Ječné zrno a soli

 

Možná jste už četli moje homeopatické tipy u ječného zrna. Dnes se chci s vámi podělit o Schüsslerovy soli na stejný problém (ječné zrno). Které užívat? V jakém množství? Stačí číst dál…

 

V jednoduchosti je krása – Schüsslerovy soli

 

Výhodou používání Schüsslerových solí je jejich jednoduchost. Pokud nejste odborníky na jejich používání, zvolte u ječného zrna doporučenou směs všech solí, které uvádím níže.

 

 

Dávkování Schüsslerových (tkáňových) solí

 

Obvyklé dávkování je 6 tablet od každé soli. Není nutný odstup mezi jednotlivými solemi, můžete je užívat ve stejnou chvíli všechny. Podobně jako homeopatika je můžete nechat rozpustit v ústech (vycucat) nebo denní dávku všech solí rozpusťte ve vodě (na množství nezáleží) a tento nápoj během dne popíjejte.

Více informací o Kolečku první pomoci ZDE>>.

 

Jednotlivé soli u ječného zrna

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum (D12)

Sůl č. 4 Kalium chloratum (D6)

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum (D6)

Sůl č. 11 Silicea (D12)

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum 

 

Často se stane, že zůstane po infekci zatvrdlina. Tato sůl je spojovaná s elasticitou a napomůže oblast víčka změkčit.

 

 

Č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Když tělo bojuje s infekcí, potřebuje nadměrné množství kyslíku, který se přenáší pomocí železa. Užíváním soli č. 3 dodáme do postižené tkáně kyslík a tak napomůžeme tělu zvládnou infekci. Užitečná je zejména v první fázi zarudnutí, ale i ve fázi otoku.

 

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum

 

Jedná se o sůl druhého stupně zánětu, kdy se k zarudnutí přidá i otok a vytváří se typická bulka. Tato sůl má detoxikační účinky a neutralizuje vzniklé toxiny (cizorodé látky).

 

 

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

 

Hnis vzniká v situaci překyselení. Tato sůl díky úpravě pH zamezí vytváření živné půdy pro bakterie (kyselé pH). Imunitní systém pak za optimálního pH bude pracovat efektivněji. Skvěle doplňuje sůl č. 11 Siliceu.

 

 

Sůl č. 11 Silicea

 

Silicea je potřebná všem buňkám našeho těla. Pomáhá odbourávat hnis a usnadnit jeho vyloučení. Obecně je prospěšná u chronických potíží, což je často právě situace u ječného zrna, která se stále vrací. Silicea také posiluje imunitní systém (napomáhá prevenci vzniku ječného zrna).

 

 

Sůl č. 12 Calcium sulfuricum

 

Po této sáhněte sáhněte u závažnějšího hnisání, také pokud potřebujete podpořit celkovou detoxikaci nebo se jedná o chronický stav.

 

 

Schüsslerovy soli a homeopatika

 

Můžete oba přístupy kombinovat. Je lepší dodržet odstup 10 minut mezi homeopatikem a solí. Dokonce podle mých zkušeností je vyhojení mnohem rychlejší, když užíváte obojí.

 

Víte, že za každičkou nemocí se skrývá nedostatek některé životně důležité soli?

 

Když nám něco je, není to žádná hitparáda:

 • u psychických potíží je to snad ještě horší
 • nemůžu dělat, co mě baví
 • ječné zrno nejen bolí, ale nevypadáme zrovna přitažlivě
 • nemáme náladu nebo na to prostě nemám ani energii
 • nebo se dívat, jak se trápí naše dítě (láska, škola)
 • nemoc nás může omezovat v práci a přitom každá koruna se hodí
 • někdy máte pocit, že z toho bludného kruhu ani není cesta ven, už nevidíte ani možné řešení
 • je to nahoru a dolů, chvíli klid a pak nanovo
 • nemáte prostor něco studovat, kdo dnes má čas…
 • každý problém nám “otravuje” život a nejsme tak šťastní a spokojení

 

Mám pro vás řešení šité přímo pro vás!

 

Oceníte, že se jedná:

 • přírodní cestu
 • není potřeba žádné dlouhé studium (nepotřebujete k tomu medicínu.)
 • spoustu běžných potíží zvládnete sami i bez doktora
 • bez vedlejších účinků (Nemusíte se obávat, že něco pokazíte.)
 • vhodné i pro malé děti a těhotné
 • jednoduchou a zároveň účinnou metodu
 • koupíte na každém lékárenském e-shopu (Bude je mít skladem možná i lékárna, pokud jsou alespoň malinko alternativně ladění nebo objednají do druhého dne)

 

“Líbí se mi Schüslerovy soli, dle testů jsem je začala používat a nechala jsem si asi po půl roce udělat krevní obraz a pan doktor byl sám velice překvapen, že ač je mi 50 let pryč, tak moje výsledky krve byly naprosto vynikající a i se tak cítím. Tato metoda léčení je jednoduchá a nezatěžuje organismus. Doporučuji ji každému.”

 

 

“Díky webu homeoporadna.eu, jsem se dozvěděla spoustu informací o léčbě homeopatiky, ale především jsem se seznámila se Schüsslerovými solemi. Vyzkoušela jsem je a spolu s homeopatiky je doporučuji všem kolem sebe. Velice mi pomáhají vždy když potřebuji. Úspěšně jsem se zbavila bolestí dásní (když ani lékař si již se mnou nevěděl rady), pomohly mi při detoxikaci organismu a byl by to dlouhý seznam potíží, při kterých mi homeopatie a soli pomohly.

Jsem moc ráda, že web homeoporadna.eu existuje a já mohu kdykoli web navštívit a najdu, zde co potřebuji.

Zakoupila jsem si také e-book Domácí lékárnička a tabulku Schüsslerovy soli, které mám stále po ruce. Moc děkuji i za podnětná videa, která pravidelně sleduji a těším se na další.”

 

SCHÜSSLEROVY SOLI jsou jednoduše dokonalé pro samoléčbu

= umí hodně pomoci, vystačíte si s minimem informací, jsou běžně k dostání a nemusíte se obávat, že něco pokazíte.

 

Nejpodstatnější informace o solích jsem rozčlenila do 2 e-booků. V prvním (Schüsslerovy soli) porozumíte významu dané soli v těle a následuje seznam nemocí, které daná sůl léčí. Díky druhému e-booku (Vizuální diagnostika) si vyberete pro vás prospěšnou sůl podle obličeje.

 

 

To ještě není zdaleka vše

Získáváte k balíčku BONUS navíc v hodnotě 350 Kč: e-book Soli podle onemocnění. Zejména na začátku oceníte jeho praktičnost. Nemoci jsou seřazeny abecedně au každé nemoci uvádím nejpoužívanější směs.

Uvedu příklad. Máte rýmu a jako úplný začátečník potřebujete hned jasnou odpověď, jaké soli vám pomohou. Tady u rýmy najdete směs solí 3 a 8 (č. 3 Ferrum phosphoricum a č. 8 Natrium chloratum). Nyní víte vše potřebné.

 

To mě zajímá.

error: Content is protected !!