CHOZENÍ PO MINOVÉM POLI aneb očkování a homeopatie

Očkování a homeopatie

 

Často se mne ptáte, jaká homeopatika podávat v souvislosti s očkováním. Dlouho jsem se vyhýbala napsání toho článku. Nějak jsem nemohla napsat, podávejte homeopatikum Thuya 9 CH a vše bude OK. Mám potřebu sdělit nejen A, ale i B. Za mnohem důležitější považuji zodpovězení si otázky: „Chci dítě očkovat?“ a převzetí zodpovědnosti za své rozhodnutí. Kdo zná obě strany mince ví, že to není snadné rozhodnutí. Ani jedna strana není jednoznačně lepší nebo horší, každá je jiná a má plusy i mínusy. 

 

 

Příklad minového pole (očkování)

 

Aby vyniklo, co chci sdělit, budu přehánět. Očkování je jako nechat dítě projít přes minové pole. Často jich musí projít několik a někdy rodiče i doplatí nějaká bonusová.  Pravděpodobnost, že dítě šlápne na minu, je relativně malá. Většina dětí pole snadno přeběhne, jen se trošku poškrábe o ostružiny, některé si odře koleno, jak zakoplo o kořen nebo si rozřízlo ruku o starou střepinu.

 

Co můžeme v homeopatii dělat?

 

Na drobná poranění (škrábance, odřeniny, ranky) vezmeme dezinfekci. Někdo použije léky na bolest a teplotu (Ibalgin, Nurofen – paracetamolu se vyhněte). Vy pravděpodobně raději volíte přírodní produkty. Níže najdete pod bodem 1 a 2 doporučení na vhodná homeopatika a také na Schüsslerovy soli. Závažnější situace řešte s homeopatem (body 3 a 4).

 

 

Bezpečnost očkování

 

U minového pole je oficiální cedule s razítkem, že podle posledních výzkumů jsou zde pouze inaktivované miny. Zaznamenané výbuchy oficiálně nesouvisí s minovým polem. Údajně se udály ještě před vstupem na minové pole nebo se  nejedná o minu na poli, ale dítě si ji přineslo podle oficiálních zdrojů samo. Nikdy se podle oficiálních zdrojů nepotvrdilo, že by nějaká mina byla aktivní.

 

 

Když to bouchne – nežádoucí účinky očkování

 

Když to bouchne hodně blízko, tady už “běžná dezinfekce” nestačí. Vzniklé poranění potřebuje už specifický přístup. Jednou z možností jsou homeopatika z dané “miny” nebo homeopatika vyrobená z “inaktivačních” látek. Vzniklá poranění mohou být trvalého a nevratného charakteru. Pomocí homeopatie můžeme docílit výrazného zlepšení, může se stát zázrak, ale nemusí.

 

 

Jak to může vypadat po výbuchu (očkování)

 

Může se jednat o velmi vážné nemoci, které klasická medicína označí jako neléčitelné a velmi závažné. “Miny” jsou přece neaktivní a musí jít o genetiku nebo neznámou příčinu. Někdy se se může projevit jako opakované kašle, záněty uší, alergie, neklid nebo atopický ekzém. Tyto situace doporučím řešit individuálně – samoléčba není ideální řešení.

 

 

Odboj u očkování

 

Existuje nyní mnoho skupin, které sbírají informace o událostech na minových polích. Oficiální informace se dozvíte u lékaře, v časopisech, v tisku… Je dobré znát i druhou stranu mince. Tématu očkování se už dlouho věnuje moje učitelka homeopatie MUDr. Ludmila Eleková. Jak minimalizovat nežádoucí účinky najdete v její článku zde: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-poruchy-vyvoje-a-imunity-u-deti-6-cast/ .

 

 

Odkazy na webové stránky o očkování, kde najdete druhou stranu mince:

 

http://www.slobodavockovani.sk

http://www.rozalio.cz/

http://rizikaockovani.cz/

 

Homeopatie a očkování

 

Homeopatie je celostní metoda (individuální). Je založena na podobnosti homeopatika a potíží pacienta. Pokud najdeme homeopatikum podobné potížím dítěte, může ho dané homeopatikum vyléčit.

 

Co je to homeopatie

 

Článek vznikl zejména díky vašim opakovaným dotazům. Potřebujete k očkování “něco” přidat a minimalizovali nežádoucí účinky. Odpovědí jsou body 1 a 2. Pro úplnost zmiňuji i další možnosti (body 3 a 4).

