Dotazy

 

Vždy ráda napíši článek, kde jsou impulzem k napsání vaše dotazy. Jinak tomu není ani nyní a já děkuji za inspiraci. Dotazy se týkaly diagnózy roztroušená skleróza. Mám ještě dlouhý seznam témat, která vás zajímají. Postupně vám vycházím vstříc a věřím, že se jednou dostane na všechny.

 

 

Roztroušená skleróza

 

Poprvé jsem se s touto nemocí setkala jako dítě. Měla ji máma mé nejlepší kamarádky z dětství a byla jsem svědkem postupného a pomalého zhoršování jejího stavu. Diagnóza jí byla včasně stanovena a určitě i díky její neutuchající dobré náladě až a odhodlání se prát si dokázala život užívat. Mnohokrát mě rozesmála, přitom mé problémy byly banální ve srovnání s její situací.

 

 

Možnosti u roztroušené sklerózy

 

Platí to obecně v životě, ale i u nemocí. Je vždy mnoho cest a je na nás, po jaké se vydáme a která nám vyhovuje. Žádná není univerzální pro všechny a ani to není reálné. Každý jsme jiný a potřebujeme něco malinko jiného. Nebudu zde ani vyjmenovávat, co vše může pomoci (metody, doplňky stravy, dietní režimy…), ale chci nabídnout doporučení na Schüsslerovy soli, které bývají v této situaci také užitečné.

5 základních soli u roztroušené sklerózy

 

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

O této soli se také říká, že je to sůl elasticity a pružnosti. Netýká se to jen kůže (sůl pro krasu), ale také pružnosti našeho těla. Z tohoto důvodu je jednou ze základních solí u RS.

 

 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

 

Možná už Schüsslerovy soli malinko znáte a u čísla 5 vám hned naskočí nervový systém a máte pravdu. Tato sůl jednak posílí nervový systém, ale také vyloučení toxinů a urychlí regeneraci.

 

 

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum

 

Další významnou solí pro nervový systém je sůl č. 7 Magnesium phosphoricum. Napomáhá regeneraci nervových buněk a zlepšuje přenos vzruchů a podnětů v nervovém systému.

 

 

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

 

Za mnoha chronickými potížemi je na pozadí překyselení organismu. Doporučila bych nastolit acidobazickou rovnováhu pomocí soli č. 9 Natrium phosphoricum. Za ideálního pH probíhají všechny procesy v těle efektivněji (i regenerace).

 

 

Sůl č. 11 Silicea

 

Křemík (Silicea) je významnou součástí nervových vláken. Pomáhá stabilizovat a obnovovat přenos nervových vzruchů. Je vhodně tuto sůl (11) kombinovat se solí č. 9 Natrium phosphoricum ( i v jiných situacích).

 

 

Dodatek

 

U chronických nemocí nelze dát jednoduchou a univerzální radu pro každého. Někdo může potřebovat i některé další z 12 solí a jinému budou přínosné zejména první 3 soli (č. 1, č. 5 a č. 7). U dlouhodobějších potíží je vždy lepší individuální přístup.

Další možnost nabízí i homeopatie, ale je potřeba individuální přístup. Mezi velmi častá homeopatika patří například Aurum metallicum, Aurum muriaticum, Phosphorus, Plumbum metallicum, Gelsemium nebo Kalium phosphoricum.

 

 

E-booky

 

Zajímají vás Schüsslerovy soli? Chcete znát základní indikace (nemoci), u kterých jsou jednotlivé soli užitečné? Více o tkáňových (Schüsslerových) solích se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli a nebo můžete využít balíček, kde získáváte také e-book Vizuální diagnostika – projevy nedostatku dané soli na tváři a pleti.

 

 

CHCI VĚDĚT VÍCE>>.

 

Krásná v každém věku

 

Můj web navštěvují zejména ženy a my obecně se více zajímáme o krásu a chceme se líbit. Napsala jsem e-book, kde najdete doporučené směsi na celulitidu, předčasné vrásky, křečové žíly… Více ZDE>>.

 

 

Novinka – bonus navíc

 

Abych vám používání solí ještě více zjednodušila, vypracovala jsem k balíčku e-booků (Schüsslerovy soli a Vizuální diagnostikabonus ZDARMA – Soli podle onemocnění. V tomto e-booku najdete k více jak 100 onemocnění ty nepoužívanější směsi solí. Rozumím, když se solemi začínáte, potřebujete se něčeho chytnout. Pokud jste si už balíček zakoupili, vygenerovala jsem si e-maily a poslala všem odkaz ke stažení. Možná e-mail vaše schránka zařadí do spamu nebo jiné složky, raději se podívejte i tam.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.