Dotazy

 

Vždy ráda napíši článek, kde jsou impulzem k napsání vaše dotazy. Jinak tomu není ani nyní a já děkuji za inspiraci. Dotazy se týkaly diagnózy roztroušená skleróza. Mám ještě dlouhý seznam témat, která vás zajímají. Postupně vám vycházím vstříc a věřím, že se jednou dostane na všechny.

 

Roztroušená skleróza

 

Poprvé jsem se s touto nemocí setkala jako dítě. Měla ji máma mé nejlepší kamarádky z dětství a byla jsem svědkem postupného a pomalého zhoršování jejího stavu. Diagnóza jí byla včasně stanovena a určitě i díky její neutuchající dobré náladě až a odhodlání se prát si dokázala život užívat. Mnohokrát mě rozesmála, přitom mé problémy byly banální ve srovnání s její situací.

Možnosti u roztroušené sklerózy

 

Platí to obecně v životě, ale i u nemocí. Je vždy mnoho cest a je na nás, po jaké se vydáme a která nám vyhovuje. Žádná není univerzální pro všechny a ani to není reálné. Každý jsme jiný a potřebujeme něco malinko jiného. Nebudu zde ani vyjmenovávat, co vše může pomoci (metody, doplňky stravy, dietní režimy…), ale chci nabídnout doporučení na Schüsslerovy soli, které bývají v této situaci také užitečné.

 

5 základních soli u roztroušené sklerózy

 

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

O této soli se také říká, že je to sůl elasticity a pružnosti. Netýká se to jen kůže (sůl pro krasu), ale také pružnosti našeho těla. Z tohoto důvodu je jednou ze základních solí u RS.

 

 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

 

Možná už Schüsslerovy soli malinko znáte a u čísla 5 vám hned naskočí nervový systém a máte pravdu. Tato sůl jednak posílí nervový systém, ale také vyloučení toxinů a urychlí regeneraci.

 

 

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum

 

Další významnou solí pro nervový systém je sůl č. 7 Magnesium phosphoricum. Napomáhá regeneraci nervových buněk a zlepšuje přenos vzruchů a podnětů v nervovém systému.

 

 

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum

 

Za mnoha chronickými potížemi je na pozadí překyselení organismu. Doporučila bych nastolit acidobazickou rovnováhu pomocí soli č. 9 Natrium phosphoricum. Za ideálního pH probíhají všechny procesy v těle efektivněji (i regenerace).

 

 

Sůl č. 11 Silicea

 

Křemík (Silicea) je významnou součástí nervových vláken. Pomáhá stabilizovat a obnovovat přenos nervových vzruchů. Je vhodně tuto sůl (11) kombinovat se solí č. 9 Natrium phosphoricum ( i v jiných situacích).

 

 

Dodatek

 

U chronických nemocí nelze dát jednoduchou a univerzální radu pro každého. Někdo může potřebovat i některé další z 12 solí a jinému budou přínosné zejména první 3 soli (č. 1, č. 5 a č. 7). U dlouhodobějších potíží je vždy lepší individuální přístup.

Další možnost nabízí i homeopatie, ale je potřeba individuální přístup. Mezi velmi častá homeopatika patří například Aurum metallicum, Aurum muriaticum, Phosphorus, Plumbum metallicum, Gelsemium nebo Kalium phosphoricum.

 

 

 

Zajímají vás Schüsslerovy soli? Chcete znát základní indikace (nemoci), u kterých jsou jednotlivé soli užitečné? Více o tkáňových (Schüsslerových) solích se dozvíte v e-booku Schüsslerovy soli a nebo můžete využít balíček, kde získáváte také e-book Vizuální diagnostika – projevy nedostatku dané soli na tváři a pleti.

 

 

CHCI VĚDĚT VÍCE>>.