„Žvýkání je prvním krokem k trávení potravy a dobré trávení je základem dobrého zdraví.“

– Mahátma Gándhí

 

Žvýkání je klíčové pro zdraví

 

Žvýkání potravy je jedním z nejvýznamnějších procesů v trávicím systému. Správné žvýkání je důležité pro dobré trávení a vstřebávání živin z potravy. Zde je pár důvodů, proč bychom měli být pozorní při žvýkání jídla.

 

 

Pomáhá rozložit potravu

 

Žvýkání potravy začíná proces rozkládání potravy, což je klíčové pro trávení. Když jídlo dostatečně důkladně rozkousáme, usnadňujeme trávicímu systému rozložení potravy na menší částice, což umožňuje enzymům a bakteriím v trávicím traktu snáze rozkládat a vstřebávat živiny.

 

Pomáhá s nadváhou

 

Když jídlo nedůkladně rozžvýkáme a rychle spolkneme, větší kusy potravy mohou být složitější k rozložení a trávení. Navíc může náš mozek nezaregistrovat, že jsme se nasycení, což znamená, že sníme více než potřebujeme. Správné žvýkání může pomoci snížit riziko nadměrného příjmu kalorií.

 

 

Pomáhá se vstřebáním živin

 

Když nedostatečně žvýkáme, potrava se rychle přesune z úst do žaludku a dále do střev, což může způsobit potíže s trávením a vstřebáváním živin. Vstřebávání živin z potravy je klíčový proces, který umožňuje tělu získat energii a živiny pro růst a také udržování zdraví. Správné vstřebávání živin závisí na mnoha faktorech, včetně správného žvýkání potravy. Nedostatečné vstřebání vitamínů a minerálů pak následně může vést k různým zdravotním problémům, jako je oslabení imunitního systému, anémie a osteoporóza.

Když jídlo projde ústy, sliny vylučované slinnými žlázami pomáhají rozpouštět potravu a připravit ji na trávení. Sliny obsahují enzymy, které pomáhají rozkládat sacharidy, proteiny a tuky, aby se mohly lépe trávit a vstřebávat.

 

 

Pomáhá v prevencí trávicích potíží

 

Nedostatečné žvýkání může vést k různým trávicím potížím, jako jsou nadýmání, pálení žáhy, průjem, zácpa nebo bolesti břicha. Správné žvýkání může pomoci snížit riziko těchto problémů.

 

Potravní intolerance

 

Nedostatečné žvýkání potravy může vést k tomu, že větší kusy potravy se posunou do střeva a mohou způsobit potravní intolerance, jako je například intolerance na laktózu.

 

Zvýšené riziko cukrovky

 

Pokud se potrava nežvýká dostatečně, mohou velké kusy jídla zůstat nezpracované a ztěžovat trávení. To může vést k narušení metabolických procesů a zvýšenému riziku vzniku cukrovky.

 

Pomáhá s prevencí zubního kazu

 

Když dostatečně žvýkáme, sliny produkované v ústech neutralizují kyseliny, které jsou produkované bakteriemi, což pomáhá chránit zuby před kazy.

 

 

Zaujalo vás nejvíc, že dostatečné žvýkání vede ke štíhlé postavě?

Je to vaše přání?

Tohle je váš problém: zkoušeli jste už mnohé “zaručené jídelníčky”, zařadili jste denně minimálně procházky a výsledek se nedostaví vůbec nebo jen na začátku. Dokonce to často dopadne přesně naopak, nějaké “kilíčko” ještě přibyde!

💃 Je těžké se na sebe dívat do zrcadla a s láskou si říct: Mám se ráda. Spíš je ideální se všem zrcadlům vyhýbat nebo se do nich raději vůbec nedívat. Když si potřebujete koupit oblečení, je to místo radosti z nakupování jedna velká “noční můra”.

