Borelióza a homeopatie

 

 

Často o borelióze ani nevíme

Mnoho nevysvětlitelných potíží mohou mít na svědomí bakterie způsobující lymskou boreliózu. Ne každý člověk trpí po nákaze typickými symptomy a netuší, že má boreliózu. Potýká se s únavou, stále se vrací nachlazení a často je za hypochondra. 

 

 

Úskalí boreliózy

Dalším úskalím je, že se původci (Spirochety) boreliózy množí uvnitř buněk. To komplikuje léčbu antibiotiky. Běžné infekce se množí v mezibuněčných prostorách, kde antibiotika mohou působit. Tady je tomu jinak. Schovají se a opět vystrčí růžky.

 

 

Homeopatie a borelióza

Možná jste už četli můj článek s tipy na Schüsslerovy soli. Homeopatie je také účinným nástrojem. Pojďme se dnes podívat, jaká homeopatika u kousnutí klíštětem použít. Můžete homeopatika kombinovat se Schüsslerovými solemi.

 

 

Jednotlivá homeopatika u boreliózy

 

 

Ledum palustre 9 CH (30 CH)

 

Ledum palustre je nejznámější homeopatický repelent. I po jeho užívání vás občas i něco štípne, ale nebude takovým magnetem na komáry a klíšťata. Užívejte 2 x denně 1 globuli v době výskytu klíšťat (komárů).

 

Ledum palustre je i homeopatikem první volby, pokud vás kousne klíště. Abychom předešli rozvinutí boreliózy, první 2 dny užívejte Ledum palustre 30 CH každou hodinu 1 globuli (V noci se kvůli kuličkám nebuďte.). Pokračujte ještě 3 týdny v nižším dávkování – 1 x denně 1 globuli. Pokud máte po ruce pouze 9 CH, začněte touto potencí (číslo na obalu) a sežeňte si vyšší ředění (potenci).

 

Obě potence homeopatika jsou volně prodejné bez receptu.

 

 

Borrelia burgdorferi 30 C

 

Jedná se o homeopatikum z původce boreliózy. Není u nás běžně dostupné v lékárnách. Přikládám odkaz na homeopatickou lékárnu v Anglii. Doručí vám ho během pár dnů – často rychleji než objednávku na českém e-shopu.

Pokud vás kousne klíště, můžete homeopatikum užívat podobně jako Ledum zmiňované výše. První den užívejte každou hodinu 1 globuli. Následující 2 týdny užívejte homeopatikum 5 x denně 1 globuli a poté ještě 4 týdny 1 x denně 1 globuli. Homeopatikum pomůže eliminovat infekci.

Není u nás registrované (nelze běžně koupit).

https://www.helios.co.uk/shop/borrelia-burgdorferi

 

 

Lyme disease 30 C

 

Homeopatikum je připraveno z nemoci. Schéma užívání je stejné jako u Borrelia burgdorferi. Pokud jste v péči homeopata, dokáže případně rozlišit, které bude pro vás vhodnější. Homeopatikum je často potřeba užívat zejména dlouhodobé boreliózy.

Není u nás registrované (nelze běžně koupit).

https://www.helios.co.uk/shop/lyme-disease

 

 

Aurum arsenicosum 30 C

 

Aurum arsenicosum pokrývá typické příznaky boreliózy a může se použít podobně jako Ledum palustre. Doporučené užívání je 5 x denně 1 gloubuli po dobu 2 týdnů. Není u nás registrované a je možné využít například lékárny Helios.

Není u nás registrované (nelze běžně koupit).

https://www.helios.co.uk/shop/aurum-arsenicicum

 

 

Nux vomica 9 CH

 

Můžete po kousnutí doplňkově použít “detoxikační” homeopatikum Nux vomica. Bude dostačující po dobu 1 týdne užívat 2 x denně 1 globuli. Samostatné užívání není dostačující. Doplňte Nux vomica homeopatikem Ledum palustre nebo nosodou Borrelia burgdorferi.

Homeopatikum je volně prodejné bez receptu.

 

 

Užitečná homeopatika dle situace:

 

Hypericum perforatum 30 CH

Hypericum působí na nervový systém (centrální i periferní). Je vhodné u stavů po kousnutí a bodnutí, kde je typické vyzařování bolesti. Je vhodné také u vystřelujících bolestí podél nervových drah. Vadí chlad a vlhko a také dotyk a otřesy. Pokud máte z některý z popsaných projevů, užívejte Hypericum.

Dávkování: V akutní situaci (výrazná bolest) užívejte 1 globuli každou hodinu a po zmírnění stačí 2 x denně 1 globuli do odeznění potíží.

 

 

Rhus toxicodendron 30 CH

Pro Rhus je typická ztuhlost kloubů, kde jde bolest postupně rozhýbat. Na začátku pohybu vnímáme bolest, ale postupně ustoupí. Přetížením (nadměrným pohybem) se bolest také objeví. Obecně zlepšuje teplo (horká koupel, teplé obklady) a vadí vlhko a nehybnost. Pokud máte pohybové potíže tohoto typu, užívejte Rhus toxicodendron.

Dávkování: V akutní situaci (výrazná bolest) užívejte 1 globuli každou hodinu a po zmírnění potíží bude dostačující 2 x denně 1 globuli do odeznění potíží.

 

 

Apis mellifica 30 CH

Apis je vhodný v situacích otoku, který je vodnatý a narůžovělý. Může se jednat o otok po kousnutí, ale i o otoky kloubů. Typická je zde úleva chladnými obklady a bodavá a píchavá bolest.

Dávkování: V akutní situaci užívejte 1 globuli každou půlhodinu a po výrazném zmenšení otoku bude dostačující 3 x denně 1 globuli do odeznění potíží.

 

 

Vřesovité – čeleď ericaceae

 

 

Existuje více homeopatik vyrobených z rostlin čeledi vřesovitých a všechny mají výrazný vliv na boreliózu. Jako laik po kousnutí klíštětem použijte automaticky Ledum palustre. V počátečním stádiu, kdy příznaky nejsou specifické, je to ideální volba. Navíc je u nás běžně dostupné. Pro zajímavost jen zmíním i další homeopatika z této čeledi, která mohou být prospěšná.

 

Kalmia latifolia 30 C

Homeopatikum je u nás regostrované, ale je vázané na recept.

 

Rhododenron chrysanthum 30 C

Homeopatikum je u nás regostrované, ale je vázané na recept.

 

Gaultheria procumbens 30 C

Není u nás registrované (nelze běžně koupit).

 

Domácí lékárnička

Potřebujete nějaký manuál do začátku? E-book Domácí lékárnička je napsaný i pro naprosté laiky. Díky bonusům budete vědět, jaká homeopatika nakoupit a taky příruční tahák. Více se dozvíte ZDE>>.

 

 

Cestovní lékárnička

Specifickým návodem na dovolenou a cestování je Cestovní lékárnička. Také obsahuje v bonusu nákupní seznam, ale také například tabulku, kterou si můžete vytisknout a mít ve své homeopatické lékárničce na cesty.

 

 

 

 

Už jste četli tipy na Schüsslerovy soli? Stačí kliknout níže.

 

Schüsslerovy soli a borelióza