Klimakterium, menopauza (prostě přechod) a Schüsslerovy (tkáňové, biochemické) soli ~ Homeoporadna

Klimakterium a soli

 

Vždy je více cest

 

Velmi mě potěšil váš zájem o homeopatické tipy u menopauzy (klimakteria). Homeopatii miluji, ráda inspiruji k jejímu vyzkoušení, no psát úplně do prázdna by mě až tak nebavilo. Věřím, že tipy na Schüsslerovy soli budou další způsob, jak si nejen můžete pomoci samy, ale navíc přírodní cestou bez chemie.

 

 

Schüsslerovy soli a menopauza

 

Mnohé ženy období, kdy přirozený cyklus začne vynechávat a vytrácet se, neprožívá s lehkostí. Hraje zde roli mnoho faktorů a není mým záměrem je všechny zmínit. Když jsem si povídala s kamarádkou, která četla můj předešlý článek, narazily jsme na také zajímavé téma. Souzní se mnou a já se ho v krátkosti dotknu.

 

 

Menopauza je ženská a týká se ženství

 

Možná budete se mnou souhlasit, že být ženou se nějak nenosí (naštěstí se to rychle mění). Na každém kroku se setkáváme s “mužským přístupem” a to své ženství v sobě zadupáváme (nejsem výjimkou). Copak argument: “Cítím, že to není dobrá cesta.”, “Nemám z toho dobrý pocit.”, “Nevím proč, ale nějak mi to nesedí.”… obstojí třeba u manžela nebo v práci? Pokud proti vám nestojí už vědomější muž, tak asi ne. V našem ženském světě ano, my si rozumíme, ale v tom mužském? To jsem k smíchu: “Ty tvoje pocity!”. Přitom cítit je naše parketa, které jsme se vzdaly, abychom byly přijaty.

 

 

Bude to i naše chyba. Už jsme se odnaučily své pocity vyjadřovat. Jak pak mohou muži zjistit (třeba zpětně), že nějakou záhadou jste měla pravdu (sdílením pocitů) a řekne si, příště ty pocity ženy také zvážím. Vůbec nechci ženství zjednodušit na pocity. No článek je o klimakteriu a já bych snadno sklouzla k dlouhé úvaze na téma ženství a k Schüsslerovým solím bychom hned tak nedošli ?.

 

 

Klimakterium a fáze stařeny

 

Nedá mi to ještě nezmínit jeden zajímavý pohled. Vychází z knihy Mirandy Grai Cyklická žena. Jak i během cyklu procházíme 4 základními fázemi, tak můžeme vnímat menopauzu jako přechod (tak se klimakteriu laicky říká) do stařeny (zimy). Jak se nám asi chce být stařenou a přijmout ji, když na nás útočí ze všech stran, že ideál je mládí bez vrásek. Jedním z témat, které si potřebujeme zpracovat, je i přijetí tohoto přirozeného procesu a najít v sobě krásu (plodnost) jiného typu. To jen malé naťuknutí a už opravdu jdeme na tipy na Schüsslerovy soli ?.

 

 

Schüsslerovy soli a menopauza

 

Potíže žen jsou velmi různorodé a tak mohou být užitečné mnohé soli ze základních 12 Schüsslerových solí. Ideální je si pro sebe vybrat až 4 (maximálně 5) a teprve po zlepšení stavu doplnit ty další soli, pokud nějaké potíže zůstávají. Nejprve zmíním ty základní soli u klimakteria a pak vám níže dám další možnosti.

 

 

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum (D6)

 

Tato sůl uvolňuje napětí (nejen psychické, ale i v těle). Z tohoto důvodu sůl č. 7 Magnesium phosphoricum užívejte. Navíc je tato sůl důležitá pro srdce, žlázy, zažívání a dodá energii. 

 

  • Při náhlém pocitu tepla a zčervenání si udělejte nápoj z této soli. Rozpusťte 10 tablet ve vodě (skleničku) a popíjejte. Účinek zvýšíte i krátkým poválením v ústech.
  • Pokud trpíte nespavostí, každý večer si udělejte horkou sedmičku. Rozpusťte 10 tablet soli v horké vodě (šálek) a před spaním popíjejte.

 

 

Sůl č. 2 Calcium phosphoricum (D6)

 

Je to základní stavební kámen kostí a je jednou ze solí na prevenci osteoporózy (řídnutí kostí), kde je užitečná kombinace 1+2+7. I tato sůl uvolňuje svalové napětí a napomáhá u pocení, které může být jednou z nepříjemných projevů menopauzy. Sůl číslo 2 je také užitečná u existenciální úzkosti.

 

 

Sůl č. 8 Natrium chloratum (D6)

 

Tato sůl má v těle na starost rovnováhu tekutin. Napomáhá tedy hydrataci kůže i sliznic (vaginální suchost, suchá kůže, vlasy) a také pomáhá u otoků. Patří také k těm základním, které je dobré v menopauze doplnit.

