Kdo nezná úzkost?

 

Neznám člověka, který by neznal úzkost. V mírné formě, například před zkouškou nebo třeba nástupem do práce, je to normální a nepotřebujeme hned sahat po lécích a ani Schüsslerových solích (homeopatikách). 

Schüsslerovy soli stabilizují nervový systém

 

Pokud úzkost přesáhne “zdravou” míru a je naším relativně častým společníkem, můžeme využít ke zklidnění Schüsslerovy soli. V tomto článku Vám doporučím základní soli a vyberte si směs přímo pro sebe. Běžně se Schüsslerovy soli užívají ve směsích a kombinují se často až 4 soli (výjimečně i více). Tím, že buňkám doplníme potřebné minerály, budou správně plnit svou funkci.

 

 

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum

 

Tato sůl zklidňuje mysl i tělo, po té sáhněte v každé případě klidně samostatně. Ideálně si připravte “horkou sedmičku” = rozpusťte 10 tabel v šálku horké vody a po doušcích popíjejte. Klidně si během dne udělejte takových šálků 5. Nemusíte se obávat žádného předávkování, i když užijete třeba 100 tablet za den. Typické pro tuto sůl kromě neklidu je i zčervenání a svalové napětí. Dávkování: 6 tablet denně V akutních situacích 5x denně 5 nápojů (z 10 tablet)

 

 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

 

Vedle soli č. 7 (výše) je další základní solí pro nervový systém. Pro její výběr jsou situace, kdy vnímáte fyzické vzrušení, palpitace (bušení srdce), třes a podobně jako u soli č. 7 výše zarudnutí obličeje. Tato sůl je také nápomocná u depresivních stavů. Dávkování: 6 tablet denně

 

 

Sůl č. 2 Calcium phosphoricum

 

Další solí významnou u nervového systému je sůl č. 2 Calcium phosphoricum, která jej zklidňuje, uvolňuje nervové vypětí a snižuje podrážděnost. Podobně jako sůl č. 7 napomáhá usnout. Dávkování: 6 tablet denně

 

 

Doporučená směs solí

 

Tyto 3 soli zmiňované výše jsou obecně nejprospěšnější a doporučím při úzkostech užívat od každé soli 6 tablet denně. Je praktické si denní dávku rozpustit ve vodě (na množství nezáleží) a během dne po doušcích popíjet. Pokud směs těchto tří solí není dostačující, přidejte během dne k tomuto nápoji ze tří solí ještě “horkou sedmičku” navíc. Možná je léto (Jako když teď píši tento článek.) a představa horkého nápoje vás vůbec nenadchla. Můžete rozpustit i ve studené vodě, ale nástup účinku bude o něco pomalejší. Další možností je sůl č. 7 nechat každých 15 minut rozpustit v ústech, dokud se nedostaví úleva. Můžeme u úzkostí sáhnout ještě po jiných solích. Pokud se v popisu vidíte, přidejte jednoduše další sůl ke směsi (2+5+7+X).

 

 

Sůl č. 6 Kalium sulfuricum

 

Tuto sůl přidejte v případě, že má úzkost souvislost s obavami z davu lidí. Dávkování: 6 tablet denně

 

 

Sůl č. 8 Natrium chloratum

 

Tuto sůl přidejte, pokud úzkost souvisí s nějakou neobvyklou situací (zkoušky, výlet, stěhování…). Dávkování: 6 tablet denně

 

 

Sůl č. 11 Silicea

Tuto sůl přidejte, pokud úzkost souvisí se strachem z nemoci. Dávkování: 6 tablet denně

 

 

Příklad:

 

Základní a nejběžnější kombinací u úzkosti je směs solí 2+5+7. Pro většinu situací je tato kombinace optimální. Pokud vás čeká zkoušky a díky ní trpíte na úzkosti, pak si přidejte do své směsi i tuto sůl: 2+5+7+8. 

 

Délka užívání

 

Doporučím vám je po úlevě vysadit a pokud se potíže vrátí, vraťte se opět ke své směsi. Můžete tyto soli užívat dlouhodobě.

 

Děti a Schüsslerovy soli

 

Schüsslerovy soli můžete dávat i dětem. Doporučím předškolákům 2-3 tablety denně, děti od 6 do 12 let 3-6 tablet denně. Starším dětem už 6 tablet denně jako dospělí.

