Samouzdravovací schopnost

 

Naše tělo má obrovský arzenál způsobů, jak se vypořádat s infekcemi, se kterými jsme vlastně dennodenně v kontaktu. Je to přirozená schopnost nás všech. Ovšem my často děláme spoustu věcí proti vlastnímu tělu. Nedáváme mu dostatečnou a kvalitní výživu, devastujeme jej stresem, strachem…

 

Pomoc zvenčí

 

Často se spoléháme na pomoc zvenčí, místo abychom tělu důvěřovali. Nemáte pocit, že když vám někdo opravdu věří, že pak i vy dokážete nemožné? Určitě to znáte. Zkuste to dělat stejně (= dát důvěru) svému vlastnímu tělu. Naslouchejte jeho potřebám, pečujte o něj.

 

 

Psychika

 

Imunitu můžeme podpořit nekonečnou řadou způsobů. Patří sem strava, pohyb, různé bylinky, homeopatie, TCM… Naše tělo není oddělená hmotná část – vše spolu souvisí a podle mne má největší podíl zdraví naše psychika. Ukliďte si ve svém vnitřním světě (i vnějším), zpracujte si vyplavené emoce a poznávejte, kdo opravdu jste – a to žijte.

 

Schüsslerovy soli

 

Pokud má buňka vše potřebné, může dokonale plnit svou funkci. Pokud se jí ovšem nedostává základních solí, nemůže svou úlohu 100 % plnit. Pak může vzniknout nemoc. Doplněním základních solí do buněk podporujeme naši přirozenou obranyschopnost – včetně obrany proti virům a bakteriím.

Více informací o Kolečku první pomoci ZDE>>.

 

Viróza

 

Pokud se u nás projeví první známky virózy, začněte užívat zejména tyto základní soli: Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum Sůl č. 4 Kalium chloratum Sůl č. 8 Natrium chloratum

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Sůl číslo 3 Ferrum phosphoricum je ta nejhlavnější ze solí na imunitu. Napomáhá prokysličení a podporuje tvorbu buněk imunitního systému. Možná si i ze školy pamatujete, že železo je přenašeč kyslíku. Pokud vznikne zánět (způsob obrany proti virům), dané buňky potřebují železa mnohem více. Doplněním soli č. 3 Ferrum phosphoricum děláme také prevenci (Postačí dávka 6 tablet denně a u dětí 3 tablety denně.).

 

Pokud jsme už nemocní nebo na nás už “něco leze”, dávku několikanásobně zvyšte. Užívejte nejprve 1 den 1-2 tablety každých 15 minut (V noci se kvůli užívání nebuďte.). Poté můžete dávku snižovat, jak se vám postupně ulevuje například na 30 denně, 20 denně, 10 denně. Já osobně dávám přednost popíjení teplého nápoje ze solí. Ideální je si rozpustit 10 tablet soli č. 3 Ferrum phosphoricum v horké (teplé) vodě a po doušcích popíjet (poválet na jazyku). První den si tedy takových nápojů udělejte 5 a pak postupně počet snižujte, jak je vám už lépe.

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum

 

Projevy virózy jsou zejména na sliznicích a tou základní solí sliznic je sůl č. 4 Kalium chloratum. Je to sůl druhé fáze zánětu, kdy se tvoří otoky a hleny. Kalium chloratum neutralizuje toxiny, proto je této soli potřeba ve zvýšeném množství. Kalium chloratum je také sůl důležitá pro správnou funkci žláz, které se také podílí na detoxikaci.

 

 

Užívejte 6 tablet denně, pokud se vyskytují jakékoliv otoky sliznic (i kloubů), žláz, dochází k sekreci hlenů nebo vidíte šedobílé a mléčné povlaky.

 

Sůl č. 8 Natrium chloratum

 

Natrium chloratum v těle udržuje rovnováhu tekutin. Napomáhá vylučování toxinů a také obnově buněk. Udržuje optimální vlhkost sliznic a tím také zvyšuje jejich přirozenou imunitu. Vždy si na sůl č. 8 vzpomeňte, když vidíte nerovnováhu tekutin – suchost nebo naopak přemíru (tekoucí rýma, řídký průjem).

 

 

Užívejte 6 tablet denně po dobu po dobu nemoci (virózy).

 

Teplota

 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

 

U horečky (nad 38,5 stupňů) doplňte směs o sůl č. 5 Kalium phosphoricum. Pokud není teplota až tak vysoká a jsou zde stavy apatie či blouznění, to je také důvod k užívání této soli. Kalium phosphoricum má antiseptické účinky. Váže na sebe jedy a vylučuje je ven. Také se podílí na novotvorbě buněk.

 

 

Užívejte 6 tablet denně do odeznění teploty.

 

Homeopatický přípravek

 

Schüsslerovy soli můžete kombinovat i s homeopatií. Mám na mysli tipy v předešlých článcích (Arsenicum, Gelsemium, Eupatorium či Bryonia). Doporučím vám také homeopatické tablety Engystol (kombinace homeopatik Vincetoxicum hirundinaria a Sulfuru). Má prokazatelný účinek na imunitu a zejména na virové infekce. Užívá se 1 tableta 3x denně. Při akutních potížích 1 tableta každou půlhodinu až hodinu., poté dávkování snižujeme. Pokud jej užíváte preventivně: 1 tableta 2x denně.

