Alzheimerova nemoc

 

Alzheimerova nemoc začíná nenápadně a pozvolna. Prvním zaznamenaným problémem bývá zhoršení paměti. Jak nemoc postupuje, přidávají se další potíže… problém se vyjádřit, rozhodnout. Dochází ke zmatenosti a ke změně osobnosti postiženého.

 

Schüsslerovy soli

 

Když byla tato nemoc pojmenovaná, považovala se za velice vzácnou. Nyní je tomu jinak. Stále více lidí trpí Alzheimerovou nemocí. Díky vašemu dotazu, zda mohou i v této situaci být nápomocné Schüsslerovy soli, jsem se rozhodla pro napsání tohoto článku.

 

Více informací o Kolečku první pomoci ZDE>>.

 

Nejužitečnější soli

 

Pomocí Schüsslerových solí můžeme do buněk mozku dodat pomocí Schüslerových solí potřebné minerální látky. Pokud má buňka vše potřebné, může dojít k její regeneraci a zlepšení její funkce.

 

Jednotlivé soli

 

č. 1 Calcium fluoratum

 

Synonymem pro Calcium fluoratum je elasticita a zejména žilní stěny. Působí preventivně (i léčebně) proti arterioskleróze. Zlepšíme vyživení nervové soustavy. https://homeoporadna.eu/calcium-fluoratum/

 

č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Význam soli Ferrum phosphoricum tkví zejména v doplnění železa, které je velmi důležité v zásobování kyslíku do tkání (buňkám). Mozek je lépe okysličen, posílíme paměť a zároveň dodáváme energii. 

 

č. 5 Kalium phosphoricum

 

Synonymem pro sůl Kalium phosphoricum je nervová soustava. Pomáhá nejen u Alzheimerovy nemoci, ale také u depresí a poruch paměti obecně. 

 

č. 8 Natrium chloratum

 

Sůl Natrium chloratum je nápomocná zejména v regulaci vodního hospodářství, ale její nedostatek se projevuje i oslabenou pamětí. Proto může být užitečná i v situaci Alzheimerovy nemoci. 

 

č. 9 Natrium phosphoricum

 

Překyselení organismu (acidobazická nerovnováha) je příčinou mnoha potíží. Naše strava není ideální a solí Natrium chloratum můžeme tuto rovnováhu opět nastolit. 

 

Doporučená směs solí

 

  • č. 1 Calcium fluoratum
  • č. 3 Ferrum phosphoricum
  • č. 5 Kalium phosphoricum
  • č. 8 Natrium chloratum
  • č. 9 Natrium phosphoricum

 

 

Dávkování

 

Užívejte Schüsslerovy soli 3 – 6 tablet denně. Můžete je stejně jako homeopatika nechat rozpustit v ústech. Vzhledem k tomu, že se užívají kombinace 4 – 5 solí, dávám přednost podání ve vodě. Rozpusťte celou denní dávku ve vodě ( 1 dcl – 1 l) a během dne popíjejte.

 

 

Jak s pouhými 12 solemi zvládnete desítky NEMOCÍ sami = vyladíte tělo

a budete ZDRAVÍ

TOHLE VÁM BUDE FUNGOVAT, I KDYŽ JSTE ABSOLUTNÍ LAIK
VĚDĚLI JSTE, ŽE ZA KAŽDIČKOU NEMOCÍ SE SKRÝVÁ NEDOSTATEK ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÝCH SOLÍ?

Když jsme nemocní, tak nejen je nám „blbě“, ale nemůžeme pracovatpostarat se o domácnost nebo rodinu. Když se ještě navíc jedná o děti, je nepříjemné vidět, jak ztratily svou radost ze života, nemají chuť si hrát nebo dokonce trpí. Když povyrostou, tak navíc řešíme, že nemůžeme do práce a peníze jsou k životu také potřeba.

Někdy je to jen obyčejná „nudle“, jindy kašel, teplota a úplně rozloží běžný chod domácnosti. Nevíte, kde vám hlava stojí a navíc nemáte v lásce hned sahat po „chemii“. Vypadá to jako bludný kruh, ve kterém se točíte jak „nudlevbandě“. To nemluvím o penězích. Kdo má pak ještě poslouchat ty řeči kolegů v práci, no ona je zase doma a my tu za ni pracujeme. Většinou tedy mlčí, ale ta atmosféra, když se za dva týdny vrátíte, ta by se dala krájet.

💎 Naštěstí pro vás řešení existuje. Přesněji řečeno, je jich určitě více, ale rozumím, že vy potřebujete něco jednoduchého a právě takové vám chci představit. Povím vám více o Schüsslerových solích.

💎 Oceníte, že nemusíte soli roky studovat. Stačí pár základních informací a hned můžete rovnou začít (klidně zítra). Nepotřebujete mít medicínu nebo jiné zdravotnické vzdělání a přesto si můžete pomoci rychle, účinně a ještě přírodní cestou.

💎 Soli dnes naklikáte na lékárenském e-shopu během pár minut a možná už další den máte balíček doma. Jak roste povědomí o solích, mnohé lékárny je už mají skladem nebo vám je do druhého dne objednají.

💎 Soli jsou využijete u každé nemoci, protože nemoc je vždy zároveň i nedostatkem životně důležitých solí. Jak tělu doplníte potřebné soli, rychle se s nemocí vypořádá. Možná ani netušíte, ale mnohé víte a používáte už nyní. Co si vezmete na křečovitou bolest? Hořčík. U solí je to jen latinský název toho stejného – sůl č. 7 Magnesium phosphoricum. Jste unavení? Pomůže železo a opět jen latinský název sůl č. 3 Ferrum phosphoricum. Pro zjednodušení můžete používat čísla a nemusíte si na názvu lámat jazyk. Já také vždy lidem radím, vezměte si trojku a sedmičku.

 

💎  Soli mají hodně společného s homeopatií, ale není to totéž. Nemusíte komplikovaně vybírat z desítek (stovek) homeopatik a pronikat do tajů „podobnosti“. Vystačíte si maximálně s 12 solemi a jen doplníte sůl, která tělu chybí.  Jak poznáte nedostatek soli? Podle nemoci, kterou řešíte. Dám vám příklad. Máte rýmu a vyhledáte si rýmu, u které jsou doporučeny soli 3 a 8. Tyto soli začnete užívat, dokud se stav nezlepší.

💎  Dokonce i vaše děti vás budou díky solím milovat. Soli jsou v laktóze, která je mírně nasládlá a tak každá tabletka je malé mlsání. Už nemusíte vymýšlet taktiky, jak přesvědčit dítě, aby si lék vzalo. A věřte, že dokonce i pochybující manžel, který zatím homeopatii „nedává“, „minerály“ brát bude.

💎 Potěší vás, že u solí nejsou žádná omezení. Můžete si dopřát kávu a nemusíte omezit ani mentol a nevadí ani kombinace s léky. Dokonce i s léky od lékaře, u kterých se musíte vyhýbat minerálům, se Schüsslerovými solemi kombinovat můžete. Mám na mysli například léky typu Biseptol a tetracyklínová antibiotika – běžné minerály je totiž vysráží a tak ohrozí ledviny. To Schüsslerky neudělají. Také je můžete užívat u vyššího tlaku a nezatěžují ani ledviny.