Co si rozhodně vzít s sebou na lyže

Vyrážíte na lyže? Určitě si vezměte s sebou Arniku (Arnica montana). Ptáte se proč? Ráda Vám odpovím. Arnika je skvělý lék po fyzické zátěži, to vám potvrdí nejeden sportovec, co ani neví, že existuje homeopatie. A také se dá říct zázračný lék na úrazy obecně.

Co si tedy přesně koupit? Na českém trhu je asi nejznámější výrobce Boiron a volně prodejné jsou potence 5, 9, 15 a 30 CH. Slyšíte slovo „potence“ v této souvislosti poprvé? Opravdu se to netýká naší pánské populace :-). Dá se to trochu nepřesně přeložit jako síla léku a spíš považujte větší číslo za silnější lék.

Doporučila bych Vám koupit si 9 CH a užívat 3 x denně nebo 15 CH a užívat 2 x denně nebo 30CH užívat večer, až se vrátíte ze svahu.

V případě malého nebo i většího úrazu zvyšte dávkování první tři dny na dvojnásobek a pak pokračujte s nižším dávkováním do vyléčení.

Zvláštností homeopatických kuliček je to, že se nepolykají, ale nechají se rozpustit v ústech. Možná jste zaslechli doporučení, že nesmíte před a po podání homeopatika jíst a pít, ale když si zlomíte nohu, klidně si vezměte lék bez ohledu na jídlo a pití. Obecně je dobré mít tzv. čistá ústa, myslí se tím, že nemáte mít zrovna v puse výraznou chuť, jako například mentolový bonbon či žvýkačku.

Ať Vás ušetřím zmatků, ještě doplním informaci ohledně počtu kuliček. Já doporučuji jednu, možná jste někde slyšeli, že je třeba brát pět nebo třeba tři. To nechám na Vás, bude fungovat pět, tři i jedna pravděpodobně úplně stejně.

A co bude tedy tím benefitem, když se Vám úraz vyhne? Výrazně rychlejší regenerace, přeloženo do češtiny: nebudou Vás tak bolet nohy :-).

Přeji skvělou slunnou dovolenou či víkend na lyžích, hodně sněhu a žádné fronty. A také žádná zranění a příjemnou cestu tam i zpět.