Dotaz na Pityriasis versicolor

 

Dostala jsem u příspěvku na Facebooku dotaz na soli u Pityriasis versicolor (přesněji Tinea versicolor). Už v lékárně jsem se s tímto kožním problémem často setkávala. Jedná se o plísňové onemocnění, které se vyznačuje skvrnami – na opálené kůži vidíme bíle fleky.

 

Oslabená imunita je živnou půdou pro přemnožení Pityriasis versicolor

 

K přemnožení plísně dojde u oslabeného imunitního systému. Zní to velmi obecně, ale je to pravda (nejen u plísní). Faktorů, které narušují náš imunitní systém je spousta. Můžeme najít spouštěče v tom fyzickém (Myslím jídlo nebo například používání nevhodných přípravků na mytí.) a nemůžeme zapomínat i na psychické. Rozumím tomu, že máme rádi jednoduchá řešení. Spolknout zaručenou tabletku na posílení imunity a ať je to šmahem pryč. Už jste si všimli, že to v životě tak vůbec nefunguje?

 

Co dělat u Pityriasis versicolor?

 

Budu se opakovat. Cest je mnoho a vždy existuje cesta/y i pro vás. Já mám zkušenost, že tak jak ke vzniku dochází spojením více faktorů, tak je ideální i při léčbě spojit více přístupů. Většinou se vzájemně doplňují a tak se můžete dočkat rychlejšího efektu. Mám na mysli například kombinovat užívání Schüsslerových solí s dietou a doplnit je ošetřením kůže. Základní vhodné a nevhodné potraviny a přírodní přípravky zmiňuji na konci článku.

 

 

Schüsslerovy soli a Pityriasis versicolor

 

Není mým záměrem v článku pokrýt celou šíři tohoto kožního problému (příčiny, léčbu). Jsem homeopatka a zaměřím se doporučení Schüsslerových solí. U Pityriasis versicolor. Ideální je nasadit kombinaci 3 základních solí: č. 3. Ferrum phosphoricum, č. 4. Kalium chloratum a č. 5. Kalium phosphoricum.

 

Sůl č. 3. Ferrum phosphoricum

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum je jednou ze základních solí imunity. Hraje důležitou roli v obraně před infekcemi. Železo přivádí do postižené oblasti kyslík. Právě při infekci jsou nároky na železo několikanásobné a doplnění železité soli může naše imunita jet na plné obrátky.

 

 

Sůl č. 4. Kalium chloratum

 

Kalium chloratum má detoxikační účinky, pomáhá neutralizovat toxiny. Je také důležitou solí pro žlázy, které jsou taktéž důležité pro detoxikaci. 

 

 

Sůl 5. Kalium phosphoricum

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum napomáhá udržení alkalického prostředí v buňce a má antiseptické účinky.

 

 

Délka užívání Schüsslerových solí

 

Délka užívání jednotlivých solí je vždy individuální. Rozumím, že potřebujete mít alespoň základní představu. Užívejte soli alespoň po dobu 3 měsíců.

 

 

Dávkování pro děti

 

U dětí pod 12 používejte dávkování – 3 tablety denně a u předškoláků 2 tablety denně.

 

Bývá zde souvislost se střevy, játry nebo ledvinami. Můžete využít můj e-book zdarma 1 + 6 tipů jak posílit játra (detoxikace homeopatiky).

 

Úprava stravy

 

Většinou to děláme přesně naopak. Začneme jíst nebo užívat doplňky a nezamyslíme se, že je mnohdy účinnější něco spíš vynechat. Začnu tedy potravinami, kterým se raději vyhýbejte:

→ Cukr – bílý, hnědý, třtinový, ovocný (fruktóza, sušené ovoce) a vyhýbejte se i umělým sladidlům.

→ Ovoce obsahuje cukr, vyhýbejte se alespoň velmi sladkému ovoci – banány, hrozny, mandarinky, broskve a zejména kompoty a džemy (další přidaný cukr).

→ Všímejte si složení zakoupených potravin, mnohé obsahují cukr, což nám v první chvíli hned nedojde – kečupy, marinované pokrmy, sterilovaná zelenina, slazené jogurty.

→ Vyřaďte z jídelníčku bílou mouku – pečivo, těstoviny…

→ Alespoň na omezenou dobu nepijte ani alkohol.

Důležitá je také kvalita potravin. Když začnete sledovat, co jíte, budete překvapeni, kolik zbytečných barviv a konzervantů jste do sebe ládovali. Často se uvádí, jak jsou bezpečné, že tak malé množství nevadí. Ovšem když se každá troška sečte a navíc je konzumujeme v kombinacích, je někdy zázrak, že ještě žijeme.

