Ječné zrno a Schüsslerovy soli ~ Homeoporadna

Ječné zrno a soli

 

Možná jste už četli moje homeopatické tipy u ječného zrna. Dnes se chci s vámi podělit o Schüsslerovy soli na stejný problém (ječné zrno). Které užívat? V jakém množství? Stačí číst dál…

 

 

V jednoduchosti je krása – Schüsslerovy soli

 

Výhodou používání Schüsslerových solí je jejich jednoduchost. Pokud nejste odborníky na jejich používání, zvolte u ječného zrna doporučenou směs všech solí, které uvádím níže.

 

 

Dávkování Schüsslerových (tkáňových) solí

 

Obvyklé dávkování je 6 tablet od každé soli. Není nutný odstup mezi jednotlivými solemi, můžete je užívat ve stejnou chvíli všechny. Podobně jako homeopatika je můžete nechat rozpustit v ústech (vycucat) nebo denní dávku všech solí rozpusťte ve vodě (na množství nezáleží) a tento nápoj během dne popíjejte.

 

 

Jednotlivé soli u ječného zrna

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum (D12)

Sůl č. 4 Kalium chloratum (D6)

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum (D6)

Sůl č. 11 Silicea (D12)

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum 

 

Často se stane, že zůstane po infekci zatvrdlina. Tato sůl je spojovaná s elasticitou a napomůže oblast víčka změkčit.

 

 

Č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Když tělo bojuje s infekcí, potřebuje nadměrné množství kyslíku, který se přenáší pomocí železa. Užíváním soli č. 3 dodáme do postižené tkáně kyslík a tak napomůžeme tělu zvládnou infekci. Užitečná je zejména v první fázi zarudnutí, ale i ve fázi otoku.

 

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum

 

Jedná se o sůl druhého stupně zánětu, kdy se k zarudnutí přidá i otok a vytváří se typická bulka. Tato sůl má detoxikační účinky a neutralizuje vzniklé toxiny (cizorodé látky).

 

 

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

 

Hnis vzniká v situaci překyselení. Tato sůl díky úpravě pH zamezí vytváření živné půdy pro bakterie (kyselé pH). Imunitní systém pak za optimálního pH bude pracovat efektivněji. Skvěle doplňuje sůl č. 11 Siliceu.

 

 

Sůl č. 11 Silicea

 

Silicea je potřebná všem buňkám našeho těla. Pomáhá odbourávat hnis a usnadnit jeho vyloučení. Obecně je prospěšná u chronických potíží, což je často právě situace u ječného zrna, která se stále vrací. Silicea také posiluje imunitní systém (napomáhá prevenci vzniku ječného zrna).

 

 

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum

 

Po této sáhněte sáhněte u závažnějšího hnisání, také pokud potřebujete podpořit celkovou detoxikaci nebo se jedná o chronický stav.

 

 

Schüsslerovy soli a homeopatika

 

Můžete oba přístupy kombinovat. Je lepší dodržet odstup 10 minut mezi homeopatikem a solí. Dokonce podle mých zkušeností je vyhojení mnohem rychlejší, když užíváte obojí.

Novinka – bonus navíc

 

Abych vám používání solí ještě více zjednodušila, vypracovala jsem k balíčku e-booků (Schüsslerovy soli a Vizuální diagnostika) bonus ZDARMASoli podle onemocnění. V tomto e-booku najdete k více jak 100 onemocnění ty nepoužívanější směsi solí. Rozumím, když se solemi začínáte, potřebujete se něčeho chytnout. Pokud jste si už balíček zakoupili, vygenerovala jsem si e-maily a poslala všem odkaz ke stažení. Možná e-mail vaše schránka zařadí do spamu nebo jiné složky, raději se podívejte i tam.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.