Krásné nehty – naše vizitka

 

Krásné nehty patří k naší dobré vizitce. Já jsem vždy toužila po dlouhých nehtech. Protože jsem v mládí hrála basketbal, tento rozmar jsem si nemohla dovolit. Kdyby to viděl rozhodčí, nenechal by mě hrát a navíc i spoluhráčky určitě nechtěly být ode mne poškrábané. Nyní si tento luxus (mít dlouhé nehty) užívám.

 

Stará Čína a nehty

 

Víte, že například ve staré Číně byly dlouhé nehty rysem vyšší třídy? Žijeme v jiné době a na jiném místě. Často potkávám ženy, které po dlouhých nehtech touží. Někdy jim to neumožní situace (malé dítě, jejich zaměstnání…) nebo nemají nehty dost kvalitní (zdravé).

 

 

Nekvalitní nehty

 

Můžeme si dnes nehty nechat i udělat. Já to nikdy neřešila, ale první mne napadne, že vždy je to pro nehet zátěž. Co můžeme pro krásné nehty udělat? Eliminujme vnější vlivy – zbytečně nehty neničte laky a další chemií (nekvalitní mýdla, čistící prostředky na úklid, na nádobí…). Pokud hledáte šetrné přípravky, věnuji se i ekologicky šetrné drogerii. Inspirovat se můžete na mém druhém webu www.uklideko.cz.

 

 

Výživa nehtů vnitřně

 

Lámavost nebo třepivost nehtů můžete řešit jejich výživou zevnitř. V lékárnách vám nabídnou spoustu různých tablet s vápníkem, hořčíkem, zinkem (dýňová a slunečnicová semínka, ryby, krevety, hovězí…), selenem (jablka, banány, pomeranče, ořechy, maso, ryby…), biotinem (pšeničné klíčky, celozrnné obiloviny, ořechy, losos, kuřecí maso…) nebo například s methioninem.

Jste ovšem na homeopatických stránkách a moje tipy budou na dvě základní Schüsslerovy soli, které jsou v této situaci nejvíc užitečné. Tkáňové soli mají oproti homeopatiku tu výhodu, že působí nejen informačně. Zároveň tělu (nehtu) doplňují danou sůl a tak docílíme rychleji zlepšení.

Více informací o Kolečku první pomoci ZDE>>.

 

Krásné nehty do druhého dne

 

Pokud očekáváte zázrak do druhého dne, to vám může nabídnou jedině nehtové studio. Nehet potřebuje svůj čas, aby narostl nový a zdravý. Obecně se uvádí, že je to přibližně 1 milimetr za měsíc. Nemůžeme tedy čekat, že nám přes noc naroste nehet nový a zdravý. Nechtějte rychlá řešení a buďte trpěliví. Viděla jsem už pár nehtů po sundání těch umělých, o kráse se mluvit nedalo.

 

Dvě základní Schüsslerovy soli pro krásné nehty

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

Když tělu chybí Calcium fluoratum, bere si jej z rezerv, které jsou tvořeny rohovinou (keratinem) – tedy i z nehtů. Nehty jsou pak křehké, lámou se nebo jsou příliš měkké. Tuto sůl je potřeba užívat dlouho. 

 

 

Užívejte 6 tablet denně po dobu minimálně 3 měsíců, často je potřeba užívat mnohem déle

 

Sůl č. 11 Silicea

 

Jistě jste už slyšeli o překyselení. Tělo pak potřebuje zvýšené množství této soli na srovnání pH a nezůstává dostatek pro nehty. Ty se pak lámou nebo jsou různě deformované.

 

Užívejte 3 až 6 tablet denně, dokud se kvalita nehtů nezlepší.

 

 

 

„Rozum ženy je v její kráse a krása muže v jeho rozumu.“ —  Arabské přísloví – tom citátu se nutně nemusí jednat o fyzickou krásu, i když se nabízí jako první. Podle mne ta krása je i v komplexnosti našeho pohledu na věc. Mužům je bližší spíš to úzké a přesně mířené uvažování.
My ženy se potřebujeme cítit krásné. Pokud v zrcadle vidíme ošklivé pupínky, vějířky vrásek kolem očí a celulitidu nebo se nám lámou nehty a naše vlasy se už nedají nazvat hřívou, propadáme zoufalství. Navíc masáž dnešní doby a tlak na naši dokonalost nás může hodit do pěkné depky.

 

Slova, která o sobě umíme říct, by nám neřekl ani nejzákeřnější nepřítel. Považujeme se za ošklivé, hnusné a nepřijatelné. Dokonce nepůjdeme ani na masáž, jak se za sebe stydíme a bazén nebo koupaliště je na seznamu nikdy, dokud tohle nebo tamto. Dokážeme doslova vyhodit z okna tisícové položky za různé krémy, které pomohou jen na chvíli nebo třeba vůbec! Podstoupíme dokonce hodně nepříjemné procedury a vše pod heslem, které jste možná také slýchávaly: “Pro krásu se musí trpět!”.

 

Nezatracuji péči o sebe včetně používání krémů. Jen samy také víte, že vzhled na povrchu je podmíněn i stavem uvnitř. Nemyslím jen to, že když máte rok depresi a náladu pod psa, že to nezlepší ani nejlepší make-up (pak už jen retuš). Potřebujeme naši pokožku (vlasy i nehty) vyživit zevnitř. Ono souvisí vše se vším.

 

Mám pro vás skvělé řešení: Schüsslerovy soli

 

Naše tělo potřebuje pro dokonalé fungování životně důležité soli. Pokud nám některé chybí, projeví se to na naší pokožce a nevyjímaje vlasy a nehty. Úžasné na solích je to, že sice doplníme ty, které nám zlepší pokožku, ale zároveň pečujeme o své zdraví. Dám vám příklad. Budete na vrásky (vlasy, nehty) brát sůl č. 1 Calcium fluoratum. Tato sůl není jen o vráskách, je zároveň potřebná pro kvalitní vlasy a nehty a je významnou solí všech vazů a šlach – můžete si díky ní vyléčit například bolavé koleno nebo zlepšit zubní sklovinu. To je přece dokonalé! Navíc Schüsslerovy soli jsou naprosto dokonalé pro laiky. Nemusíte být odborníky ani mít vystudovanou medicínu. Nemusíte ani roky soli studovat. Jednoduše doplníte tělu, co potřebuje.

 

 

Na téma KRÁSY jsem napsala jednoduchý návod pro každou ženu. Podívejte se na jednotlivé kapitoly:

  • Pleť pevnější, vrásky jemnější
  • Krásné vlasy a nehty
  • Pupínky – akné
  • Pigmentace
  • Váčky pod očima
  • Mílie
  • Křečové žíly
  • Pomerančová kůže
  • Detoxikační kůra

Přesně něco takového potřebuji.

E-book: Krásná v každém věku

 

 

To není vše. Jako bonus získáváte také 9 testů, které si můžete vyplnit a tak zjistit, kterou potřebujete.

 

To potřebuji!

error: Content is protected !!