Zima a vítr

 

Vlhké chladné počasí podzimu už vystřídal mráz a zima. Místo vlezlého vlhka nás spíš potrápí severák. Někdy může být i bezvětří, ale zima až to praská a teploměr klesne hluboko pod bod mrazu. Tohle počasí vystihuje homeopatikum Aconitum napellus (vlhko a chlad Dulcamaru).

 

 

Oměj šalamounek

 

Homeopatika získávají názvy od suroviny, ze které byly připraveny. V tomto případě je to oměj šalamounek, rostlina s opravdu nádhernými modrofialovými květy. Má krásné i lidové názvy jako čertův pantoflíček, medvědí tlapka nebo zlý mníšek.

 

 

Aconitum – otrava

 

Je to ovšem nejnebezpečnější evropská rostlina, je prudce jedovatá. Dokonce při sběru může vyvolat záněty kůže.     Prvním příznakem otravy (během několika minut)je mravenčení. Nejprve zadní patro, obličej, končetiny a celé tělo. Píchání a mravenčení vystřídá necitlivost a přidá se pocení, nevolnost, zvracení, průjem, pokles teploty, zimnice, poruchy srdečního rytmu, svalová slabost a také strach a úzkost. Smrt nastává zástavou dechu a poškozením srdce. Vědomí je zachováno až do konce.

 

Vše souvisí se vším

 

V předešlém odstavci jsem stručně popsala průběh otravy. Mým záměrem nebylo vás vyděsit. Homeopatická kulička v sobě nese informace této rostlinky. Já osobně si vždy lépe pamatuji obraz (popis léku) skrze příběhy. Proběhne mi před očima středověký obraz otravy jako z filmu a už nezapomenu, že je to lék na strach ze smrti, mravenčení, že je zde prudký nástup účinku.

 

Aconitum – užití při lovu

 

Extrakt z oměje šalamounku se ve středověku používal jako šípový jed.

 

 

Aconitum v travičství

 

Oměj byl oblíbený travičský prostředek v antice i ve středověku. Z politických důvodů takto zemřel například Claudius. Asi se už nedivíte, proč homeopatikum v sobě nese obrovský strach ze smrti. Byl využíván i k euthanasii, smrt není bezbolestná, ale jistá a rychlá.

 

Aconitum a legendy

 

V řecké mytologii smrtelně jedovatý akonitin prýštil ze slin tříhlavého psa Cerbera, když ho Herkules táhl za sebou z Hádu. V této legendě se píše o oměji vlčím moru. Staří Řekové jej používali k trávení vlků, potřeli maso jeden z oměje (i ve středověku).

 

Aconitum v magii

Aconitum (oměj) je spojováno s černou magií a to s těmi nejzlovolnějšími kouzly. Je spojováno s podsvětím, lze ho použít při přivolávání mrtvých i ke vstupu do podsvětí. Také jsou zmínky (stejně jako u Dulcamary) o jeho využití v létacích mastích. Germáni  ho používali při magických šamanských  rituálech. Omějová šťáva údajně měla moc usmrtit oslabené nebo poraněné vlkodlaky.

 

Harry Potter

 

V knihách o Harry Potterovi také narazíte na aconitum. Už na první hodině lektvarů chce profesor Snape znát rozdíl mezi šalamounkem a mordovníkem. Také při přeměně Remuse Lupina ve vlkodlaka je oměj zmíněn.    V dalším článku se zaměřím na využití Aconita v samoléčbě. Věřím, že v něm najdete skvělého pomocníka v zimním období, ale i po celý rok ( https://homeoporadna.eu/2016/12/21/aconitum-vyuziti/)

 

 

Tady je snadné řešení, jak si u běžných potíží homeopaticky pomoci sami, aniž byste se ztratili

v přemíře informací a tápali v potencích a dávkování 

Ukážu vám, jak si i bez roků strávených studiem pořídit jen ta potřebná homeopatika 
 a mít doma po ruce vše, co budete potřebovat.

 

 

Víte, že se homeopaticky léčí britská královská rodina a spoustu dalších známých osobností? Uvedu pár příkladů: Clinton, Tony Blair, Mahatma Gandhi, Goethe, Beethoven, Richard Wagner, Tina Turner, Cher…

Už jste účinky homeopatie zažili na vlastní kůži nebo u svých dětí a jste nadšení. Bylo by skvělé si v běžných situacích jako je rýmy, kašel, teplota, nevolnost nebo třeba průjem. ALE je tu velké ALE. Kdykoliv otevřete nějakou homeopatickou knihu nebo si něco načtete na internetu, máte hlavu jak balón. Co si si mám panebože vybrat? Je zde vždy minimálně deset možností a ty se ještě liší podle toho, od koho ta doporučení čtete. V tu chvíli máte chuť knihu (počítač) prohodit oknem.

🌸 Někdy si i umíte vybrat, ale objeví se další zákeřná past. Jakou potenci? Proč nemohou všichni autoři dát jednu a byl by klid. Jenže jeden doporučí 5, jiný 9 a klidně najdu radu, že mám dát 15 nebo 30. Nechci něco pokazit, vždyť tomu moc nerozumím. Homeopatie se mí líbí, vím že funguje, ale já si na to vůbec netroufám.

🌸 Možná jste už zvládli vybrat homeopatikum a rozhodli se i pro jednu z potencí. No a teď zase další zádrhel, jak mám homeopatikum brát? 5 kuliček, 3 kuličky nebo fakt jen jednu? A jak často? Homeopatie pro mě asi není. Buď se budu muset k homeopatovi objednat nebo se zase vrátím k bylinkám.

🌸 Možná vás mnozí straší, jak to můžete pokazit, že bez odborných znalostí nemáte homeopatika vůbec používat. Já vás chci naopak podpořit. Dá vám to obrovskou svobodu a, jak jsem psala výše, ušetříte tak čas i peníze.

🌸 Opravdu nemusíte se vším chodit k homeopatovi. Stojí vás to nejen čas, ale asi vám neporadí hned a ještě to stojí také peníze. Přitom homeopatika jsou velmi levná. Jednu tubičku pořídíte do stovky a je v ní 85 dávek!

 

Mám pro vás řešení – e-book Domácí lékárnička s bonusy ZDARMA

✅ E-book Domácí lékárničku jsem napsala jednoduše a maximálně stručně, abych vás nemátla přemírou informací. Vždy si vybíráte opravdu z těch nejčastějších homeopatik. Navíc jsem si dala záležet, abyste si vystačili s minimem homeopatik. Nemusíte si jich nakoupit 100 a ještě v různých potencích. I tady ušetříte. Vystačíte si s jednou potencí na všechny potíže, které v Domácí lékárničce najdete. Určitě se vám nyní velmi ulevilo.

✅ Vím, jak matoucí bývá i dávkování. Každý homeopat říká něco malinko (hodně) jiného. V e-booku Domácí lékárnička uvádím jasné dávkování. Já jako dávku doporučuji jednu kuličku, ale pokud jste zvyklí na 3 nebo 5, uklidním vás, je to úplně jedno – nemá to vliv na účinek.

 

 

 

TO PŘESNĚ POTŘEBUJI!

 

Klikni pro víc informací ZDE>>.

error: Content is protected !!