💃 Jít na koupaliště nebo bazén je něco podobného nebo ještě horšího. Raději si toto osvěžení nedopřejete, protože jít v plavkách mezi lidi je to, o co rozhodně nestojíte. Možná i jdete, ale rychle si raději lehnete a rozhodně na dece sedět nebudete (nebo použijete ručník nebo pareo).

💃 Když máte jít na nějakou party nebo oslavu, hledáte ve skříni zásadně černé šaty, které toho nejvíc skryjí. Nestále se vám ale honí hlavou, že si ostatní šeptají o tom, že vaše postava zdaleka není taková, jako dřív.

💃 Nemělo by to tak být, ale i v práci vnímáte, že nebýt nějakého toho kila navíc, možná byste vysněnou práci získali nebo vás v té vaší povýšili.

💃 Jako žena se každá chceme líbit a potěší nás kompliment o mužů. Cítíme se skvěle, když vidíme, že se líbíme. Najednou naše sebevědomí je na bodu mrazu. Zapomeneme, jak jsme milé, příjemné, naslouchající, vtipné nebo jakkoliv jinak úžasné. Jakoby ta kila tohle vše podupala…

💃 Okolí (často my samy) ta kila vnímáme jako slabost a selhání. Naše sebevědomí opět dostalo pěkně na frak.

 

Mám pro vás řešení. Je úplně jiné, než o jakém jste doposud slyšela.

 

Možná znáte všechny tyto situace:

 

  • po prvním měsíce se kila zastaví a ne a ne jít dolů
  • hubnutí brání toxiny v našem těle
  • často díky překyselení organismu nejde ani shodit
  • jsme protivní, nervózní, nespokojení a tak to vzdáme po pár dnech
  • najednou máme ještě větší chuť na vše, co je nezdravé a plné cukru (sacharidů)
  • máme slabou vůli a tak se na to vykašleme
  • po pár pokusech o pohyb nás vše bolí (tělo není zvyklé)
  • máme zpomalený metabolismus a tělu se nechce štěpit tuky, o které nám jde na prvním místě
  • jsme slabí jak mouchy

 

Jednoduché řešení

 

Je mi jasné, že mnohé se týká i vás. Mám pro vás skvělou zprávu, může to být jinak a uvedené „blokátory“ hubnutí hravě zvládnou Schüsslerovy soli. Není přirozené prahnout po nezdravých potravinách, nemusíte nervozitu a stres zajídat a je dokonce přirozené mít optimální postavu. Pokud máme kila navíc, je to jasná zpráva, že tělo něco potřebuje.

Kdo už zná Schüsslerovy soli, ví, že za tím je nedostatek životně důležitých solí. Například buňkám chybí hořčík a my jsem neklidní a nervózní (popřípadě Kalium phosphoricum). Nemáme energii, protože buňkám chybí železo… mohla bych pokračovat dál. Pomocí solí dáte tělo do rovnováhy a odmění se vám optimální postavou.

Napsala jsem samostatný návod HUBNUTÍ SE SCHÜSSLEROVÝMI SOLEMI, jak se solemi konečně zhubnout. Do konce roku je dokonce za zaváděcí cenu o 220 Kč levnější. Stačí kliknout na obrázek níže a dozvíte se více.

 

 

Co v návodu na hubnutí najdete

 

Pokud nemáte čas si vybírat směs přímo na míru pro sebe, můžete využít jednu ze dvou kúr (6 týdnů nebo 3 měsíce). Další možností je si podle popisu „naordinovat“ přesně to, co vaše tělo potřebuje. Dále v e-booku najdete tipy z jiných oblastí – co pomáhá zrychlit metabolismus (hubnout). Jako bonus dále získáváte Otázky na tělo. Často nám v hubnutí brání naše hlava. Sepsala jsem otázky, které vám pomohou rozklíčovat, k čemu potřebujete „tukový nárazník“.

 

Automaticky získáte bonus ZDARMA

 

 

 

TO MĚ ZAJÍMÁ. VÍCE ZDE>>

error: Content is protected !!