Plané neštovice

 

Kamarádky vnoučata si postupně prodělávají neštovice a to mě inspirovala k novému článku. Jedná se o běžnou dětskou nemoc, příznaky bývají obvykle velmi mírné a komplikace jsou velmi vzácné (To neznamená to, že neexistují).

 

 

Rizika u planých neštovic

 

Na rizika pomýšlíme zejména u novorozenců, u dětí s vážnými autoimunitními poruchami nebo u diabetiků. Velmi rizikové je například těhotenství. Pomocí Schüsslerových solí (nebo i homeopatik) posílíme organismus, aby se efektivněji s touto virovou nákazou vypořádal. Článek s homeopatickými tipy si můžete přečíst ZDE>>.

 

 

Jednotlivé Schüsslerovy soli u planých neštovic

 

Mým záměrem je předat vám tipy, které soli vám budou užitečné. Obecné informace o planých neštovicích najdete v na spoustě míst (knihy, časopisy, internet), tak se tedy tím nebudeme zdržovat. Dále najdete směsi podle fáze onemocnění a co přidat ve specifické situaci.

 

 

Počáteční stadium

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

Sůl č. 4 Kalium chloratum

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

Sůl č. 6 Kalium sulfuricum

 

Dávkování:

 

První den začněte sůl č. 3 Ferrum phosphoricum podávat každé 2 hodiny 1 tabletu a následující dny 3 – 5 tablet denně. Ostatní soli podávejte 3 – 5 tablet denně podle věku a závažnosti (do 2 let 3 tablety denně, 4 až 5 – 4 tablety denně, 6 až 12 – 5 tabletek denně, u starších dětí a dospělých 6 tablet denně).

 

 

Rozvinutý stav

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

Sůl č. 4 Kalium chloratum 

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum

Sůl č. 8 Natrium chloratum

 

Dávkování:

 

Pokud jste informace o solích našli až u rozvinutého stadia, začněte první den sůl č. 3 Ferrum phosphoricum podávat každé 2 hodiny 1 tabletu a následující dny 3 – 5 tablet denně. Ostatní soli podávejte 3 – 5 tablet denně podle věku a závažnosti (do 2 let 3 tablety denně, 4 až 5 – 4 tablety denně, 6 až 12 – 5 tabletek denně, u starších dětí a dospělých 6 tablet denně).

 

 

Vzhled planých neštovic

 

Nažloutlé pupence – poslední sůl (natrium chloratum) zaměňte za sůl č. 9 Natrium phosphoricum.

 

 

Svědění

 

Nepodceňujme svědění. Pokud se kůže škrábe a poškodí se tím, může dojít k bakteriální infekci a zjizvení. Zmírněte svědění solí č. 7.

 

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum

 

 

Jak podávat malým dětem

 

Můžete tablety rozpustit ve vodě a dát popíjet. Na množství vidy nezáleží a můžete je rozpustit i všechny společně. Další možností je ze soli a trošky vody udělat kašičku, kterou dáte na rtíky.

Znáte S.O.S. sprej?

Pokud díky mně už znáte Euronu (nebi i jinak), pak určitě doma máte S.O.S. sprej, který je na neštovice skvělý. Jeho základem je aloe vera, které zklidní a udělá neviditelný film. O zmírnění svědění a o hojení se postarají i další bylinky (19 druhů). Výhodou je, že S.O.S. sprej využijete také na všechny drobné oděrky nebo třeba škrábání v krku. Samozřejmě nemusí S.O.S. sprej vyhovovat úplně všem, napřed je dobré vyzkoušet na jednom místě. V počátečním stadiu lze také použít chladivý krém. Více o S.O.S. spreji se dozvíte na mém druhém webu ZDE>>.

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc si zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.