 

 

Dávkování:

 

Udělejte si ze solí nápoj tak, že od každé rozpustíte ve vodě 6 tablet od každé soli. Na množství vody nezáleží. Může to být 2 deci nebo 1 litr. Během dne vodu se solemi po doušcích popíjejte. Pokud je to pro vás nepohodlné, může si nápoj udělat například pouze ráno. Ideální je doušek chvíli v ústech poválet.

 

 

Jak dlouho užívat

 

Délka užívání je velmi individuální. Záleží na tom, jak velký nedostatek dané soli máte. Obecně doporučím užívat alespoň 3 měsíce. Pokud potíže odezní, můžete užívání přerušit a pak se kdykoliv k němu vrátit, když bude potřeba. Další možností je po ústupu potíží brát udržovací dávku 2 tablety denně od každé soli nebo si nápoj udělat 2 x týdně.

Ne každému potíže po 3 měsících ustoupí. Doporučím v této situaci užívat soli déle – například půl roku.

 

 

Další užitečné soli, které si do vlastní směsi můžete přidat:

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum (D12)

 

Tato sůl zlepšuje elasticitu (pružnost). Zpevní pokožku, vyhlazuje vrásky a je užitečná například u křečových žil. Říkáme jí spolu s č. 11 sůl pro krásu.

 

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum (D12)

 

Pokud horké návaly neustoupí po základní směsi, doplňte ji i železem. Pokud trpíte nedostatkem železa, únavou a bolestmi hlavy, přidejte si ji do směsi rovnou.

 

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum (D6)

 

Tato sůl je základní solí sliznic. Pokud trpíte na výraznou vaginální suchost, doplňte do základní směsi výše i sůl č. 4. Často je dostačující užívat sůl č. 8 Natrium chloratum. Napíši v budoucnu článek i na téma vaginální suchosti a solích. Je zde ještě více možností.

 

 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum (D6)

 

Pokud máte sklony k depresivním náladám a smutku, pomůže vám doplnit směs výše o sůl č. 5 Kalium phosphoricum. Bude vám užitečná i u poruch spánku.

 

 

Sůl č. 11 Silicea (D12)

 

Poslední sůl, kterou zmíním v souvislosti s menopauzou, je Silicea. Pomyslete na ni zejména v situaci, kdy se prudce začnete potit a pot je zapáchající. Další důvod, proč ji zařadit do směsi, je suchá pokožka, křehké vlasy a nehty. I tato sůl posílí nervový systém.

 

 

Doplnění

 

Uvedu příklad. Pokud je u vás výrazný sklon k depresím, přidejte ke směsi výše sůl č. 5 Kalium phosphoricum. Budete tedy užívat 2+5+7+8 (od každé 6 tablet denně):

 

  • č. 2 Calcium phosphoricum (D6) – 6 tablet denně
  • č. 5 Kalium phosphoricum (D6) – 6 tablet denně
  • č. 7 Magnesium phosphoricum (D6) – 6 tablet denně
  • č. 8 Natrium chloratum (D6) – 6 tablet denně

 

Výše navrhuji rozpustit tablety ve vodě. Z mého pohledu je to jednodušší, nemám ráda složitosti. Můžete Schüsslerovy soli užívat i tak, jak je uvedeno na obalu – 3 x denně 2 tablety. Pokud si nebudete dělat nápoj, raději připomenu, že tablety se nepolykají – cucají se jako homeopatika (nechají se rozpustit v ústech).

 

 

Balíček e-booků o Schüsslerových solích

 

Zalíbily se vám Schüsslerovy (tkáňové, biochemické) soli? Pořiďte si můj balíček. V e-booku Schüsslerovy soli najdete základní význam soli v těle a 50 – 60 indikací (nemocí, potíží), u kterých daná sůl pomáhá. V e-booku Vizuální diagnostika najdete obrázky a popis, jak se nedostatek dané soli v těle projeví na tváři. Více informací ZDE>>.

 

 

Ekologická šetrnost

 

Často se setkávám s tím, že lidé, kteří se léčí homeopaticky, přistupují jinak také ke stravě, přírodě a často se zajímají o věci nebem a zemí. Pokud se chcete chovat ohleduplně k přírodě a také i k sobě, podívejte se na můj web www.uklideko.cz. Najděte zde zajímavé informace o ekologicky šetrné drogerii, která neobsahuje fosfáty, formadehyd, chlór a ani perboráty. Oceňuji na Euroně její účinnost, nízké ceny a taká ty opravdu úchvatné vůně. Ještě tuto ekologicky šetrnou drogerii neznáte? Klikněte pro více informací na obrázek níže nebo ZDE>>.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.