Žila jsem dlouho v obrovské vině a ony to byly pouhé strie ~ Homeoporadna

Dlouhá léta jsem cítila strašlivou vinu a ony to byly pouhé strie

 

Dny pod psa

 

Už dva dny jsem se cítila pod psa. Nemám vůbec tyhle stavy ráda. Nevím v tu chvíli, co s tím. Něco chce vyplout na povrch a já v tu chvíli nevím co a neumím se radovat ani z plápolajícího ohně v kamnech či nádherného západu slunce.

 

 

Romantické filmy

 

Většinou mám v tu chvíli chuť se dívat na nějaký “trapný romantický film” a brečet u něj. Dnes už vím, že musím jít do toho – do bolesti, která chce být viděna a konečně ji pustit. Po dvou filmech jsem brečela jak malá holka a došlo mi, že brečím kvůli sobě. Kvůli komu jinému!

 

 

EFT

 

Už znám mnoho technik a vím, že utíkat od bolesti “pozitivním myšlením” nemá smysl. Tentokrát jsem začala ťukat (metoda EFT) a najednou jsem cítila neskutečnou bolest spojenou s vinou. Měla jsem pocit, že jsem už vyplakala moře slz a najednou přišel můj obraz z dětství.

*Ještě jste o EFT neslyšeli? Můžete základní informace najít u Lindy Berger. Je koučkou hojnosti, ovšem EFT je pořád EFT, podívejte se na její návod v článku: https://lindaberger.cz/eft-hrave/.

 

 

Pobodala jsem mámu

 

Nechci vás vyděsit, ale já si to dlouho myslela. Stojím s mámou v koupelně a ptám se jí, co to má za jizvy na břiše. Mohlo mi být tak 5 let a dostala jsem odpověď: “To mám po tobě.”. Krve by se ve mně nedořezal. Ani jsem nehlesla a dlouhá léta jsem žila v tom, že jsem mámu pobodala a od toho má na břiše spoustu jizev. Cítila jsem obrovskou vinu a bolest, jak jsem zlá holčička.

 

 

Už je to pryč

 

Jako dospělá jsem pak věděla, že jsou to strie, ale vlastně mi nikdy nedošlo, jak hluboký pocit viny ve mně stále zůstal. Uf, je to venku a nyní můžu svobodněji dýchat. Trvalo to sice desítky let, aby tento otisky mohl odejít. Často musíme bolestí projít, aby mohla odejít. Pokud se tomu bráníme, nikam se moc neposuneme.

 

 

Vděčnost

 

Jsem vděčná, že díky homeopatii a spoustě dalších metod mohu na sobě pracovat a uvolňovat všechny bloky. Ne vždy stačí si dokola říkat, mám se ráda. Prostě něco ve vás nedovolí to procítit – například holčička ve vás, která cítí vinu za pobodání maminky. Ta se prostě ráda mít nemůže.

 

 

Tento můj vnitřní prožitek (vzpomínka) mě vyprovokoval k napsání článku věnovaného striím.

 

Homeopatika na strie

 

Jako první volbu bych doporučila homeopatikum Thiosinaminum 5 C, které u nás není běžně dostupné. Uvedla jsem vám i odkaz, kde si ho můžete zakoupit.

 

 

Thiosinaminum 5 C

 • univerzální homeopatikum na strie
 • na vstřebávání jizev, srůstů

 

Užívejte 2 x denně 1 globuli i několik měsíců. Můžete stejné homeopatikum použít i jako prevenci po operaci, aby nevznikaly srůsty po operaci.

Bohužel se k nám homeopatikum nedováží. Přikládám odkaz na lékárnu v Rakousku: https://www.remedia.at/thiosinaminum-c5-globuli/b3097-c-5-glob

 

Čeká mne operace. Jaká homeopatika mi doporučíte?

 

 

 

Silicea 9 CH

 • strie
 • obecný sklon k hnisání a pocení
 • keloidní jizvy (bolestivé)

 

Užívejte 2 x denně 1 globuli.

 

Doporučím raději homeopatikum nahradit Schüsslerovou solí ze stejné substance – sůl č. 11 Silicea D12.

 

 

 

Calcarea fluirica 9 CH

 • výrazně světlá kůže (bílá)
 • suchá kůže
 • okolí je nafialovělé
 • kůže snadno praská
 • vliv na elastická vlákna

 

Užívejte 2 x denně 1 globuli.

Homeopatikum je u nás vázané na lékařský předpis. Doporučím vám ho nahradit Schüsslerovou solí ze stejné substance – sůl č. 1 Calcium fluoratum D12, s lepším účinkem (doplnění soli).

 

 

Graphites 9 CH

 • nezdravý vzhled kůže
 • ztluštělá kůže
 • sklon k jizvám a prasklinám
 • sklon k obezitě
 • celková pomalost, zimomřivost

 

Užívejte 2 x denně 1 globuli.

Homeopatikum je u nás vázané na lékařský předpis. Můžete si ho objednat v zahraničí: https://www.helios.co.uk/shop/graphites

 

 

Schüsslerovy soli

 

U strií vám budou užitečné takzvané “JEDNIČKY” na krásu – tedy sůl či 1 a sůl č. 11.

 

Sůl č 1 Calcium fluoratum

 

Calcium fluoratum

 

Užívejte dlouhodobě 3 x denně 2 tablety.

 

 

Sůl č. 11 Silicea

Silicea

 

Užívejte dlouhodobě 3 x denně 2 tablety.

 

 

Krásná v každém věku

 

Tématu krásy se věnuji v e-booku Krásná v každém věku. No řekněte, netoužíte být stále krásná a mladistvá? Možná to někdo nazve povrchností, ale já to stejně chci ?. V e-booku Krásná v každém věku najdete návody, které tkáňové (biochemické, Schüsslerovy) soli použít, když se to týká krásy: vrásky, vlasy a nehty, akné, pigmentace, váčky, mílie, křečové žíly a celulitida. Více se dozvíte ZDE>>.

 

 

Moje doporučení

 

Pokud chcete dosáhnout maximálního výsledku, kombinujte homeopatikum Thiosinaminum se solemi 1 a 11 po dobu několika měsíců.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc se zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.