Pityriasis versicolor a Schüsslerovy soli ~ Homeoporadna

Dotaz na Pityriasis versicolor

 

Dostala jsem u příspěvku na Facebooku dotaz na soli u Pityriasis versicolor (přesněji Tinea versicolor). Už v lékárně jsem se s tímto kožním problémem často setkávala. Jedná se o plísňové onemocnění, které se vyznačuje skvrnami – na opálené kůži vidíme bíle fleky.

 

 

Oslabená imunita je živnou půdou pro přemnožení Pityriasis versicolor

 

K přemnožení plísně dojde u oslabeného imunitního systému. Zní to velmi obecně, ale je to pravda (nejen u plísní). Faktorů, které narušují náš imunitní systém je spousta. Můžeme najít spouštěče v tom fyzickém (Myslím jídlo nebo například používání nevhodných přípravků na mytí.) a nemůžeme zapomínat i na psychické. Rozumím tomu, že máme rádi jednoduchá řešení. Spolknout zaručenou tabletku na posílení imunity a ať je to šmahem pryč. Už jste si všimli, že to v životě tak vůbec nefunguje?

 

 

Co dělat u Pityriasis versicolor?

 

Budu se opakovat. Cest je mnoho a vždy existuje cesta/y i pro vás. Já mám zkušenost, že tak jak ke vzniku dochází spojením více faktorů, tak je ideální i při léčbě spojit více přístupů. Většinou se vzájemně doplňují a tak se můžete dočkat rychlejšího efektu. Mám na mysli například kombinovat užívání Schüsslerových solí s dietou a doplnit je ošetřením kůže. Základní vhodné a nevhodné potraviny a přírodní přípravky zmiňuji na konci článku.

 

 

Schüsslerovy soli a Pityriasis versicolor

 

Není mým záměrem v článku pokrýt celou šíři tohoto kožního problému (příčiny, léčbu). Jsem homeopatka a zaměřím se doporučení Schüsslerových solí. U Pityriasis versicolor. Ideální je nasadit kombinaci 3 základních solí: č. 3. Ferrum phosphoricum, č. 4. Kalium chloratum a č. 5. Kalium phosphoricum.

 

 

Sůl č. 3. Ferrum phosphoricum

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum je jednou ze základních solí imunity. Hraje důležitou roli v obraně před infekcemi. Železo přivádí do postižené oblasti kyslík. Právě při infekci jsou nároky na železo několikanásobné a doplnění železité soli může naše imunita jet na plné obrátky.

 

 

Sůl č. 4. Kalium chloratum

 

Kalium chloratum má detoxikační účinky, pomáhá neutralizovat toxiny. Je také důležitou solí pro žlázy, které jsou taktéž důležité pro detoxikaci. 

 

 

Sůl 5. Kalium phosphoricum

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum napomáhá udržení alkalického prostředí v buňce a má antiseptické účinky.

 

 

Délka užívání Schüsslerových solí

 

Délka užívání jednotlivých solí je vždy individuální. Rozumím, že potřebujete mít alespoň základní představu. Užívejte soli alespoň po dobu 3 měsíců.

 

 

Dávkování pro děti

 

U dětí pod 12 používejte dávkování – 3 tablety denně a u předškoláků 2 tablety denně.

 

Bývá zde souvislost se střevy, játry nebo ledvinami. Můžete využít můj e-book zdarma 1 + 6 tipů jak posílit játra (detoxikace homeopatiky).

 

 

Úprava stravy

 

Většinou to děláme přesně naopak. Začneme jíst nebo užívat doplňky a nezamyslíme se, že je mnohdy účinnější něco spíš vynechat. Začnu tedy potravinami, kterým se raději vyhýbejte:

→ Cukr – bílý, hnědý, třtinový, ovocný (fruktóza, sušené ovoce) a vyhýbejte se i umělým sladidlům.

→ Ovoce obsahuje cukr, vyhýbejte se alespoň velmi sladkému ovoci – banány, hrozny, mandarinky, broskve a zejména kompoty a džemy (další přidaný cukr).

→ Všímejte si složení zakoupených potravin, mnohé obsahují cukr, což nám v první chvíli hned nedojde – kečupy, marinované pokrmy, sterilovaná zelenina, slazené jogurty.

→ Vyřaďte z jídelníčku bílou mouku – pečivo, těstoviny…

→ Alespoň na omezenou dobu nepijte ani alkohol.

Důležitá je také kvalita potravin. Když začnete sledovat, co jíte, budete překvapeni, kolik zbytečných barviv a konzervantů jste do sebe ládovali. Často se uvádí, jak jsou bezpečné, že tak malé množství nevadí. Ovšem když se každá troška sečte a navíc je konzumujeme v kombinacích, je někdy zázrak, že ještě žijeme.

 

 

Babské tipy na zevní použití

 

Čtete mé stránky a já předpokládám, že celkově dáváte přednost alternativním cestám. Pro zajímavost přidám pár tipů, jak můžete ošetřit kůži.

Na plísňová onemocnění je známý Tea Tree olej, jablečný ocet a také česnek. Můžete také použít Aloe vera, kokosový olej a hodně se doporučuje i kurkuma.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.