 

 

Doporučení z jiného soudku

 

Mnozí mě sledujete už dlouho a víte, že jsem čtvrt století pracovala v lékárně. Tento článek je věnovaný solím a já vám chci dát doporučení ještě na dva účinné přípravky s antivirovým účinkem. Ten první je Kaloba – bylinná tinktura z pelargonie. Pomáhá u virových onemocnění a zejména se je známá na kašel. To je častá komplikace virózy. Existuje ve formě kapek, tablet i sirupu. Já mám vždy raději kapky. Čím méně se bylinky zpracovává, tím lépe. Pro celou rodinu bych zvolila to větší balení 50 ml.

 

Druhé doporučení je na Sinupret. Pravděpodobně jej znáte jako přípravek na dutiny, ale obecně působí na hleny, tedy i kašel. Navíc obsahuje extrakt z kořene hořce, které blokuje množení virů.

 

 

Víte, že za každičkou nemocí se skrývá nedostatek některé životně důležité soli?

 

Když jste nemocní, není to žádná hitparáda:

 • je vám blbě
 • nemůžete do práce a přitom každá koruna se hodí
 • nemůžete se postarat o rodinu a ani dělat to, co máte rádi
 • když se to navíc týká dětí, rve vám srdce se dívat, jak trpí
 • někdy máte pocit, že z toho bludného kruhu ani není cesta ven
 • je to nahoru a dolů, chvíli klid a pak nanovo
 • nemáte prostor něco studovat, dostatečně vás vytíží práce, domácnost, děti…
 • přitom vždy volíte raději přírodní cesty

Mám pro vás řešení šité přímo pro vás!

 

Oceníte, že se jedná:

 • o přírodní cestu
 • není potřeba žádné dlouhé studium (nepotřebujete k tomu medicínu.)
 • spoustu běžných potíží zvládnete sami i bez doktora
 • bez vedlejších účinků (Nemusíte se obávat, že něco pokazíte.)
 • vhodné i pro malé děti a těhotné
 • jednoduchou a zároveň účinnou metodu
 • koupíte na každém lékárenském e-shopu (Bude je mít skladem možná i lékárna, pokud jsou alespoň malinko alternativně ladění nebo objednají do druhého dne)

„Líbí se mi Schüslerovy soli, dle testů jsem je začala používat a nechala jsem si asi po půl roce udělat krevní obraz a pan doktor byl sám velice překvapen, že ač je mi 50 let pryč, tak moje výsledky krve byly naprosto vynikající a i se tak cítím. Tato metoda léčení je jednoduchá a nezatěžuje organismus. Doporučuji ji každému.“

 

 

„Díky webu homeoporadna.eu, jsem se dozvěděla spoustu informací o léčbě homeopatiky, ale především jsem se seznámila se Schüsslerovými solemi. Vyzkoušela jsem je a spolu s homeopatiky je doporučuji všem kolem sebe. Velice mi pomáhají vždy když potřebuji. Úspěšně jsem se zbavila bolestí dásní (když ani lékař si již se mnou nevěděl rady), pomohly mi při detoxikaci organismu a byl by to dlouhý seznam potíží, při kterých mi homeopatie a soli pomohly.

Jsem moc ráda, že web homeoporadna.eu existuje a já mohu kdykoli web navštívit a najdu, zde co potřebuji.

Zakoupila jsem si také e-book Domácí lékárnička a tabulku Schüsslerovy soli, které mám stále po ruce. Moc děkuji i za podnětná videa, která pravidelně sleduji a těším se na další.“

SCHÜSSLEROVY SOLI jsou jednoduše dokonalé pro samoléčbu

= umí hodně pomoci, vystačíte si s minimem informací, jsou běžně k dostání a nemusíte se obávat, že něco pokazíte.

Jednoduchý návod, jak hned začít používat soli a být zdravější

 

Nejpodstatnější informace o solích jsem rozčlenila do 2 e-booků. V prvním (Schüsslerovy soli) porozumíte významu dané soli v těle a následuje seznam nemocí, které daná sůl léčí. Díky druhému e-booku (Vizuální diagnostika) si vyberete pro vás prospěšnou sůl podle obličeje.

 

 

To ještě není zdaleka vše

Získáváte k balíčku BONUS navíc v hodnotě 350 Kč: e-book Soli podle onemocnění. Zejména na začátku oceníte jeho praktičnost. Nemoci jsou seřazeny abecedně au každé nemoci uvádím nejpoužívanější směs.

Uvedu příklad. Máte rýmu a jako úplný začátečník potřebujete hned jasnou odpověď, jaké soli vám pomohou. Tady u rýmy najdete směs solí 3 a 8 (č. 3 Ferrum phosphoricum a č. 8 Natrium chloratum). Nyní víte vše potřebné.

 

To mě zajímá.

Více se dozvíte ZDE>>.

error: Content is protected !!