 

4 základní přístupy u očkování

 

  • 1 – homeopatika u očkování

 

Jedná se o prevenci, která může ve většině situací stačit. Je důležité dodržet i další doporučení – článek MUDr. Ludmily Elekové (odstupy od očkování, úplně zdravé dítě, výživa…). Ve vážných situacích tento popsaný postup nebude dostačující.

Na detoxikaci po očkování podejte homeopatikum Thuya occidentalis 9 CH. Podávejte 3 dny 3 x denně 1 kuličku (Delším podáváním nic nepokazíte.). Dávat homeopatikum před očkováním mi přijde zbytečné – v danou chvíli je dítě zdravé a není k tomu žádný důvod. Pokud jste někde našli návod, kde se doporučuje před očkováním podávat také, neuděláte chybu, když jej pro váš klid podáte. 

 

 

 

Po očkování proti žloutence (játra) užívejte homeopatika posilující játra. Doporučila bych alespoň 14 dnů po očkování 2 x denně 1 globuli a v této situaci bych užívala i 14 dnů předem 2 x denně 1. Většinou naše játra nejsou v dokonalé kondici – naše strava není dokonalá a nadužívání klasických léků jim moc nepřidá. Můžete zvolit často používané homeopatikum Phosphorus 9 CH nebo si vybrat jaterní homeopatikum z mého e-booku 1 + 6 tipů jak snadno posílit játra, který je ke stažení zdarma ZDE>>.

 

 

 

Dalším homeopatikem očkování je Silicea 9 CH. Je užitečná zejména po očkování proti tuberkulóze a když se objeví hnisání okolo vpichu. TBC se dnes už plošně neočkuje. Silicea může také pomoci u bolestí hlavy, zad, slabosti, otoku ve spojitosti s očkováním. V takovém případě podávejte 5 x denně 1 globuli do odeznění potíží. Pro homeopatikum Silicea je typický strach z jehel (očkování), můžete Siliceu dítěti podat před očkováním na zmírnění obav – jednu dávku (kuličku) než jdete k lékaři a další v čekárně.

 

 

 

Pokud se po očkování vyskytne teplota, i tady vám pomůže homeopatie. Častým homeopatikem je Belladonna. Více informací níže:

 

Teplota a homeopatie

 

  • 2 – Schüsslerovy soli u očkování

 

 

Na snížení nežádoucích účinků očkování podávejte tyto Schüsslerovy soli:

  • sůl č. 4 Kalium chloratum

 

 

 

  • sůl č. 11 Silicea

Rozpusťte každé ráno 2 tablety od každé soli ve vodě a dejte dítěti během dne vypít. U malých dětí ( do 2 let) stačí rozpustit od každé soli 1 tabletu a dát kapátkem nebo lžičkou. Větší dětí (nad 2 roky) mohou tablety cucat stejně jako homeopatika nebo pít ve vodě, jak uvádím výše. Doporučím užívat po dobu 14 dnů.

 

 

 

Více o Schüsslerových solích se dozvíte níže:

Schüsslerovy soli

 

  • 3 – homeopatika z vakcín

 

Jedná se o velmi efektivní způsob detoxikace očkování. Z vakcín jsou homeopatickou technologií vyrobena homeopatika. Podávají se před a po očkování. Nejsou běžně dostupná v lékárnách. V zahraničí je má v nabídce například homeopatická lékárna Helios: https://www.helios.co.uk/. Takto připravená homeopatika se používají také k homeopatickému očkování (možná náhrada klasického očkování), které není u nás oficiálně uznáváno a zejména k léčení, když mina bouchne – efektivní eliminace vakcíny.

 

 

  • 4 – očkování a individuální přístup

 

Homeopatie opravdu není metoda cukrových kuliček. Má přesná pravidla a postupy, které laik nemusí znát. Vybrat podobné homeopatikum (princip homeopatie) vyžaduje znalost, čemu všemu mohou být potíže podobné. Je na zvážení, zda zvolit konstituční homeopatikum, nosodu, homeopatikum z vakcíny nebo například z hliníku či rtuti – nebo kombinaci těchto přístupů.

 

 

Často můžete homeopatiky vyvolat velmi bouřlivé reakce – vysoké teploty, výsev na kůži… Ne každý rodič je schopen tyto situace ustát a důvěřovat v ozdravný proces. 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc se zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.