Byla operace žlučníku nutná?

Máma a žlučník

 

Potíže se žlučníkem měla máma dlouhá léta. Věděla, že nesmí jíst čerstvý česnek, zralé hrušky a sníst přepálené tuky. Často ji potíže vyvolal i alkohol. Dala si skleničku jen při oslavě narozenin nebo na Vánoce.

 

 

Už od dětství si pamatuji, že v naší domácí lékárničce měla máma vždy Febichol (lék na žlučník). To jsem ještě ani nestudovala farmacii a díky mámě jsem věděla, že to jsou léky na žlučník. Ještě si pamatuji, že jsme doma měli čajovou směs, kterou si máma vařila, když jí bylo špatně od žlučníku. Jako dítě jsem to chtěla aspoň ochutnat, dodnes si pamatuji tu hroznou hořkou chuť.

 

Homeopatie

 

Když jsem začala studovat homeopatii, poradila jsem mámě, která homeopatika jí pomohou. Kuličky tehdy žlučník uklidnily a máma měla pár let klid. Už dlouho nežiji s rodiči a mámu nějak nenapadne se mě zeptat. Doma nejste prorokem :-). Když jsem jednou přijela na návštěvu, oznámila mi, že jde na operaci, že mám na ni v daný den myslet.

 

Operace žlučníku

 

Zajímalo mě, co ji trápí a s čím na operaci jde. Delší dobu ji trápil žlučník a šla tedy k lékaři. Poslali ji na vyšetření a našli ji žlučníkové kameny. Z pohledu lékařů byla nutná operace. Někdy je opravdu operace to nejlepší řešení, tady mi to přišlo ukvapené. Zkusila jsem mámě navrhnout užívat homeopatika. Chtěla jsem, aby operaci nemusela podstoupit.

 

Co jsem mámě doporučila

 

Nejedná se zde o konstituční léčbu, spíš akutní doporučení. Máma typově odpovídá homeopatiku Sepia. Doporučila jsem jí tedy užívat Sepii 30 CH 1 x denně a k tomu homeopatikum Chelidonium 15 CH 2 x denně. Chelidonium si může vzít také kdykoliv při potížích – když jí bude těžko a nevolno. Brát po 10 minutách do úlevy.

 

Sepia – tanec, hloubka a nezávislost

Termín operace žlučníku

 

Operace byla naplánovaná za jeden nebo dva měsíce. Máme užívala homeopatika podle mého doporučení a bylo jí lépe. Termín operace ovšem zrušit nechtěla, to se nemůže, na operaci musí. Jednou se domluvili, co by tomu řekli.

 

Kameny se ve žlučníku nenašly

 

Máma nastoupila do nemocnice a operaci podstoupila. Bylo ji řečeno, že ve žlučníku byl pouze písek. Máma se tedy zeptala, zda je možné, že po užívání homeopatik kamínky rozpadly. Této otázky pak ale litovala. Lékař se na ni obořil a vynadal jí.

 

Žlučové kameny

 

Homeopatika mohou být u žlučových kamenů velmi užitečná. Jaká homeopatika se u žlučových kamenů užívají najdete v e-booku Žlučník a homeopatie. Najdete zde popis jednotlivých homeopatik a také dávkování.

Když zveřejňuji tento článek, musím se smát. Téma žlučníku ke mně přichází ze všech stran. Přála jsem mámě k narozeninám a při řeči se mě ptá: „Můžu mít žlučníkové problémy, když už nemám žlučník?“. Ano, MŮŽEŠ.

Žlučník nám optimálně nedávkuje žluč (chybí zásobník) a můžeme mít potíže s trávením. Také odstraněním žlučníku neřešíme potíže s ním související (dráha žlučníku) – bolest hlavy, bolest pod pravou lopatkou, kyčlí…

 

E-book Žlučník a homeopatie

 

E-book Žlučník a homeopatie jsem napsala i pro homeopatické laiky. Najdete zde kapitolu na posílení žlučníku (dráhy žlučníku), popisy homeopatik na žlučové kameny i polypy. Také budete vědět, které homeopatikum použít u akutní bolesti. U každého homeopatika najdete dávkování i potenci (číslo na obalu homeopatika).

 

V e-booku Žlučník a homeopatie také najdete doporučení, jaká homeopatika si vzít, pokud je operace nutná.

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc se zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.

 

 

 

Ostatní příspěvky na téma žlučník

 

Žlučník – naše zásobárna a dávkovač žluči

Všude už vidíš žlučník

Co má společného žlučník a vztek?

Žlučník a Schüsslerovy soli