Očkování a homeopatie

 

Často se mne ptáte, jaká homeopatika podávat v souvislosti s očkováním. Dlouho jsem se vyhýbala napsání toho článku. Nějak jsem nemohla napsat, podávejte homeopatikum Thuya 9 CH a vše bude OK. Mám potřebu sdělit nejen A, ale i B. Za mnohem důležitější považuji zodpovězení si otázky: „Chci dítě očkovat?“ a převzetí zodpovědnosti za své rozhodnutí. Kdo zná obě strany mince ví, že to není snadné rozhodnutí. Ani jedna strana není jednoznačně lepší nebo horší, každá je jiná a má plusy i mínusy. 

 

Příklad minového pole (očkování)

 

Aby vyniklo, co chci sdělit, budu přehánět. Očkování je jako nechat dítě projít přes minové pole. Často jich musí projít několik a někdy rodiče i doplatí nějaká bonusová.  Pravděpodobnost, že dítě šlápne na minu, je relativně malá. Většina dětí pole snadno přeběhne, jen se trošku poškrábe o ostružiny, některé si odře koleno, jak zakoplo o kořen nebo si rozřízlo ruku o starou střepinu.

 

Co můžeme v homeopatii dělat?

 

Na drobná poranění (škrábance, odřeniny, ranky) vezmeme dezinfekci. Někdo použije léky na bolest a teplotu (Ibalgin, Nurofen – paracetamolu se vyhněte). Vy pravděpodobně raději volíte přírodní produkty. Níže najdete pod bodem 1 a 2 doporučení na vhodná homeopatika a také na Schüsslerovy soli. Závažnější situace řešte s homeopatem (body 3 a 4).

 

 

Bezpečnost očkování

 

U minového pole je oficiální cedule s razítkem, že podle posledních výzkumů jsou zde pouze inaktivované miny. Zaznamenané výbuchy oficiálně nesouvisí s minovým polem. Údajně se udály ještě před vstupem na minové pole nebo se  nejedná o minu na poli, ale dítě si ji přineslo podle oficiálních zdrojů samo. Nikdy se podle oficiálních zdrojů nepotvrdilo, že by nějaká mina byla aktivní.

 

Když to bouchne – nežádoucí účinky očkování

 

Když to bouchne hodně blízko, tady už “běžná dezinfekce” nestačí. Vzniklé poranění potřebuje už specifický přístup. Jednou z možností jsou homeopatika z dané “miny” nebo homeopatika vyrobená z “inaktivačních” látek. Vzniklá poranění mohou být trvalého a nevratného charakteru. Pomocí homeopatie můžeme docílit výrazného zlepšení, může se stát zázrak, ale nemusí.

 

Jak to může vypadat po výbuchu (očkování)

 

Může se jednat o velmi vážné nemoci, které klasická medicína označí jako neléčitelné a velmi závažné. “Miny” jsou přece neaktivní a musí jít o genetiku nebo neznámou příčinu. Někdy se se může projevit jako opakované kašle, záněty uší, alergie, neklid nebo atopický ekzém. Tyto situace doporučím řešit individuálně – samoléčba není ideální řešení.

 

Odboj u očkování

 

Existuje nyní mnoho skupin, které sbírají informace o událostech na minových polích. Oficiální informace se dozvíte u lékaře, v časopisech, v tisku… Je dobré znát i druhou stranu mince. Tématu očkování se už dlouho věnuje moje učitelka homeopatie MUDr. Ludmila Eleková. Jak minimalizovat nežádoucí účinky najdete v její článku zde: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-poruchy-vyvoje-a-imunity-u-deti-6-cast/ .

Odkazy na webové stránky o očkování, kde najdete druhou stranu mince:

http://www.slobodavockovani.sk

http://www.rozalio.cz/

http://rizikaockovani.cz/

Homeopatie a očkování

 

Homeopatie je celostní metoda (individuální). Je založena na podobnosti homeopatika a potíží pacienta. Pokud najdeme homeopatikum podobné potížím dítěte, může ho dané homeopatikum vyléčit.

Článek vznikl zejména díky vašim opakovaným dotazům. Potřebujete k očkování “něco” přidat a minimalizovali nežádoucí účinky. Odpovědí jsou body 1 a 2. Pro úplnost zmiňuji i další možnosti (body 3 a 4).

