Schüsslerovy soli a borelióza

Borelióza většinou nezabíjí

Borelióza je nemoc, která sice většinou nezabíjí, ale ničí nám život. Umí na sebe oblékat různé převleky a my často ani nevíme, že máme boreliózu. Kousnutí jsme si dokonce někdy ani nevšimli.

 

Převleky boreliózy

Může nás bolet hlava nebo jsme častěji nemocní (opakované chřipkové stavy). Bolest kloubů přisoudíme věku a ani potíže s močovým měchýřem nebo srdeční arytmie si nedáme do souvislosti s dávným kousnutím.

Dotaz na Schüsslerovy soli

Díky dotazu čtenářky webu www.homeoporadna.eu vznikl tento článek. Najdete zde základní Schüsslerovy soli, které vám budou prospěšné. Můžete je kombinovat s dalšími léčebnými postupy (klasické medicína, homeopatika, TČM, bylinky…). Napíši i další díl, kde se budu věnovat homeopatickým tipům a také užitečným bylinám.

Jednotlivé Schüsslerovy soli

Schüsslerova sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

Začněte užívat Ferrum phosphoricum co nejdříve po kousnutí klíštětem. Posílíte imunitu a podpoříte tělo v boji s případnou infekcí (protizánětlivý účinek). Nečekejte na viditelný flek.

První 3 dny užívejte zvýšené množství. Ideální je každých 30 minut tabletu. V noci se kvůli tomu nebuďte. Pak pokračujte běžným dávkováním – 3 x denně 2 tablety nebo 6 x denně 1 tabletu. Délka užívání je závislá na situaci. Může stačit 6 týdnů, ale někdy je potřeba brát Ferrum phosphoricum mnohem déle (například 3 měsíce).

Ferrum phosphoricum

Schüsslerova sůl č. 5 Kalium phosphoricum

Tato sůl pomůže ochránit nervové buňky a má i antibakteriální efekt. Je známá zejména na stavy depresí a úzkostí. Užívejte Kalium phosphoricum po kousnutí na posílení nervového systému 3 x denně 1–2 tablety alespoň 3 dny. Sůl Kalium phosphoricum vám bude také užitečná u únavy, která je typickým příznakem onemocnění. Dávkování soli je stejné – 3 x denně 1–2 tablety. Délku užívání zvolte podle vaší únavy. Může to být 6 týdnů nebo 3 měsíce.

Kalium phosphoricum

Schüsslerova sůl č. 10 Natrium sulfuricum

Díky detoxikačnímu účinku (podporuje eliminaci toxinů z těla) užívejte po dobu 6 týdnů 3 x denně 2 tablety. Očistou pomůžete tělu znovu navrátit energii a posílíte hlavní čistící orgán – játra.

Natrium sulfuricum

Schüsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum

Vlivem stresu a naší dnešní stravy (není ideální) dochází k překyselení organismu. Narušuje se optimální acidobazická rovnováha. Doplněním soli Natrium phosphoricum umožníte tělu bojovat s infekcí mnohem efektivněji. Můžete si změřit pH slin (ideální je 6,4 – 6,8) nebo moči (6,0 – 6,4 ráno nebo 6,4 – 7,0 večer) a podle hodnot se rozhodnout, zda užívat i sůl č. 9 Natrium phosphoricum.

Natrium phosphoricum

Schüsslerova sůl 7 Magnesium phosphoricum

Tato sůl vám pomůže u stavů spojených s křečemi, bolestí svalů a také u nervového napětí. Uklidní mysl a působí analgeticky (proti bolesti). U boreliózy jsou časté svalové bolesti a únava. Užívejte Magnesium phosphoricum 3 x denně 2 tablety a v případě akutních potíží (bolest, křeč, napětí…) použijte „horkou sedmičku“. Mám tím na mysli horký nápoj z 10 tablet soli č. 7. Můžete si nápoj udělat opakovaně (5 x denně).

Magnesium phosphoricum

Někdy příště se můžete těšit na článek zaměřený také na boreliózu, ale tentokrát s homeopatickými tipy.

Zaujaly vás Schüsslerovy soli? Potřebujete základní informace, jak soli používat a u jakých potíží se daná sůl používá? Je to jednoduché. Pořiďte se e-booky Schüsslerovy soli a Vizuální diagnostika.

Více informací ZDE>>.