 

 

 

Víte, že za každičkou nemocí se skrývá nedostatek některé životně důležité soli?

 

Když nám něco je, není to žádná hitparáda:

 • u psychických potíží je to snad ještě horší
 • nemůžu dělat, co mě baví
 • nemám náladu nebo na to prostě nemám ani energii
 • co si o mně řeknou, když někam půjdu pro pomoc
 • hlavně nemůžu vydržet ani sama se sebou
 • obtěžuji svými stavy okolí, to mě pak trápí ještě o to víc
 • nebo se dívat, jak se trápí naše dítě (láska, škola)
 • nemoc nás může omezovat v práci a přitom každá koruna se hodí
 • někdy máte pocit, že z toho bludného kruhu ani není cesta ven, už nevidíte ani možné řešení
 • je to nahoru a dolů, chvíli klid a pak nanovo
 • nemáte prostor něco studovat, kdo dnes má čas…
 • každý problém nám „otravuje“ život a nejsme tak šťastní a spokojení

 

Mám pro vás řešení šité přímo pro vás!

 

Oceníte, že se jedná:

 • přírodní cestu
 • není potřeba žádné dlouhé studium (nepotřebujete k tomu medicínu.)
 • spoustu běžných potíží zvládnete sami i bez doktora
 • bez vedlejších účinků (Nemusíte se obávat, že něco pokazíte.)
 • vhodné i pro malé děti a těhotné
 • jednoduchou a zároveň účinnou metodu
 • koupíte na každém lékárenském e-shopu (Bude je mít skladem možná i lékárna, pokud jsou alespoň malinko alternativně ladění nebo objednají do druhého dne)

“Líbí se mi Schüslerovy soli, dle testů jsem je začala používat a nechala jsem si asi po půl roce udělat krevní obraz a pan doktor byl sám velice překvapen, že ač je mi 50 let pryč, tak moje výsledky krve byly naprosto vynikající a i se tak cítím. Tato metoda léčení je jednoduchá a nezatěžuje organismus. Doporučuji ji každému.”

 

 

“Díky webu homeoporadna.eu, jsem se dozvěděla spoustu informací o léčbě homeopatiky, ale především jsem se seznámila se Schüsslerovými solemi. Vyzkoušela jsem je a spolu s homeopatiky je doporučuji všem kolem sebe. Velice mi pomáhají vždy když potřebuji. Úspěšně jsem se zbavila bolestí dásní (když ani lékař si již se mnou nevěděl rady), pomohly mi při detoxikaci organismu a byl by to dlouhý seznam potíží, při kterých mi homeopatie a soli pomohly.

Jsem moc ráda, že web homeoporadna.eu existuje a já mohu kdykoli web navštívit a najdu, zde co potřebuji.

Zakoupila jsem si také e-book Domácí lékárnička a tabulku Schüsslerovy soli, které mám stále po ruce. Moc děkuji i za podnětná videa, která pravidelně sleduji a těším se na další.”

SCHÜSSLEROVY SOLI jsou jednoduše dokonalé pro samoléčbu

= umí hodně pomoci, vystačíte si s minimem informací, jsou běžně k dostání a nemusíte se obávat, že něco pokazíte.

Jednoduchý návod, jak hned začít používat soli a být zdravější

 

Nejpodstatnější informace o solích jsem rozčlenila do 2 e-booků. V prvním (Schüsslerovy soli) porozumíte významu dané soli v těle a následuje seznam nemocí, které daná sůl léčí. Díky druhému e-booku (Vizuální diagnostika) si vyberete pro vás prospěšnou sůl podle obličeje.

 

 

To ještě není zdaleka vše

Získáváte k balíčku ZDARMA BONUS navíc v hodnotě 350 Kč: e-book Soli podle onemocnění. Zejména na začátku oceníte jeho praktičnost. Nemoci jsou seřazeny abecedně au každé nemoci uvádím nejpoužívanější směs.

Uvedu příklad. Máte rýmu a jako úplný začátečník potřebujete hned jasnou odpověď, jaké soli vám pomohou. Tady u rýmy najdete směs solí 3 a 8 (č. 3 Ferrum phosphoricum a č. 8 Natrium chloratum). Nyní víte vše potřebné.

 

 

To mě zajímá.

Více se dozvíte ZDE>>.

 

error: Content is protected !!