4 základní přístupy u očkování

 

  • 1 – homeopatika u očkování

Jedná se o prevenci, která může ve většině situací stačit. Je důležité dodržet i další doporučení – článek MUDr. Ludmily Elekové (odstupy od očkování, úplně zdravé dítě, výživa…). Ve vážných situacích tento popsaný postup nebude dostačující.

Na detoxikaci po očkování podejte homeopatikum Thuya occidentalis 9 CH. Podávejte 3 dny 3 x denně 1 kuličku (Delším podáváním nic nepokazíte.). Dávat homeopatikum před očkováním mi přijde zbytečné – v danou chvíli je dítě zdravé a není k tomu žádný důvod. Pokud jste někde našli návod, kde se doporučuje před očkováním podávat také, neuděláte chybu, když jej pro váš klid podáte. 

 

 

Po očkování proti žloutence (játra) užívejte homeopatika posilující játra. Doporučila bych alespoň 14 dnů po očkování 2 x denně 1 globuli a v této situaci bych užívala i 14 dnů předem 2 x denně 1. Většinou naše játra nejsou v dokonalé kondici – naše strava není dokonalá a nadužívání klasických léků jim moc nepřidá. Můžete zvolit často používané homeopatikum Phosphorus 9 CH nebo si vybrat jaterní homeopatikum z mého e-booku 1 + 6 tipů jak snadno posílit játra, který je ke stažení zdarma ZDE>>.

 

 

Dalším homeopatikem očkování je Silicea 9 CH. Je užitečná zejména po očkování proti tuberkulóze a když se objeví hnisání okolo vpichu. TBC se dnes už plošně neočkuje. Silicea může také pomoci u bolestí hlavy, zad, slabosti, otoku ve spojitosti s očkováním. V takovém případě podávejte 5 x denně 1 globuli do odeznění potíží. Pro homeopatikum Silicea je typický strach z jehel (očkování), můžete Siliceu dítěti podat před očkováním na zmírnění obav – jednu dávku (kuličku) než jdete k lékaři a další v čekárně.

 

 

Pokud se po očkování vyskytne teplota, i tady vám pomůže homeopatie. Častým homeopatikem je Belladonna. Více informací níže:

 

  • 2 – Schüsslerovy soli u očkování

Na snížení nežádoucích účinků očkování podávejte tyto Schüsslerovy soli:

  • sůl č. 4 Kalium chloratum

 

 

  • sůl č. 11 Silicea

 

Rozpusťte každé ráno 2 tablety od každé soli ve vodě a dejte dítěti během dne vypít. U malých dětí ( do 2 let) stačí rozpustit od každé soli 1 tabletu a dát kapátkem nebo lžičkou. Větší dětí (nad 2 roky) mohou tablety cucat stejně jako homeopatika nebo pít ve vodě, jak uvádím výše. Doporučím užívat po dobu 14 dnů.

 

 

  • 3 – homeopatika z vakcín

 

Jedná se o velmi efektivní způsob detoxikace očkování. Z vakcín jsou homeopatickou technologií vyrobena homeopatika. Podávají se před a po očkování. Nejsou běžně dostupná v lékárnách. V zahraničí je má v nabídce například homeopatická lékárna Helios: https://www.helios.co.uk/. Takto připravená homeopatika se používají také k homeopatickému očkování (možná náhrada klasického očkování), které není u nás oficiálně uznáváno a zejména k léčení, když mina bouchne – efektivní eliminace vakcíny. Abych vám vše maximálně zjednodušila, napsala jsem článek Kde koupit homeopatika a sdílím další možnosti včetně pomoci pana Nováka.

 

Odkaz na článek ZDE>> 

 

  • 4 – očkování a individuální přístup

 

Homeopatie opravdu není metoda cukrových kuliček. Má přesná pravidla a postupy, které laik nemusí znát. Vybrat podobné homeopatikum (princip homeopatie) vyžaduje znalost, čemu všemu mohou být potíže podobné. Je na zvážení, zda zvolit konstituční homeopatikum, nosodu, homeopatikum z vakcíny nebo například z hliníku či rtuti – nebo kombinaci těchto přístupů.

 

Často můžete homeopatiky vyvolat velmi bouřlivé reakce – vysoké teploty, výsev na kůži… Ne každý rodič je schopen tyto situace ustát a důvěřovat v ozdravný proces. 

