Jaký je váš přístup?

Dobrý den, chodíme k homeopatovi již dlouho na konstituční léčbu. Pokud jde o lokální lék, absolutně nedoporučuje vzít něco „od oka“- jasně dle knih atd., jelikož se sami nemusíme trefit a správný lék se pak vybírá mnohem hůře. Jen na bolení v krku je jich min. 15. Jaký je váš přístup?

Dobrý den paní Hano, děkuji za zajímavou otázku. Pokusím se stručně odpovědět, jen se to asi nevejde do pár vět. Vždy mne přitahovala konstituční homeopatie do hloubky, mými vzory jsou například R. Sankaran a A. Vervarcke. Hledám klientovi homeopatikum, které rozbije jeho nefunkční vnitřní vzorce. Klient pak může sebe uvidět jinýma očima. Ale nejen sebe, ale také i okolí.

Rezonuje se mnou věta, že nemoc je jen neznalost sebe sama. Tady opravdu doporučuji konzultaci u homeopata. Není reálné mít od potíží dostatečný odstup (ani u blízkých) a tím pádem vybrat vhodné homeopatikum.

Jinak to vidím u akutních potíží. Já naopak ráda inspiruji lidi k vyzkoušení homeopatik podle nějaké brožury, knihy nebo podle mého článku na blogu. U akutních potíží je v tom průběhu velká razance a síla, tělo opravdu maká na vyléčení. Tady stačí tu sílu jen usměrnit a předpis nemusí být tak přesný.

Pokud jako laik vezmete něco úplně mimo v těch nízkých potencích, nic to neudělá. Při krátkodobém užívání (nic to nedělá, tak proč to brát) neuděláte ani žádný proving, kterým mohou kolegové strašit. Navíc u akutních potíží to tělo většinou zvládne i samo, jen třeba pomaleji. Není potřeba každou drobnost řešit – někdy stačí jen odpočinek, zvolnění. Já prostě důvěřuji klientovi, že je dostatečně svéprávný. Pokud si není jistý nebo se děje něco divného, homeopatikum vysadí a poradí se.

Také je sporné, zda opravdu znalec vybírá z celé škály. Mnoho homeopatů zná například skvěle 100 homeopatik a úžasně pomůže spoustě lidí – jen to prostě dělají trošku jinak. Popsaných léků je ovšem dnes okolo 3000.

Zmiňujete například bolest v krku a uvádíte 15 léků. Ano, to jsou ty časté, ale na bolest v krku je například v mé počítačové databázi 217 homeopatik. Opravdu tedy každý homeopat vybírá z 217? Nebo jen na rozdíl od Vás zná nazpaměť těch 15? Co když by byl lepší ten 16. nebo 190.? Ale ani já nebudu u akutních potíží vybírat z těch 217, ale z těch 15 známých – není to podle mne nutné, tu přesnost to nevyžaduje.

Věřím, že jsem vám malinko odhalila mé vnímání homeopatie.

Hezký den.