Vánoční čas a smutek ~ Homeoporadna

Vánoce a smutek

Radost nebo smutek?

Adventní čas a Vánoce nemusí být pro každého nejšťastnější část roku. Já sama to znám. Vlastně jsem si svůj vánoční stromeček ozdobila loni teprve poprvé. Proč? Vždy jsem byla v tuto dobu velmi smutná. Nějak jsem neuměla přijmout fakt, že nemám rodinu, pro kterou bych Vánoce připravovala. Stromeček byl spíš symbolem bolesti z nenaplněného snu.

Vždy se najde důvod

Mám ráda moudrost, že je jen na nás, zda hledáme způsob, jak něco udělat nebo důvod, proč to nejde. Já měla přece dobrý důvod… Možná máte své důvody – přišli jste o blízkého člověka, který vám chybí a zůstáváte ve své ulitě smutku. Možná se vám vyplavují nehezké vzpomínky (Nebylo to prostě tak idylické, jak jste potřebovali.) a vánoční rituály (stromeček, dárky, vánoční výzdoba) vám připomínají, že jste to chtěli jinak. Každý si určitě může snadno svůj důvod najít.

Našli jste způsob?

Byla to u mě docela dlouhá cesta, než jsem způsob našla. Mám ještě v čerstvé paměti, jak jsem si loni poprvé zdobila stromeček a dala na něj světýlka. Každý večer jsem si je rozsvítila a vždy byla v úžasu z té krásy. Zároveň jsem vždy byla překvapená, že je mi krásně. Já se vlastně celá léta obávala, že budu jen brečet. Je lepší to vyzkoušet a nevěřit svým obavám. Realita je často opravdu úplně jiná. I kdyby stromeček spustil pláč, vím, že by byl léčivý.

Zažíváte o Vánocích smutek?

Vím, že když jste právě ve smutku, rady, že si ho máte dovolit a projít tím nebo že čas to zhojí, vás spíš naštvou než uklidní. V tu chvíli spíš potřebujete obyčejné uznání, že to bolí, že je vám smutno. Ne vždy máte někoho, kdo vám takové uznání umí dát. Většinou je to hlavně tím, že si ho nedáte vy sami. Uznejte své pocity smutku a pokud vám to nejde, tak to prostě zkoušejte. Držím vám palce.

Smutek a homeopatie

Smutek patří k životu stejně jako radost. Ovšem já sama mám také raději radost a předpokládám, že vy také. Pokud se vám smutek v tuto vánoční dobu vyplavuje, mám pro vás několik homeopatických tipů.

Homeopatické tipy

Ignatia amara 15 CH (popřípadě 30 CH)

 • sklon k pláči a vzlykání
 • časté střídání s nekontrolovatelným smíchem (hysterickým)
 • touha být sám/a
 • chlubit se (často nevědomě) svým zklamáním (Vidíte, jaká jsem chudinka?)
 • opakované vzdychání
 • pocit hroudy (knedlíku) v hrdle

Natrum muriaticum 15 CH

 • chce být sám/a
 • touha po slaném
 • přecitlivělost na sebemenší kritiku či připomínku
 • nechce o svém smutku vůbec mluvit
 • uzavřenost
 • sklon k bolestem hlavy

Phosphoricum acidum 15 CH

 • obrovské vyčerpání a slabost
 • apatie
 • touha po osvěžujících věcech jako jsou limonády, ovoce
 • uzavřenost
 • vyhýbání se společnosti
 • nechuť mluvit

Jak užívat

Vybrali jste si? Při smutku si vezměte 1 globuli. Vložte ji do úst a nechejte volně rozpustit. Můžete užívat 1 x – 2 x denně 1 globuli.

Homeopatie a emoce

Silné nebo dlouhodobé nepříjemné emoce je ideální řešit s homeopatem. Já mám od vás větší odstup a můžu například uvidět, jak si v té sebelítosti přímo lebedíte. Je těžké si to přiznat, vždyť přece nechceme trpět nebo být smutní, kdo by to chtěl? Budete se divit, ale na nějaké úrovni opravdu chceme. Něco nám to dává. Často je to zájem, po kterém toužíme a tímto způsobem ho získáme. Velmi jsem to zjednodušila. Vím, o čem mluvím. Sama jsem roli chudinky často nevědomě hrála. Více o mých službách ZDE>>.

E-book Domácí lékárnička

Potřebujete jednoduchý návod, jak začít s homeopatií? Napsala jsem přímo pro vás manuál Domácí lékárnička. V čem je jiný, máte už doma mnohé homeopatické knihy? Je bez zbytečné omáčky a jde rovnou k věci. Neztrácíte se v přemíře informací. Oceníte zejména bonusy a to hlavně Seznam k nákupu. Na tom většina pohoří. Chcete začít a doma homeopatikum není – tak to zase odložíte. S mým e-bookem Domácí lékárnička to teď zvládnete, budete vědět, která homeopatika doma mít ve své homeopatické lékárničceVíce informací ZDE>>.

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc se zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.

Další díly seriálu Vánoční nadílka aneb buďte na Vánoce připraveni :

Kouzelný čas

O Vánocích se říká, že je to kouzelný čas. My dospělí to tak často už nevnímáme, ale pro děti určitě. Já udělala něco nezvyklého (většinou mám potřebu se dost řídit rozumem), koupila jsem si návod, jak dělat rituály – kouzla ?. Lucii znám už delší dobu, proto jsem se nechala zlákat. Nelituji toho a těším se, jak si postupně tyto rituály udělám.

Můžete se přidat ZDE>>.