 

 

Tady je snadné řešení, jak si u běžných potíží homeopaticky pomoci sami, aniž byste se ztratili

v přemíře informací a tápali v potencích a dávkování 

 

VAROVÁNÍ: Budou vás považovat za homeopata

 

Víte, že přestože je homeopatie neustále zatracovaná,  že je to placebo, je to prý jen „cukr“ a prý je nevědecká, přesto ji používá anglická královská rodina, představitelé mnohých zemí světa a stovky slavných osobností? (Clinton, Tony Blair, Mahatma Gandhi, Johan Wolfgang Goethe, 7 papežů (Leo XII, Gregory XVI, Pius IX, X, XII; Pavel VI, Jan Pavel II), Charles Darwin, Ludwig van Beethoven, Richard Wagne, Catherine Zeta-Jones, Tina Turner, Cher…)

Vám to ale nemusím povídat. Vy máte s homeopatií vlastní skvělé zkušenosti. Kdo ji pozná na vlastní kůže (nebo u svých dětí), nepotřebuje, aby ho kdokoliv přesvědčoval, jednoduše ví… Když se ptám lidí okolo a také těch, kteří mě sledují, často narážím na několik překážek, která vám brání homeopatii používat:

  • “Já vím, že funguje, ale neumím si vůbec homeopatikum vybrat. Nevyznám se v tom, potřebovala bych jasně vědět, co je na rýmu, co je na kašel, co na nespavost…”
  • “Zažila jsem na sobě, jak mi homeopatie už několikrát pomohla. Ráda si o ní čtu, líbí se mi, že je tak mocná, ale sami se v tom vůbec nevyznám. Ale já bych chtěla ji umět používat aspoň pro vlastní potřebu a pro své děti.”
  • “Někdy i vím, co by mi (dětem) pomohlo, ale pak se ztratím v těch různých potencích a i v dávkování.”
  • “Mám doma několik knih a sleduji články o homeopatii. No přijde mi to jako “džungle” a jsem z toho jelen, co si mám vzít.”

Moc dobře vám rozumím. Já také začínala a vím, jaký guláš na začátku člověk má v hlavě, když potřebuje vyřešit nějakou situaci /teplotu, zvracení, průjem, bolest v krku… 

 

VAROVÁNÍ: Budou vás považovat za homeopata

 

⇒ Vytvořila jsem návod, se kterým to zvládnete i vy. Vrátila jsem se v myšlenkách zpět ke svým začátkům a vytvořila Domácí lékárničku tak, aby byla maximálně srozumitelná, stručná a zároveň pomohla ve všech běžných situacích, které nás potkávají.

⇒ Doporučuji pouze ta nejběžnější homeopatika.

⇒ U každého víte jasnou potenci a dávkování.

Dala jsem si záležet a vytvořila k Domácí lékárničce také seznam homeopatik, které je potřeba doma mít. Vy totiž potřebujete homeopatikum hned podat a často to trvá, než je vám v lékárně objednají. Navíc u těch akutních nemocí se projevy docela rychle mění a druhý den potřebujete už třeba úplně jiné. Dám příklad: Napřed teče z nosu jak z kohoutku a potřebujete Alium cepa. Druhý den zhoustne a už potřebujete například Pulsatillu. Proto je dobré mít ten základ doma – být vybaveni.

Více o Domácí lékárničce se dozvíte kliknutím ZDE>>

„Tento skvělý e-book by měli mít doma všichni, které oslovuje homeopatie – ať už s ní mají nějaké zkušenosti či nikoli. E-book je natolik rozsáhlý, aby si ten správný homeopatický lék pro sebe na míru našel opravdu úplně každý. Zároveň velmi přehledný, že se v něm dokáže zorientovat i laik. Líbí se mi dělení dle jednotlivých zdravotních obtíží. Našla jsem v něm vše, co kdy trápilo naši rodinu. A mnohem víc. Díky za skvělou příručku a velmi praktický seznam a tahák.“

„Dlouho jsem čekala na knihu, která by mi polopatě vysvětlila, proč a jak používat homeopatika. A tento e-book mi dal dokonce více! Je to jednoduchý návod, kde najdete homeopatikum na své potíže a rovnou i s informací, jak ho používat. Konečně! A když v e-booku hledáte, pomůžou vám obrázky na jednotlivých stranách, které jsou vám super tahákem. Navíc seznam homeopatik k vytisknutí, vlastně zmenšený e-book jako tahák, prostě super! Děkuji!“

Něco takového potřebuji, podívám se.

