Krásné nehty: 2 základní soli pro výstavní drápky! ~ Homeoporadna

Krásné nehty – naše vizitka

 

Krásné nehty patří k naší dobré vizitce. Já jsem vždy toužila po dlouhých nehtech. Protože jsem v mládí hrála basketbal, tento rozmar jsem si nemohla dovolit. Kdyby to viděl rozhodčí, nenechal by mě hrát a navíc i spoluhráčky určitě nechtěly být ode mne poškrábané. Nyní si tento luxus (mít dlouhé nehty) užívám.

 

 

Stará Čína a nehty

 

Víte, že například ve staré Číně byly dlouhé nehty rysem vyšší třídy? Žijeme v jiné době a na jiném místě. Často potkávám ženy, které po dlouhých nehtech touží. Někdy jim to neumožní situace (malé dítě, jejich zaměstnání…) nebo nemají nehty dost kvalitní (zdravé).

 

 

Nekvalitní nehty

 

Můžeme si dnes nehty nechat i udělat. Já to nikdy neřešila, ale první mne napadne, že vždy je to pro nehet zátěž. Co můžeme pro krásné nehty udělat? Eliminujme vnější vlivy – zbytečně nehty neničte laky a další chemií (nekvalitní mýdla, čistící prostředky na úklid, na nádobí…). Pokud hledáte šetrné přípravky, věnuji se i ekologicky šetrné drogerii. Inspirovat se můžete na mém druhém webu www.uklideko.cz.

 

 

Výživa nehtů vnitřně

 

Lámavost nebo třepivost nehtů můžete řešit jejich výživou zevnitř. V lékárnách vám nabídnou spoustu různých tablet s vápníkem, hořčíkem, zinkem (dýňová a slunečnicová semínka, ryby, krevety, hovězí…), selenem (jablka, banány, pomeranče, ořechy, maso, ryby…), biotinem (pšeničné klíčky, celozrnné obiloviny, ořechy, losos, kuřecí maso…) nebo například s methioninem.

Jste ovšem na homeopatických stránkách a moje tipy budou na dvě základní Schüsslerovy soli, které jsou v této situaci nejvíc užitečné. Tkáňové soli mají oproti homeopatiku tu výhodu, že působí nejen informačně. Zároveň tělu (nehtu) doplňují danou sůl a tak docílíme rychleji zlepšení.

Krásné nehty do druhého dne

 

Pokud očekáváte zázrak do druhého dne, to vám může nabídnou jedině nehtové studio. Nehet potřebuje svůj čas, aby narostl nový a zdravý. Oblečně se uvádí, že je to přibližně 1 milimetr za měsíc. Nemůžeme tedy čekat, že nám přes noc naroste nehet nový a zdravý. Nechtějte rychlá řešení a buďte trpěliví. Viděla jsem už pár nehtů po sundání těch umělých, o kráse se mluvit nedalo.

 

 

Dvě základní Schüsslerovy soli pro krásné nehty

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

Když tělu chybí Calcium fluoratum, bere si jej z rezerv, které jsou tvořeny rohovinou (keratinem) – tedy i z nehtů. Nehty jsou pak křehké, lámou se nebo jsou příliš měkké. Tuto sůl je potřeba užívat dlouho. 

 

 

Užívejte 6 tablet denně po dobu minimálně 3 měsíců, často je potřeba užívat mnohem déle

 

Sůl č. 11 Silicea

 

Jistě jste už slyšeli o překyselení. Tělo pak potřebuje zvýšené množství této soli na srovnání pH a nezůstává dostatek pro nehty. Ty se pak lámou nebo jsou různě deformované.

 

Užívejte 3 až 6 tablet denně, dokud se kvalita nehtů nezlepší.

 

 

Novinka

 

Nechala jsem si vyrobit náramek, který mi bude každý den připomínat, že VŠE JE JEN V HLAVĚ… Naše nastavení v hlavě ovlivňuje jak se zrovna cítíme, jak vyhodnocujeme situaci. Změnou myšlení (hlavou) můžeme změnit svůj život. Chcete i vy mít náramek jako připomenutí? Více informací ZDE>>.

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.