Dotazy

 

Vždy ráda napíši článek, kde jsou impulzem k napsání vaše dotazy. Jinak tomu není ani nyní a já děkuji za inspiraci. Dotazy se týkaly diagnózy roztroušená skleróza. Mám ještě dlouhý seznam témat, která vás zajímají. Postupně vám vycházím vstříc a věřím, že se jednou dostane na všechny. Na konci přikládám ještě další doporučení, kterou mohou být velmi užitečná a týkají se potravin, pohybu, akupunktury…

Roztroušená skleróza

 

Poprvé jsem se s touto nemocí setkala jako dítě. Měla ji máma mé nejlepší kamarádky z dětství a byla jsem svědkem postupného a pomalého zhoršování jejího stavu. Diagnóza jí byla včasně stanovena a určitě i díky její neutuchající dobré náladě až a odhodlání se prát si dokázala život užívat. Mnohokrát mě rozesmála, přitom mé problémy byly banální ve srovnání s její situací.

Roztroušená skleróza (RS) je chronické onemocnění centrálního nervového systému, které ovlivňuje mozkomíšní míchu a způsobuje zánět a poškození ochranné vrstvy nervových buněk, zvané myelin. RS může vést k různorodým příznakům: slabost svalů, poruchy koordinace a rovnováhy, problémy se zrakem, problémy s pamětí a myšlením a únava.

 

Více informací o Kolečku první pomoci ZDE>>.

 

Možnosti u roztroušené sklerózy

 

Platí to obecně v životě, ale i u nemocí. Je vždy mnoho cest a je na nás, po jaké se vydáme a která nám vyhovuje. Žádná není univerzální pro všechny a ani to není reálné. Každý jsme jiný a potřebujeme něco malinko jiného. Nebudu zde ani vyjmenovávat, co vše může pomoci (metody, doplňky stravy, dietní režimy…), ale chci nabídnout doporučení na Schüsslerovy soli, které bývají v této situaci také užitečné.

 

 

5 základních soli u roztroušené sklerózy

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

O této soli se také říká, že je to sůl elasticity a pružnosti. Netýká se to jen kůže (sůl pro krasu), ale také pružnosti našeho těla. Z tohoto důvodu je jednou ze základních solí u RS.

 

 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

 

Možná už Schüsslerovy soli malinko znáte a u čísla 5 vám hned naskočí nervový systém a máte pravdu. Tato sůl jednak posílí nervový systém, ale také vyloučení toxinů a urychlí regeneraci.

 

 

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum

 

Další významnou solí pro nervový systém je sůl č. 7 Magnesium phosphoricum. Napomáhá regeneraci nervových buněk a zlepšuje přenos vzruchů a podnětů v nervovém systému.

 

 

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

 

Za mnoha chronickými potížemi je na pozadí překyselení organismu. Doporučila bych nastolit acidobazickou rovnováhu pomocí soli č. 9 Natrium phosphoricum. Za ideálního pH probíhají všechny procesy v těle efektivněji (i regenerace).

 

 

Sůl č. 11 Silicea

 

Křemík (Silicea) je významnou součástí nervových vláken. Pomáhá stabilizovat a obnovovat přenos nervových vzruchů. Je vhodně tuto sůl (11) kombinovat se solí č. 9 Natrium phosphoricum ( i v jiných situacích).

 

 

Dodatek

 

U chronických nemocí nelze dát jednoduchou a univerzální radu pro každého. Někdo může potřebovat i některé další z 12 solí a jinému budou přínosné zejména první 3 soli (č. 1, č. 5 a č. 7). U dlouhodobějších potíží je vždy lepší individuální přístup.

Další možnost nabízí i homeopatie, ale je potřeba individuální přístup. Mezi velmi častá homeopatika patří například Aurum metallicum, Aurum muriaticum, Phosphorus, Plumbum metallicum, Gelsemium nebo Kalium phosphoricum.

 

Slíbené tipy u roztroušené sklerózy z jiných oblastí

 

🤔 Zdravá strava: Některé potraviny mohou pomoci snížit zánět v těle a zlepšit zdraví nervového systému. Patří sem například potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny (losos, lněné semínky, ořechy), potraviny obsahující vitamín D (losos, žloutky, obiloviny) a potraviny obsahující antioxidanty (jahody, borůvky, zelený čaj).
🤔 Pohyb: Pravidelný mírný pohyb může pomoci zlepšit koordinaci a rovnováhu, zvýšit sílu svalů a snížit únavu. Doporučuje se cvičení jako chůze, plavání, jóga nebo tai-chi.
🤔 Relaxace: Relaxace může pomoci snížit stres a úzkost, což může vést k zlepšení celkového zdraví. Relaxační techniky, jako je meditace, hluboké dýchání, jóga nebo masáže, mohou být užitečné.
🤔 Akupunktura: Tato tradiční čínská medicína může pomoci uvolnit napětí v těle a snížit zánět.
🤔 Bylinné doplňky: Některé bylinné doplňky mohou pomoci snížit zánět a zlepšit funkci nervového systému. Patří sem například kurkuma, zázvor a ginkgo biloba.

