Cvičení

 

Pohyb je u hemoroidů velmi léčivý. A nejen u hemoroidů. Brání nám ale často naše vlastní lenost. Znám ji sama dobře. A rádi se vymlouváme, že nemáme čas.

 

 

Podělím se s vámi o dva velmi podobné cviky vhodné u hemoroidů, kde se opravdu nemůžete vymlouvat. Nepotřebujete si na ně ze svého programu vyhradit ani minutu. Nemusíte chodit do posilovny, nemusíte do speciálního kurzu, nemusíte kupovat žádné pomůcky či cvičební úbor. 

 

 

Nevěříte? Jak je to možné?

 

Můžete cvičit při svých běžných denních aktivitách – kdykoliv a kdekoliv. Můžete sedět v kanceláři, můžete řídit auto, můžete si číst noviny, povídat si s kamarádkou. Tak už žádné výmluvy typu: “Já na to nemám čas!”.

 

 

Křečové žíly

 

Víte, že u křečových žil u dolních končetin pomáhá pohyb. Zpevněním svaloviny podpoříme proudění krve, odvodníme oteklou tkáň. Stejně tak je tomu u hemoroidální žíly.

 

 

Jak posílit svalovinu konečníku I

 

Můžete sedět nebo stát. Nadechněte a stáhněte silně konečník. Počítejte do pěti a pak svaly pomalu uvolněte a vydechněte. Opakujte několikrát za sebou a několikrát během dne. Doporučuji 100 x za den. Tento cvik je prevencí hemoroidů a také i léčbou. Doporučuji cvičit i při akutní bolesti, dojde k úlevě.

 

 

Jak posílit svalovinu konečníku II

 

Podobné cvičení je známé pod názvem Kegelovy cviky – název získaly po americkém gynekologovi Arnoldu Kegelovi. Na internetu najdete mnoho jednoduchých popisů.

Vznikly původně pro zlepšení udržení moči pro těhotné ženy. Jejich blahodárný vliv je mnohem širší. Jedná se o procvičování svalů, které používáme při zastavení močení a stáhnutí rekta (řiti).

 

 

Výsledkem je nejen léčba a prevence hemoroidů, ale i zkvalitnění sexu (U mužů lepší kontrola nad ejakulací, zlepšení průtoku krve v penisu, u žen například zvlhčení sliznice a u obou zkvalitnění prožitku u sexu.). To může být pro mnohé zajímavá motivace.

Zpevnění pánevního dna má pozitivní vliv na držení těla, odstraňuje bolesti zad. Léčbu inkontinence netřeba zmiňovat.

 

 

Kegelovy cviky – stručný popis

 

První cvik je vtahování konečníku, sevřeme a vtáhneme konečník dovnitř. Druhým cvikem je stahování močových cest. Při cvičení vykonejte stejné stažení močových cest, jako když potřebujete velmi na malou stranu. Ženy mají ještě jeden bonus, vtahování pochvy směrem do těla.

Dva způsoby

  1. způsob: sevřete s táhněte na 2 až 3 vteřiny a následně uvolněte. Opakujte 10 x.
  2. způsob: sevřete s táhněte na 5 až 10 vteřin a následně uvolněte. Opakujte 5 x.

 

 

Počet opakování

Snažte se každý den tyto série provádět minimálně pětkrát. Cviky provádějte kdykoliv si na to vzpomenete. Můžete být v sedět  v kanceláři, stát ve frontě v obchodě nebo jet autem. Vaše cvičení není pro okolí nijak patrné.

Můžete libovolně partie kombinovat, pokud jsou vaším problémem hemoroidy, zaměřte se zejména na oblast konečníku.

 

 

E-book HEMOROIDY

 

Potřebujete návod, podle kterého si vyberete homeopatikum (homeopatika) na tento nepříjemný problém? Takový manuál existuje. Napsala jsem tento e-book, který je určen i pro laiky. Automaticky k e-booku HEMOROIDY aneb JAK S NIMI HOMEOPATICKY ZATOČIT také další bonusy. Prvním je doporučení na Schüsslerových solí, které účinně doplní homeopatika a dále e-book OTÁZKY NA TĚLO (téma – psychosomatika) a třetí e-book je pár tipů na vaření.

 

Více informací ZDE>>.

Tématu hemoroidů se věnuji i v dalších článcích:

Hemoroidy jsou pryč díky homeopatii