Syndrom karpálního tunelu a Schüsslerovy soli ~ Homeoporadna

Syndrom karpálního tunelu a Schüsslerovy soli

Syndrom karpálního tunelu

Umím si představit, jak tohle může znepříjemnit život. Bolest, brnění nebo i pálení, které obtěžuje přes den a nedovolí nám ani kvalitní spánek. Není co závidět. Což je asi u každé bolesti nebo nemoci.

Kde se vzal karpální tunel?

Je to průchod (tunel) z karpálních kostí, kudy vedou vazy, ale také nervy, cévy a šlachy. Pokud jsou nervy utlačované, pocítíme to velmi jasně. Napadá mě k tomu obraz, co se děje, když se ucpe takový tunel (myslím silniční). Kolaps v širokém i dalekém okolí.

Příčiny syndromu karpálního tunelu

Jednou z možných příčin se uvádí přetěžování. Pro někoho to může být klávesnice počítače, práce s nářadím (zejména ty co se chvějí), ale může potkat i člověka obdařeného múzou, například klavíristu.

Karpály a Schüsslerovy soli

Jednou z cest, jak si můžete pomoci sami, jsou Schüsslerovy soli. Záleží na stupni postižení, někdy je lékařský zákrok nejlepší řešení. Ovšem i tak můžete Schüsslerovými solemi předejít návratu potíží a udělat maximum pro prevenci.

Které soli se budou hodit

Vezměme to od nejmenšího čísla. Kdo soli zná, už tuší, že bez jedničky ani ránu. Protože to brní a bolí, tak vás určitě (znalce) napadla i kouzelná sedmička.

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

Calcium fluoratum

Tato sůl má synonymum elasticita. Podporuje pružnost vazů, svalů i šlach. Je to sůl vápníku a té vždy dlouho trvá, než se do těla zabuduje. Užívejte minimálně 3 měsíce, ale spíš půl roku.

Dávkování: 3 x denně 2 tablety dlouhodobě

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

Ferrum phosphoricum

Na pozadí je zánět a sůl č. 3 je jasný favorit. Navíc má analgetické účinky (na bolest). Bude se vám hodit u všech potíží, kde je zánět. V domácí lékárničce by neměla rozhodně chybět.

Dávkování: 3 x denně 2 tablety po dobu 2 – 3 měsíců

Sůl č. 5 Kalium phosporicum

Kalium phosphoricum

Jedná se zde o postižení nervů a tady hraje prim právě pětka. Tu rozhodně do směsi zahrňte. Zpevňuje membrány buněk a zvyšuje odolnost nervové soustavy (i například u depresivních stavů). Sůl č. 5 má i zklidňující účinek.

Dávkování: Užívejte 3 x denně 2 tablety 2 měsíce

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum

Magnesium phosphoricum

Je snad nejoblíbenější ze všech solí. Kdykoliv pocítíte bolest, první si vzpomeňte na sedmičku a zejména “horkou sedmičku”. Nemusí to být jen karpály, ale například menstruační bolest, bolest hlavy.

Dávkování: Při bolesti si udělejte horkou sedmičku. Rozpusťte deset tablet soli č. 7 Magnesium phosphoricum v hrníčku s horkou vodou a pomalu po doušcích postupně upíjejte a ještě poválejte v ústech Výrazně urychlíte nástup účinku. Můžete si horkých sedmiček dělat neomezeně, například 5 x denně.

Sůl č. 8 Natrium chloratum

Natrium chloratum

Na osmičku pomyslete v případě otoku. Reguluje vodní hospodářství. Nemusíte užívat, pokud otok nemáte.

Dávkování: 3 x denně 2 tablety

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

Natrium phosphoricum

Asi jste už slyšeli, že mnoho potíží má na pozadí acidobazickou nerovnováhu. Lidově řečeno překyselení organismu. Když se podíváme na jídelníček, není se čemu divit. Můžete tedy u potíží s karpálním tunelem zařadit do užívané směsi i devítku.

Dávkování: 3 x denně 2 tablety po dobu 2 měsíců

Dávkování Schüsslerových solí

Nabídla jsem vám v článku více tkáňových solí. Běžně se užívají ve směsích (4 společně). V článku o karpálním tunelu jich napočítáte 7, to už je příliš. Jako základní směs doporučím 1 Calc fluor + 3 Ferr phos + 5 Kali phos a popřípadě 7 Mag phos (nebo formou horké sedmičky dle bolestivosti). Možná máte pocit, že potřebujete všech 7 solí z článku. Nejdříve začněte základní směsí a po 2 měsících vyměňte například 3 a 5 za 8 Nat chlor a 9 Nat phos.

Schüsslerovy soli

Líbí se vám biochemická metoda? Tím se rozumí používání Schüsslerových (tkáňových, biochemických) solí. Napsala jsem pro začátečníky dva e-booky, které si můžete koupit ve výhodném balíčku. Budete vědět, k čemu je v těle daná sůl potřebná (stručně a bez složitostí), seznam potíží, které jsou spojené s nedostatkem dané soli a pak také jak se projevuje nedostatek soli na tváři. Víc najdete ZDE>>.

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.