K e-booku Domácí lékárnička automaticky získáváte další bonusy. Nejužitečnější vám bude Seznam k nákupu. 

Mrknu se na Domácí lékárničku.

 

 

Něco takového potřebuji, podívám se.

 

K e-booku Domácí lékárnička automaticky získáváte další bonusy. Nejužitečnější vám bude Seznam k nákupu. 

 

 

Mrknu se na Domácí lékárničku.

 

„Velmi zajímavé a obohacující čtení. Úplně mě to vtáhlo. I když žádnou nemoc nemám, dychtivě jsem se do e-booku hned pustila. Líbí se mi, že je v něm naprosto jasně a srozumitelně vysvětleno  vše, co potřebuji pro rychlé zvládnutí potíží a nemocí u sebe i dětí. Navíc mám chuť pustit se do homeopatie. Oceňuji jednoduché rozdělení a přesné popsání “symptomů” u nemocí. Takže na bolest hlavy si při výběru ze 14 homeopatik určitě vybere každý. To samé u teploty, kašle, rýmy. A na straně 17 je homeopatikum na ukňouranost dětí!  (i s dávkováním). Jako přidanou hodnotu beru, že mi při čtení spoustu  věcí docvaklo a přišlo hodně AHA momentů. Trochu jsem i některá zmiňovaná homeopatika  googlila. Umožnilo mi to ještě víc pochopení  sebe i ostatních. Najednou to všechno do sebe ještě víc zapadá. Velké díky!  P.S: Fascinuje a baví mě, že homeopatika řeší i to, co by nás laiky vůbec nenapadlo, že se to dá řešit! Těším se na Váš videokurz o homeopatii.“

„Díky webu homeoporadna.eu, jsem se dozvěděla spoustu informací o léčbě homeopatiky, ale především jsem se seznámila se Schüsslerovými solemi. Vyzkoušela jsem je a spolu s homeopatiky je doporučuji všem kolem sebe. Velice mi pomáhají vždy když potřebuji. Úspěšně jsem se zbavila bolestí dásní (když ani lékař si již se mnou nevěděl rady), pomohly mi při detoxikaci organismu a byl by to dlouhý seznam potíží, při kterých mi homeopatie a soli pomohly.
Jsem moc ráda, že web homeoporadna.eu existuje a já mohu kdykoli web navštívit a najdu zde co potřebuji.
Zakoupila jsem si také e-book Domácí lékárnička a tabulku Schüsslerovy soli, které mám stále po ruce. Moc děkuji i za podnětná videa, která pravidelně sleduji a těším se na další.“

„I když jako terapeut tradiční čínské medicíny využívám hlavně prostředky medicíny čínské, homeopatie mě vždycky také zajímala. Znám mnoho lidí, kterým dokázala velmi účinně pomoci a i já jsem s ní měl dobré zkušenosti. Někdy dokonce zafungovala přímo zázračně. V minulosti jsem přečetl několik knih o homeopatii, které ale pro mne (jako nehomeopata) byly zbytečně zahlcující, obsáhlé nebo, pokud šlo o knihy typu lékárniček, natolik nesystematické, že se v nich těžce orientovalo. Domácí lékárnička od Ludmily Spáčilové je napsaná velmi jednoduše a stručně, ale zároveň jsem v ní našel všechno, co potřebuji pro co nejsnazší rozhodování jaké homeopatikum zvolit. Spolu s přehledným bonusovým seznamem a tahákem je díky své jednoduchosti to nejlepší a hlavně nejpraktičtější, co jsem na téma homeopatie četl.“

„Líbí se mi praktičnost, pomáhá mi zvládat nástrahy každého dne, přínosný v tom, že mne drží fit. Zkušenosti pozitivní, nedám dopustit na č.3! Pokračujte ve svých povzbudivých aktivitách. Doporučuji Vás pro jasné, stručné, ale přitom velice hodnotné rady.“

Klikněte pro víc informací na obrázek níže.

 

error: Content is protected !!