 

Babské tipy na zevní použití

 

Čtete mé stránky a já předpokládám, že celkově dáváte přednost alternativním cestám. Pro zajímavost přidám pár tipů, jak můžete ošetřit kůži.

Na plísňová onemocnění je známý Tea Tree olej, jablečný ocet a také česnek. Můžete také použít Aloe vera, kokosový olej a hodně se doporučuje i kurkuma.

 

 

 

Víte, že za každičkou nemocí se skrývá nedostatek některé životně důležité soli?

 

Když nám něco je, není to žádná hitparáda:

 • u kožních potíží se za ně často stydíme
 • nemůžu dělat, co mě baví
 • co si o mně řeknou, když někam půjdu pro pomoc
 • nebo se dívat, jak se trápí naše dítě (láska, škola)
 • nemoc nás může omezovat v práci a přitom každá koruna se hodí
 • někdy máte pocit, že z toho bludného kruhu ani není cesta ven, už nevidíte ani možné řešení
 • je to nahoru a dolů, chvíli klid a pak nanovo
 • nemáte prostor něco studovat, kdo dnes má čas…
 • každý problém nám “otravuje” život a nejsme tak šťastní a spokojení

 

Mám pro vás řešení šité přímo pro vás!

 

Oceníte, že se jedná:

 • přírodní cestu
 • není potřeba žádné dlouhé studium (nepotřebujete k tomu medicínu.)
 • spoustu běžných potíží zvládnete sami i bez doktora
 • bez vedlejších účinků (Nemusíte se obávat, že něco pokazíte.)
 • vhodné i pro malé děti a těhotné
 • jednoduchou a zároveň účinnou metodu
 • koupíte na každém lékárenském e-shopu (Bude je mít skladem možná i lékárna, pokud jsou alespoň malinko alternativně ladění nebo objednají do druhého dne)

“Líbí se mi Schüslerovy soli, dle testů jsem je začala používat a nechala jsem si asi po půl roce udělat krevní obraz a pan doktor byl sám velice překvapen, že ač je mi 50 let pryč, tak moje výsledky krve byly naprosto vynikající a i se tak cítím. Tato metoda léčení je jednoduchá a nezatěžuje organismus. Doporučuji ji každému.”

 

 

“Díky webu homeoporadna.eu, jsem se dozvěděla spoustu informací o léčbě homeopatiky, ale především jsem se seznámila se Schüsslerovými solemi. Vyzkoušela jsem je a spolu s homeopatiky je doporučuji všem kolem sebe. Velice mi pomáhají vždy když potřebuji. Úspěšně jsem se zbavila bolestí dásní (když ani lékař si již se mnou nevěděl rady), pomohly mi při detoxikaci organismu a byl by to dlouhý seznam potíží, při kterých mi homeopatie a soli pomohly.

Jsem moc ráda, že web homeoporadna.eu existuje a já mohu kdykoli web navštívit a najdu, zde co potřebuji.

Zakoupila jsem si také e-book Domácí lékárnička a tabulku Schüsslerovy soli, které mám stále po ruce. Moc děkuji i za podnětná videa, která pravidelně sleduji a těším se na další.”

 

SCHÜSSLEROVY SOLI jsou jednoduše dokonalé pro samoléčbu

= umí hodně pomoci, vystačíte si s minimem informací, jsou běžně k dostání a nemusíte se obávat, že něco pokazíte.

 

Nejpodstatnější informace o solích jsem rozčlenila do 2 e-booků. V prvním (Schüsslerovy soli) porozumíte významu dané soli v těle a následuje seznam nemocí, které daná sůl léčí. Díky druhému e-booku (Vizuální diagnostika) si vyberete pro vás prospěšnou sůl podle obličeje.

 

 

To ještě není zdaleka vše

Získáváte k balíčku BONUS navíc v hodnotě 350 Kč: e-book Soli podle onemocnění. Zejména na začátku oceníte jeho praktičnost. Nemoci jsou seřazeny abecedně au každé nemoci uvádím nejpoužívanější směs.

Uvedu příklad. Máte rýmu a jako úplný začátečník potřebujete hned jasnou odpověď, jaké soli vám pomohou. Tady u rýmy najdete směs solí 3 a 8 (č. 3 Ferrum phosphoricum a č. 8 Natrium chloratum). Nyní víte vše potřebné.

 

To mě zajímá.

error: Content is protected !!