Homeopatika u nás můžete koupit v lékárnách nebo na lékárenském e-shopu. Proč tomu tak je? U nás jsou homeopatika vedena jako léčiva, to znamená, že podléhají registraci na SÚKLu (Státní ústav pro kontrolu léčiv). Sice ve speciálním režimu (jiné podmínky pro registraci), ale to je důvod, proč je koupíme v lékárně.

 

 

Může nastat několik situací:

 

Homeopatikum volně prodejné (registrované na SÚKLu) – koupíte si jej v lékárně bez omezení. Pokud jej nemají skladem, mají možnost vám jej objednat a často je to otázka hodin nebo jednoho dne – zásobování lékáren je velmi rychlé a nebojte se o objednání požádat.

 

Homeopatikum vázané na recept (registrované na SÚKLu) – koupíte si jej v lékárně pouze s receptem od lékaře. Rozhodnutí, zda je volně prodejné nebo na recept rozhoduje dovozce homeopatika. Recept vám může napsat kterýkoliv lékař, nejsou zde žádná omezení a lékaři tím nevznikají ani žádné náklady.

 

Homeopatikum neregistrované – to znamená, že se k nám vůbec nedováží. Je zde možnost individuálního dovozu. V praxi to znamená, že lékař ,může požádat na receptu o individuální dovoz a na základě tohoto receptu lékárna homeopatikum objedná u distributora a ten jen do České republiky přiveze. Počítejte s tím, že to může trvat (i pár týdnů).

 

 

Pokud je tedy homeopatikum volně prodejné, není problém. Jak to zjistíte? Buď na stránkách SÚKLu v databázi léčiv nebo jednoduše tak, že jej dáte vyhledat na některém z lékárenských e-shopů. Pokud homeopatikum nemají v nabídce, pak je na recept nebo se vůbec nedováží. Lékárenské e-shopy totiž nabízí pouze homeopatika volně prodejná.

Pokud je vázáno na recept nebo není ani u nás registrované, je další možností objednání v zahraničí.

 

Nákup v zahraničí:

 

V zahraničí taková omezení nejsou a homeopatika jsou volně prodejná. Jsou tedy i výjimky, ale to se týká například injekční formy. Můžete si tedy homeopatikum sami v zahraničí objednat a oni vám jej obratem pošlou. 

Já využívám dvě homeopatické lékárny:

Anglie: https://www.helios.co.uk/

Rakousko: https://remedia.at/shop/

 

Anglie nyní není v EU a s tím jsou spojeny menší komplikace. Když si homeopatikum objednáte v Anglii, pošlou vám jej, ale budete muset vyplnit celní prohlášení a nechat se zastoupit Českou poštou. To vás bude i něco stát. Co to v praxi znamená? Uděláte si objednávku, Helios vám pošle balíček a z pošty vám přijde na e-mail avízo, kde vás vyzvou k doplnění údajů celního prohlášení (vypsat účel, materiál, dodat fakturu a objednávku). Helios vám potřebné informace k vyplnění předá. Poté vyplníte ještě plnou moc České poště k zastupování při celním řízení a už se můžete do týdně těšit na balíček.

Rakousko je v EU a tyto komplikace zde nejsou.

Oceníte pomoc? Obraťte se na pana Nováka a rád vám poradí. Spojte se s ním přes e-mail: sulfur@seznam.cz.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.