Schüsslerovy (tkáňové) soli a viróza ~ Homeoporadna

Samouzdravovací schopnost

 

Naše tělo má obrovský arzenál způsobů, jak se vypořádat s infekcemi, se kterými jsme vlastně dennodenně v kontaktu. Je to přirozená schopnost nás všech. Ovšem my často děláme spoustu věcí proti vlastnímu tělu. Nedáváme mu dostatečnou a kvalitní výživu, devastujeme jej stresem, strachem…

 

 

Pomoc zvenčí

 

Často se spoléháme na pomoc zvenčí, místo abychom tělu důvěřovali. Nemáte pocit, že když vám někdo opravdu věří, že pak i vy dokážete nemožné? Určitě to znáte. Zkuste to dělat stejně (= dát důvěru) svému vlastnímu tělu. Naslouchejte jeho potřebám, pečujte o něj.

 

 

 

Psychika

 

Imunitu můžeme podpořit nekonečnou řadou způsobů. Patří sem strava, pohyb, různé bylinky, homeopatie, TCM… Naše tělo není oddělená hmotná část – vše spolu souvisí a podle mne má největší podíl zdraví naše psychika. Ukliďte si ve svém vnitřním světě (i vnějším), zpracujte si vyplavené emoce a poznávejte, kdo opravdu jste – a to žijte.

 

 

 

Schüsslerovy soli

 

Pokud má buňka vše potřebné, může dokonale plnit svou funkci. Pokud se jí ovšem nedostává základních solí, nemůže svou úlohu 100 % plnit. Pak může vzniknout nemoc. Doplněním základních solí do buněk podporujeme naši přirozenou obranyschopnost – včetně obrany proti virům a bakteriím.

 

 

Viróza

 

Pokud se u nás projeví první známky virózy, začněte užívat zejména tyto základní soli: Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum Sůl č. 4 Kalium chloratum Sůl č. 8 Natrium chloratum

 

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Sůl číslo 3 Ferrum phosphoricum je ta nejhlavnější ze solí na imunitu. Napomáhá prokysličení a podporuje tvorbu buněk imunitního systému. Možná si i ze školy pamatujete, že železo je přenašeč kyslíku. Pokud vznikne zánět (způsob obrany proti virům), dané buňky potřebují železa mnohem více. Doplněním soli č. 3 Ferrum phosphoricum děláme také prevenci (Postačí dávka 6 tablet denně a u dětí 3 tablety denně.).

 

200 tbl.

 

Pokud jsme už nemocní nebo na nás už “něco leze”, dávku několikanásobně zvyšte. Užívejte nejprve 1 den 1-2 tablety každých 15 minut (V noci se kvůli užívání nebuďte.). Poté můžete dávku snižovat, jak se vám postupně ulevuje například na 30 denně, 20 denně, 10 denně. Já osobně dávám přednost popíjení teplého nápoje ze solí. Ideální je si rozpustit 10 tablet soli č. 3 Ferrum phosphoricum v horké (teplé) vodě a po doušcích popíjet (poválet na jazyku). První den si tedy takových nápojů udělejte 5 a pak postupně počet snižujte, jak je vám už lépe.

 

1000 tbl.

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum

 

Projevy virózy jsou zejména na sliznicích a tou základní solí sliznic je sůl č. 4 Kalium chloratum. Je to sůl druhé fáze zánětu, kdy se tvoří otoky a hleny. Kalium chloratum neutralizuje toxiny, proto je této soli potřeba ve zvýšeném množství. Kalium chloratum je také sůl důležitá pro správnou funkci žláz, které se také podílí na detoxikaci.

 

 

Užívejte 6 tablet denně, pokud se vyskytují jakékoliv otoky sliznic (i kloubů), žláz, dochází k sekreci hlenů nebo vidíte šedobílé a mléčné povlaky.

 

Sůl č. 8 Natrium chloratum

 

Natrium chloratum v těle udržuje rovnováhu tekutin. Napomáhá vylučování toxinů a také obnově buněk. Udržuje optimální vlhkost sliznic a tím také zvyšuje jejich přirozenou imunitu. Vždy si na sůl č. 8 vzpomeňte, když vidíte nerovnováhu tekutin – suchost nebo naopak přemíru (tekoucí rýma, řídký průjem).

 

 

Užívejte 6 tablet denně po dobu po dobu nemoci (virózy).

 

Teplota

 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

 

U horečky (nad 38,5 stupňů) doplňte směs o sůl č. 5 Kalium phosphoricum. Pokud není teplota až tak vysoká a jsou zde stavy apatie či blouznění, to je také důvod k užívání této soli. Kalium phosphoricum má antiseptické účinky. Váže na sebe jedy a vylučuje je ven. Také se podílí na novotvorbě buněk.

 

 

Užívejte 6 tablet denně do odeznění teploty.

 

Homeopatický přípravek

 

Schüsslerovy soli můžete kombinovat i s homeopatií. Mám na mysli tipy v předešlých článcích (Arsenicum, Gelsemium, Eupatorium či Bryonia). Doporučím vám také homeopatické tablety Engystol (kombinace homeopatik Vincetoxicum hirundinaria a Sulfuru). Má prokazatelný účinek na imunitu a zejména na virové infekce. Užívá se 1 tableta 3x denně. Při akutních potížích 1 tableta každou půlhodinu až hodinu., poté dávkování snižujeme. Pokud jej užíváte preventivně: 1 tableta 2x denně.

 

 

Doporučení z jiného soudku

 

Mnozí mě sledujete už dlouho a víte, že jsem čtvrt století pracovala v lékárně. Tento článek je věnovaný solím a já vám chci dát doporučení ještě na dva účinné přípravky s antivirovým účinkem. Ten první je Kaloba – bylinná tinktura z pelargonie. Pomáhá u virových onemocnění a zejména se je známá na kašel. To je častá komplikace virózy. Existuje ve formě kapek, tablet i sirupu. Já mám vždy raději kapky. Čím méně se bylinky zpracovává, tím lépe. Pro celou rodinu bych zvolila to větší balení 50 ml.

 

Druhé doporučení je na Sinupret. Pravděpodobně jej znáte jako přípravek na dutiny, ale obecně působí na hleny, tedy i kašel. Navíc obsahuje extrakt z kořene hořce, které blokuje množení virů.  

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.

 

Ekologická šetrnost

 

Často se setkávám s tím, že lidé, kteří se léčí homeopaticky, přistupují jinak také ke stravě, přírodě a často se zajímají o věci nebem a zemí. Pokud se chcete chovat ohleduplně k přírodě a také i k sobě, podívejte se na můj web www.uklideko.cz. Najděte zde zajímavé informace o ekologicky šetrné drogerii, která neobsahuje fosfáty, formadehyd, chlór a ani perboráty. Oceňuji na Euroně její účinnost, nízké ceny a taká ty opravdu úchvatné vůně. Ještě tuto ekologicky šetrnou drogerii neznáte? Klikněte pro více informací na obrázek níže nebo ZDE>>.