebuje.

 

 

Obvyklé potíže u zvětšené prostaty

 

Co bývá prvními příznaky? Obvykle časté močení v noci, menší objem moči a také její proud je snížený. Začátek močení je opožděný, někdy dochází k ukapávání, protože močový měchýř není dokonale vyprázdněný. Prosta je zvětšená, proto nemůže moč volně odcházet a dochází k jejímu hromadění a následně může docházet k zánětům.

 

 

Možnosti u zvětšené prostaty

 

Možná jste už četli můj dřívější článek, kde najdete homeopatické tipy u potíží s prostatou. Také můžete užívat různé přírodní přípravky s obsahem zinku, selenu, antioxidantu lycopenu, betaglukanu, vitamínu C a bylinkami (zlatobýl, vrbovka, kotvičník, serenoa…). V dnešním článku vám nabízím další metodu – Schüsslerovy soli.

 

 

Zvětšená prostata a Schüsslerovy soli

 

Chci vám to maximálně zjednodušit a uvedu základní směs – ty nejužitečnější soli. Samozřejmě je ideální individuální přístup a výběr přímo na míru, ale soli ve směsí níže jsou potřebné téměř u každého (s problémy se zvětšenou prostatou).

 

 

Nejčastější soli u zvětšené prostaty

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

Tato sůl má velký vliv na elasticitu tkání (zejména pojivových), což má pozitivní vliv na pružnost (flexibilitu) prostaty a celého močového systému. 

 

 

Užívejte 3 x denně 1 – 2 tablety nebo 3 – 6 tablet večer. Této soli déle trvá, než se dostatečně  doplní. Užívejte alespoň 3 měsíce.

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum

 

Je to ta nejdůležitější sůl u potíží s prostatou, protože tato sůl ovlivňuje žlázy v těle. Obecně se jí říká sůl sliznic a ovlivňuje také záněty a podporuje regeneraci. 

 

 

Užívejte 3 x denně 1 – 2 tablety nebo 3 – 6 tablet odpoledne. Může být dostačující 2 měsíční kůra.

 

Sůl č. 10 Natrium sulfuricum

 

Je to hlavní čistící sůl (detoxikační). Pomáhá regulovat nahromaděnou vodu, která pak ledvinami odchází. obecně podporuje vylučování a stimuluje metabolismus. 

 

 

Užívejte 3 x denně 1 – 2 tablety nebo 3 – 6 tablet ráno. Užívejte alespoň 1 měsíc.

 

Nejčastější rozpis soli:

 

  1. měsíc soli: 1+4+10
  2. měsíc soli: 1+4
  3. měsíc sůl: 1

 

 

Další užitečné soli u zvětšené prostaty

 

Sůl č. 7 Magnesium phoshoricum

 

Užívejte tuto sůl, pokud jsou potíže spojené s bolestí. V případě bolesti si udělejte “horkou sedmičku” – rozpusťte 10 tablet v šálku teplé (horké) vody a po doušcích popíjejte. Takových šálků si můžete podle potíží (bolesti) udělat 1 – 5.

 

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Na tuto sůl pomyslete v situaci zánětu. Běžné užívání je 6 tablet denně, ale v akutním stavu můžete brát i každých 15 minut 1 tabletu a pak dávkování postupně snižovat.

 

 

Homeopatické tipy

 

Pokud vás zajímají homeopatické tipy u zvětšené prostaty, podívejte se na můj dřívější článek. Můžete kombinovat ona přístupy – homeopatika i Schüsslerovy soli. Pokud užíváte i jiné přípravky, není potřeba je vysazovat. Podle mé zkušenosti se různé alternativní přístupy skvěle doplňují. Jen pak prostě nevíte, co vám pomohlo nejvíc – to ovšem je druhořadé. Jde přece o zlepšení potíží.

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.

 

Ekologická šetrnost

 

Často se setkávám s tím, že lidé, kteří se léčí homeopaticky, přistupují jinak také ke stravě, přírodě a často se zajímají o věci nebem a zemí. Pokud se chcete chovat ohleduplně k přírodě a také i k sobě, podívejte se na můj web www.uklideko.cz. Najděte zde zajímavé informace o ekologicky šetrné drogerii, která neobsahuje fosfáty, formadehyd, chlór a ani perboráty. Oceňuji na Euroně její účinnost, nízké ceny a taká ty opravdu úchvatné vůně. Ještě tuto ekologicky šetrnou drogerii neznáte? Klikněte pro více informací na obrázek níže nebo ZDE>>.