Borelióza většinou nezabíjí

 

Borelióza je nemoc, která sice většinou nezabíjí, ale ničí nám život. Umí na sebe oblékat různé převleky a my často ani nevíme, že máme boreliózu. Kousnutí jsme si dokonce někdy ani nevšimli.

 

Převleky boreliózy

 

Může nás bolet hlava nebo jsme častěji nemocní (opakované chřipkové stavy). Bolest kloubů přisoudíme věku a ani potíže s močovým měchýřem nebo srdeční arytmie si nedáme do souvislosti s dávným kousnutím.

 

 

Dotaz na Schüsslerovy soli

 

Díky dotazu čtenářky webu www.homeoporadna.eu vznikl tento článek. Najdete zde základní Schüsslerovy soli, které vám budou prospěšné. Můžete je kombinovat s dalšími léčebnými postupy (klasické medicína, homeopatika, TČM, bylinky…). Napíši i další díl, kde se budu věnovat homeopatickým tipům a také užitečným bylinám.

 

 

Přírodní prevence

 

Aby na nás hmyz nešel jako vosy na med, můžeme použít například tea tree olejíček nebo levanduli. Máte rádi jednoduchost? Pak sáhněte po odpuzovacím náramku (pro děti od 3 let). Lze upravit jeho velikost a existuje v modrém a růžovém provedení. Lze upevnit třeba i na kočárek. Je napuštěný přírodním výtažkem z levandule. Pokud náramek dáte pak do uzavřené sklenice nebo sáčku, vydrží vám celou sezónu.

Pokud využijete heslo pro hosta 420-6443895880, cena bude o 20 % nižší (velkoobchodní).

 

 

 

Jednotlivé Schüsslerovy soli

 

Schüsslerova sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Začněte užívat Ferrum phosphoricum co nejdříve po kousnutí klíštětem. Posílíte imunitu a podpoříte tělo v boji s případnou infekcí (protizánětlivý účinek). Nečekejte na viditelný flek.

 

První 3 dny užívejte zvýšené množství. Ideální je každých 30 minut tabletu. V noci se kvůli tomu nebuďte. Pak pokračujte běžným dávkováním – 3 x denně 2 tablety nebo 6 x denně 1 tabletu. Délka užívání je závislá na situaci. Může stačit 6 týdnů, ale někdy je potřeba brát Ferrum phosphoricum mnohem déle (například 3 měsíce).

 

Schüsslerova sůl č. 5 Kalium phosphoricum

 

Tato sůl pomůže ochránit nervové buňky a má i antibakteriální efekt. Je známá zejména na stavy depresí a úzkostí. Užívejte Kalium phosphoricum po kousnutí na posílení nervového systému 3 x denně 1–2 tablety alespoň 3 dny.

 

 

Sůl Kalium phosphoricum vám bude také užitečná u únavy, která je typickým příznakem onemocnění. Dávkování soli je stejné – 3 x denně 1–2 tablety. Délku užívání zvolte podle vaší únavy. Může to být 6 týdnů nebo 3 měsíce.

 

Schüsslerova sůl č. 10 Natrium sulfuricum

 

Díky detoxikačnímu účinku (podporuje eliminaci toxinů z těla) užívejte po dobu 6 týdnů 3 x denně 2 tablety. Očistou pomůžete tělu znovu navrátit energii a posílíte hlavní čistící orgán – játra.

 

Schüsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum

 

Vlivem stresu a naší dnešní stravy (není ideální) dochází k překyselení organismu. Narušuje se optimální acidobazická rovnováha. Doplněním soli Natrium phosphoricum umožníte tělu bojovat s infekcí mnohem efektivněji. Můžete si změřit pH slin (ideální je 6,4 – 6,8) nebo moči (6,0 – 6,4 ráno nebo 6,4 – 7,0 večer) a podle hodnot se rozhodnout, zda užívat i sůl č. 9 Natrium phosphoricum.

 

Schüsslerova sůl 7 Magnesium phosphoricum

 

Tato sůl vám pomůže u stavů spojených s křečemi, bolestí svalů a také u nervového napětí. Uklidní mysl a působí analgeticky (proti bolesti). U boreliózy jsou časté svalové bolesti a únava.

 

 

Užívejte Magnesium phosphoricum 3 x denně 2 tablety a v případě akutních potíží (bolest, křeč, napětí…) použijte „horkou sedmičku“. Mám tím na mysli horký nápoj z 10 tablet soli č. 7. Můžete si nápoj udělat opakovaně (5 x denně).

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc se zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.

 

 

Ekologická šetrnost

 

Často se setkávám s tím, že lidé, kteří se léčí homeopaticky, přistupují jinak také ke stravě, přírodě a často se zajímají o věci nebem a zemí. Pokud se chcete chovat ohleduplně k přírodě a také i k sobě, podívejte se na můj web www.uklideko.cz. Najděte zde zajímavé informace o ekologicky šetrné drogerii, která neobsahuje fosfáty, formadehyd, chlór a ani perboráty. Oceňuji na Euroně její účinnost, nízké ceny a taká ty opravdu úchvatné vůně. Ještě tuto ekologicky šetrnou drogerii neznáte? Klikněte pro více informací na obrázek níže nebo ZDE>>.