Kouzelný Kypr

 

Ještě před třemi týdny vůbec netušila, že budu teď sedět v letadle a vracet se z Kypru. Mám v zásobě spoustu míst, kam se chci jednou podívat, ale Kypr mezi nimi nebyl. Mělo to tak být. Náhodně se mi donesla informace, že jsou z Bratislavy levné lety na Kypr. Nedalo mi to a začala jsem hledat vše o Kypu.

 

 

Každou informací a každým dalším obrázkem narůstala moje touha na ostrov vyrazit. Po dvou hodinách jsem koupila letenku, zaregistrovala se na Airbnb a poprvé jen tak vyrazila sama do světa. Jsem moc ráda, že jsem našla konečně odvahu a udělala první krok.

 

 

Kypr mě přímo nadchnul a úplně nejvíc možnost turistiky. Ideální počasí je na ni buď v říjnu  nebo v dubnu či květnu (já bych v tom letním vedru nikam nešla).

Pokud milujete moře, najdete zde spoustu krásných pláží s nádhernou průzračnou vodou. Můžete šnorchlovat a pozorovat ryby, ale například i želvy. Jsem milovník čerstvých ryb a těch jsem si užila, i když gurmánským zážitkem byly luxusní krevety. Milovníci řecké kuchyně určitě ocení i tu kyperskou.

O památky není opravdu nouze a lákat vás může i sama bohyně Afrodita.

Našla jsem také odvahu si půjčit loď a vyplout na moře. Pozvala jsem i Susane, u které jsem bydlela. Byl to úžasný výlet a obě jsme si to opravdu užily.

 

 

Kypr je bývalou anglickou kolonií a slyšíte všude angličtinu (já “kyperštinu” snad zaslechla 2 x) – i moje ubytování bylo u rodilé angličanky Susane, která už zde žije mnoho let.

 

 

Pohybovala jsem se v řecké oblasti Pafos, což je jen malá část tohoto krásného ostrova, Kypr nabízí mnohem více a já věřím, že se sem vrátím.

 

Pusťte si krátké video z fotek:

 

 

 

Cestovní lékárnička

I na cestách se hodí homeopatika. Možná nevíte, jaká si máte zabalit a jak je používat. Napsala jsem pro vás e-book, ve kterém najdete vše potřebné. Dostáváte i bonusy, které vám například usnadní první nákup nebo získáte stručný leták do kapsy.