 

Poznejte blíže Schüsslerovy soli a LÉKAŘE NEPOTŘEBUJETE

 

Když nám něco je, není to žádná hitparáda:

 • nemůžeme dělat, co mě baví
 • nemáme náladu na nic
 • i stabilizace potíží je někdy výhrou
 • nemoc nás může omezovat v práci a přitom každá koruna se hodí
 • někdy máte pocit, že z toho bludného kruhu ani není cesta ven, už nevidíte ani možné řešení
 • je to nahoru a dolů, chvíli klid a pak nanovo
 • nemáte prostor něco studovat, kdo dnes má čas…
 • každý problém nám “otravuje” život a nejsme tak šťastní a spokojení

 

Mám pro vás řešení šité přímo pro vás!

 

Oceníte, že se jedná:

 • přírodní cestu
 • není potřeba žádné dlouhé studium (nepotřebujete k tomu medicínu.)
 • spoustu běžných potíží zvládnete sami i bez doktora
 • bez vedlejších účinků (Nemusíte se obávat, že něco pokazíte.)
 • vhodné i pro malé děti a těhotné
 • jednoduchou a zároveň účinnou metodu
 • koupíte na každém lékárenském e-shopu (Bude je mít skladem možná i lékárna, pokud jsou alespoň malinko alternativně ladění nebo objednají do druhého dne)

 

“Líbí se mi Schüslerovy soli, dle testů jsem je začala používat a nechala jsem si asi po půl roce udělat krevní obraz a pan doktor byl sám velice překvapen, že ač je mi 50 let pryč, tak moje výsledky krve byly naprosto vynikající a i se tak cítím. Tato metoda léčení je jednoduchá a nezatěžuje organismus. Doporučuji ji každému.”

 

 

“Díky webu homeoporadna.eu, jsem se dozvěděla spoustu informací o léčbě homeopatiky, ale především jsem se seznámila se Schüsslerovými solemi. Vyzkoušela jsem je a spolu s homeopatiky je doporučuji všem kolem sebe. Velice mi pomáhají vždy když potřebuji. Úspěšně jsem se zbavila bolestí dásní (když ani lékař si již se mnou nevěděl rady), pomohly mi při detoxikaci organismu a byl by to dlouhý seznam potíží, při kterých mi homeopatie a soli pomohly.

Jsem moc ráda, že web homeoporadna.eu existuje a já mohu kdykoli web navštívit a najdu, zde co potřebuji.

Zakoupila jsem si také e-book Domácí lékárnička a tabulku Schüsslerovy soli, které mám stále po ruce. Moc děkuji i za podnětná videa, která pravidelně sleduji a těším se na další.”

SCHÜSSLEROVY SOLI jsou jednoduše dokonalé pro samoléčbu = umí hodně pomoci, vystačíte si s minimem informací, jsou běžně k dostání a nemusíte se obávat, že něco pokazíte.

Jednoduchý návod, jak hned začít používat soli a být zdravější

 

 

Nejpodstatnější informace o solích jsem rozčlenila do 2 e-booků. V prvním (Schüsslerovy soli) porozumíte významu dané soli v těle a následuje seznam nemocí, které daná sůl léčí. Díky druhému e-booku (Vizuální diagnostika) si vyberete pro vás prospěšnou sůl podle obličeje.

 

To ještě není zdaleka vše

 

Získáváte k balíčku ZDARMA BONUS navíc v hodnotě 350 Kč: e-book Soli podle onemocnění. Zejména na začátku oceníte jeho praktičnost. Nemoci jsou seřazeny abecedně au každé nemoci uvádím nejpoužívanější směs.

Uvedu příklad. Máte rýmu a jako úplný začátečník potřebujete hned jasnou odpověď, jaké soli vám pomohou. Tady u rýmy najdete směs solí 3 a 8 (č. 3 Ferrum phosphoricum a č. 8 Natrium chloratum). Nyní víte vše potřebné.

 

 

To mě zajímá.

 

Více se dozvíte ZDE>>.

error: Content is protected !!