Jak se zbavit lupů jednou provždy?

 

Lupy = konec světa

 

Někdy mám pocit, že se lupy začaly řešit díky reklamám. V televizi nám ukázali děsivé emoce spojené s bílým popraškem na černé košili a podle výrazu v obličeji bych to tipovala na konec světa. Možná to teď hodně přeháním a banalizuji. Rozumím, že je to nepříjemné. Dále v článku najdete mnoho tipů, jak lupy minimalizovat nebo se šupinek rovnou zbavit.

 

 

Co s tím? Jak s lupy zatočit?

 

Je to otázka míry potíží. Někdy stačí vyhodit nevhodný šampón, nasadit si osmičku (sůl č. 8) a je klid. U jiného jsou potíže výraznější. Už to není jen drobná estetická záležitost, je to zdravotní problém. Začněte sulfátovou kúrou a věnujete pozornost tipům níže.

 

 

Obecné tipy u potíží s lupy:

 

  • vyhněte se agresivním přípravkům. Já sama jsem měla osobní zkušenost s lupy. Bylo to po barvení vlasů. Barvila jsem si je nesčetněkrát, ale daná barva byla pro moji kůži příliš agresivní. Později se už nikdy neopakovalo. Pokud používáte léčivé šampóny na lupy (často velmi pokožku vysušují), nepřekračujte dávkování a v mezičase používejte jemný a nedráždivý šampon. Obecně šampóny kůži vysušují. Používejte je v rozumné míře (raději méně).

 

 

  • ať používáte jakkoliv jemný a šetrný šampón, opravdu důkladně jej omyjte. Jeho zbytky zbytečně kůži dráždí a i taková drobnost vám může velmi pomoci. Nepoužívejte příliš horkou vodu a vyhněte se při jejich vysoušení velmi horkému vzduchu.

 

 

  • omezte ve stravě cukr a pokud to zvládnete, vynechte nebo omezte i bílou mouku. Proč? Vy cukrem krmíte potvůrku, která lupy způsobuje. Vy si ji přímo pěstujete a hýčkáte, aby se jí dařilo co nejlépe. To určitě nechcete. 

 

 

  • i u lupů platí, že stav zhoršuje stres. Rozumím, pustit stres je docela stresující oříšek. Naše hlava je naučená, že se to ale musí, jinak to přece nejde! Jde to i jinak. Pokud vám lupy říkají zastav se, zpomal, změň něco – to je ještě mírné připomenutí. Nečekejte, ať vám to tělo poví tvrdší formou. 

 

 

  • pokožka hlavy ocení masáž, dopřejte si ji. Má ráda i slunce a čerstvý vzduch, nechte vlasovou pokožku volně dýchat.

 

Schüsslerovy soli

 

Na mé stránky nechodíte pro obecné tipy. Těch je nakonec plný internet. Ano, dočkáte se i doporučení, která sůl bude užitečná.

 

 

Sůl č. 8 Natrium chloratum

 

Tato sůl řídí rozdělování vody v těle. Pomůže hydratovat vysušenou vlasovou pokožku. Je to sůl první volby u lupů. Normalizuje i opačný stav – nadmíru vody (tekoucí rýma, otok).

 

 

Sůl č. 9 Natrium phosporicum

 

Natrium phosphoricum se podílí na udržení acidobazické rovnováhy (kyselost organismu). Mnoho našich potíží souvisí právě s překyselením (nevhodná strava, stres) a lupy nevyjímaje. Pokud je na vlasové pokožce nadbytek kožního mazu (mastné lupy), doplňte tělu sůl č. 9.  

 

 

Sůl č. 6 Kalium sulfuricum

 

Po čtyřce sáhněte v případě, že lupy (šupinky) jsou na jakoby lepkavém povrchu. Nejedná se už o akutní stav, ale už pokročilejší zánět (třetí fáze). Kalium sulfuricum udělá “generální úklid”. Sůl č. 6 také okysličuje svrchní vrstvy kůže (epidermis) a zejména detoxikuje. Je jednou ze solí “sulfátové kůry” níže. Soli lze používat i zevně (necucáte je vnitřně). Můžete si rozpuštěním solí udělat roztok a použít jej jako obklad nebo rozdrcením tablety vytvořit prášek, kterým postižená místa zasypete.

 

 

Sůl č. 4 Kalium chloratum

 

Pokud se vám stane, že jste si pokožku rozškrábali a kůže se zanítila, nasaďte sůl č. 4 Kalium chloratum. Urychlí hojení vlasové pokožky.

 

 

Dávkování solí

 

Užívejte 3 x denně 2 tablety. Pokud solí berete více druhů, je pohodlnější celou denní dávku (6 tablet od každé soli) rozpustit ve vodě (0,5 l -1 l) a během dne popíjet. Délka užívání závisí na individuálním nedostatku. U každého je to jiné. Pro vaši představu je většinou potřeba sůl užívat 2 měsíce a u velkého nedostatku 3 – 6 měsíců. To, zda sůl ještě potřebujete dál užívat, poznáte podle zlepšení.

Schüsslerovy soli se často kombinují. Většinou nám nechybí pouze jedna sůl. Mohou se užívat společně, doporučím vám užívat maximálně 4 – 5 druhů, aby tělo zvládlo vše dostatečně vstřebat. Nejsou zde žádné kontraindikace (upozorním jen na obsah laktózy) a nemusíte vynechat ani kávu či mentol. Jsou vhodné pro děti a těhotné či kojící maminky.

 

Doporučení u chronických potíží

 

U dlouhodobých a chronických potíží si nejprve udělejte sulfátovou kúru po dobu alespoň 2 týdnů. Jednak se buňky zbaví všeho nepotřebného, ale hlavně zlepšíte vstřebávání solí, které potřebujete také doplnit.

 

 

Sulfátová očistná kúra:

Ráno:

Rozpusťte 5 – 10 tablet soli č. 12 Calcium sulfuricum v horké vodě a po doušcích popíjejte. Pro zvýšení účinku každý hlt poválejte v ústech a prosliňte a pak teprve spolkněte.

 

 

V poledne:

Rozpusťte 5 – 10 tablet soli č. 10 Natrium sulfuricum v horké vodě a po doušcích popíjejte. Pro zvýšení účinku každý hlt poválejte v ústech a prosliňte a pak teprve spolkněte.

 

 

Večer:

Rozpusťte 5 – 10 tablet soli č. 6 Kalium sulfuricum v horké vodě a po doušcích popíjejte. Pro zvýšení účinku každý hlt poválejte v ústech a prosliňte a pak teprve spolkněte.

Novinka – ATOPICKÝ EKZÉM

 

Vytvořila jsem jedinečný návod k samoléčbě – ebook ATOPICKÝ EKZÉM. Je komplexní a naprosto unikátní. Získáte návod, jaká použít homeopatika a také po jakých solích sáhnout. To ale není vše. Najdete zde také tipy ke stravě, otázky z psychosomatiky vás navedou k vnitřní příčině a také máte možnost na vlastní kůži vyzkoušet čistě přírodní vzorky. Neváhejte, zaváděcí cena pouhých 290 Kč končí 25.9. ve 14:00.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc se zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.