Schüsslerovy tkáňové soli – význam pro mě

Homeopatii se věnuji již přes deset let a jsem konstituční homeopat. Pokud slovo konstituční je pro vás cizí, znamená celostní přístup ke zdraví. Nevybírám homeopatika na nemoc, ale na celou konstituci – fyzické potíže, psychické potíže a doporučuji jedno homeopatikum. 

Konstituční léčbu mohou tkáňové soli skvěle doplnit a urychlit návrat zdraví. Ráda je doporučuji klientům.

sama používám Schüsslerovy soli.

Mým favoritem je “horká sedmička” – Magnesium phosphorikum. Pomáhá mi uvolnit mysl a zejména mi pomáhá na ztuhlost svalů. Další oblíbenou solí je jednička – Calcium fluoratum. Po ní vnímám lepší pružnost těla, ztuhlost zad rychle zmizí – narostla jsem totiž do velké výšky :-). A další podle situace. Někdy se mi hodí sůl č. 3 Ferrum phosphoricum. Je mou tkáňovou solí podle astrologie a dodává mi energii.

Minerální látky mohou být obsažené v naší stravě, často však nekončí právě tam, kde je naše tělo potřebuje. 

Někdy dokonce užíváme doplňky stravy s obsahem minerálů a přesto se nedostanou na správné místo.

Schüsslerovy minerální soli jsou schopné harmonizovat a regulovat chemické procesy v buňkách. 

Jsou vyrobeny takovým způsobem, aby byly pro všechny buňky těla jednoduše dostupné a vůbec nezatěžují organismus jako běžné minerály.

Sama se stravuji zdravě, dávám přednost zelenině. Maso a sacharidy zařazuji minimálně, miluji ořechy a ovoce. Přesto potřebuji doplnit hořčík a občas i železo. Sáhnu po Schüsslerovy tkáňových solích – působí rychle a efektivně.

Jak já vnímám Schüsslerovy tkáňové soli

Schüsslerovy tkáňové soli jsou pro mne specifická homeopatika. Jsou připraveny stejným postupem, ale nejsou totéž

Odlišnost od klasické homeopatie vnímám ve způsobu výběru. Zde nehledáme podobnost homeopatika a klienta. Tady nedáváme podobné, ale dáváme to, co tělu chybí.

Pro mne je homeopatická informace něco jako: “Člověče, koukni na ten svůj metabolismus téhle soli, máš ho v pořádku?”. Zároveň se sliznicí vstřebá i daná minerální sůl. Tělo zkontroluje aktuální stav metabolismu dané soli a případně hned využije dodanou sůl na doplnění.

Jakmile má buňka vše potřebné, může optimálně fungovat = je zdravá. Zdravé buňky tvoří zdravé tkáně, ty tvoří zdravé orgány a ty tvoří zdravé tělo.

Nechce se vám učit vše okolo solí? Chcete si raději nechat poradit? Nyní je to snadné…

Používání Schüsslerových (tkáňových, biochemických) solí se říká biochemická metoda. Dodáváme soli, které našemu tělu chybí.

Schüsslerových solí je celkem 12. Na této stránce se můžete podívat na význam každé soli v našem těle a také můj tip pro vás.

Zakladatelem této metody je německý lékař Dr. Schüssler. Homeopatii dokonce studoval v Praze, protože měla skvělé jméno.

Setkávám se s nepříjemnou situací, kdy dojdete do lékárny a slyšíte: „Nemáme. To nejde objednat.“. Napsala jsem návod, co v lékárně poradit.

error: Content is protected !!