Schüsslerovy soli a paradentóza

 

Schüsslerovy soli

 

Pokud jste o Schüsslerových (tkáňových, biochemických) solích zatím neslyšeli, jsou to tablety, které buňkám dodávají životně důležité minerály, bez kterých se tělo neobejde. Jsou vyrobeny téměř shodně jako homeopatika a pojí se v nich dva účinky. Prvním je homeopatický (informační), postrčí tělo, aby s daným nedostatkem něco dělalo a druhým účinkem je přímé doplnění dané soli (to homeopatika nedělají).

 

 

Výhody solí

 

Mají spoustu výhod, zmíním alespoň ty hlavní. Mohou je dokonce děti (u paradentózy asi neuplatníme 😊) a jsou vhodné pro těhotné a kojící maminky. Mají neutrální chuť a jsou přírodního původu. Skvělou zprávou je i to, že jsou podle mne ideální pro samoléčbu, tedy je můžete používat i jako naprostí laici například u paradentózy. Nemají vedlejší nežádoucí účinky.

 

 

Můžete je kombinovat i s dalšími přístupy (převalování oleje, bylinkami, detoxikací, čínskou medicínou…). Zakoupíte je v lékárnách. Pokud je nevedou, mohou vám je objednat. Stane se, že je kolegyně ještě neznají, podívejte se do článku s návodem níže.

 

Kde koupit Schüsslerovy soli

 

Paradentóza

 

Nebudu vás teď dále zdržovat teorií a projevy paradentózy. To vy znáte nebo si informace snadno dohledáte. Chci se s vámi podělit o to podstatné – jaké soli vám budou prospěšné.

 

 

 

Dávkování

 

Schüsslerovy (tkáňové, biochemické) soli jsou tablety, které podobně jako homeopatika necháte rozpustit v ústech. Chci zdůraznit, že se jedná opravdu o tablety. Pokud vám někdo nabídne globule (kuličky), bude se jednat o homeopatika a není to totéž. Jak jsem zmínila už výše, nevyužijete toho druhého významného efektu – “kuličkou” nedodáváte tělu tu potřebnou sůl (minerál), tabletou ano.

 

 

Kolik tablet?

 

Zejména na začátku tělo potřebuje doplnit potřebné minerály ve větším množství. Doporučuji užívat od každé soli 6 tablet denně. Můžete užívat 6 x denně 1 nebo 3 x denně 2. Já mám ráda jednoduchost a vždy si všechny soli (denní dávku) rozpustím v láhvi s vodou a z té během dne vodu se solemi popíjím Vyberte si takový způsob, který vám vyhovuje.

 

 

Beru i jiné soli, kolik jich můžu brát?

 

Nepřekračujte množství 5 druhů tablet. Tělo pak nemůže vše potřebné z tablet využít. Když hnojíme rostliny, ideální je do půdy dodat, co tam chybí a nepožívat hnojivo, které obsahuje vše.

 

 

Doporučené Schüsslerovy soli u paradentózy

 

Sůl č. 1 Calcium fluoratum

 

Tato sůl má význam nejen u tvorby kostí (zubů, skloviny), ale dává větší pružnost elastickým vláknům. Konkrétně u paradentózy posiluje ochablé závěsné vazy, aby zuby nevypadávaly. Ideální je kombinace se solí č. 11 Silicea.

 

Calcium fluoratum

 

Dávkování:

Užívejte nejprve 3–6 měsíců 6 tablet denně, poté preventivně 2–3 denně.

 

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum

 

Tato sůl je základní solí, kterou je potřeba doplňovat u zánětu v 1. stadiu (zarudnutí, bolest a začínající otok – není zde ještě sekrece a ani hnis). Doplněním této soli dodáme buňkám dásní zejména železo, které přenáší kyslík. Je potřebný u zánětu ve zvýšené míře a doplněním pomůžete tělu zánět rychleji zvládnout.

 

Ferrum phosphoricum

 

Dávkování:

Užívejte u začínajícího zánětu 1 tabletu každou hodinu, následující den 6 tablet denně po dobu zánětu (týden až měsíc).

 

Sůl č. 11 Silicea

 

Jak už jsem zmínila výše, sůl č. 11 Silicea je vedli soli č. 1 základní solí u paradentózy. Zvyšuje pevnost a odolnost tkání. Také napomáhá urychlit a zesílit odtok případného hnisu (uplatnění u zubních váčků).

 

Silicea

 

Dávkování:

Užívejte nejprve 2–3 měsíce 6 tablet denně, poté preventivně 2–3 denně.

 

Základními solemi jsou tedy č. 1 a č. 11. Někdy se jim také říká soli pro krásu. Zlepšují kvalitu vlasů a nehtů, dodávají pleti pevnost a pružnost a minimalizují vrásky.

 

 

Další komplikací je zánět a zmínila jsem zatím sůl č. 3 Ferrum phosphoricum. Pokud je zánět už pokročilejší, užívejte směs ze solí 4, 5 a popřípadě i 12 (všimněte si upozornění u soli č. 12):

 

Zánět

 

 

č. 4 Kalium chloratum

Pomáhá u 2. stupně zánětu, když už sůl č. 3 není dostačující. Sliznice je nejen oteklá, ale často už zduřené i uzliny a tvoří výměšky. Tato sůl má také detoxikační účinky.

Dávkování: Užívejte podle stupně potíží 1–2 týdny 6 tablet denně.

 

č. 5 Kalium phosphoricum

Tato sůl je užitečná pro své antiseptické účinky. Brání rozpadu tkání a tím dalšímu šíření toxických látek (z tohoto rozpadu).

Dávkování: Užívejte podle stupně potíží 1–2 týdny 6 tablet denně.

 

č. 12 Calcium sulfuricum

Jedná se o sůl 3. stadia zánětu (hnisání) a může se podávat až ve chvíli, kdy už má hnis kudy vytékat. Nikdy ji tedy neužívejte dříve!

Dávkování: Užívejte podle stupně potíží 1–2 týdny 6 tablet denně.

 

 

Schüsslerovy soli

 

Upoutaly vás Schüsslerovy soli? Zatoužili jste po základních informacích, na co která sůl je? Můžete si pořídit můj balíček o solích, které obsahuje dva e-booky: Schüsslerovy soli a Vizuální diagnostika. Je možné si je zakoupit i samostatně. Více informací naleznete ZDE>>.

 

 

 

Soli pro krásu

 

V článku jsem zmínila, že lze soli použít i pro krásu a mohu za sebe jen doporučit. Potřebujete návod, které soli užívat a být tak krásnější? Neváhejte a pořiďte si e-book Krásná v každém věku. Naleznete zde 7 návodů, jak být krásná, a to my ženy chceme (Tedy já ano.).

 

 

Přehled všech mých manuálů k samoléčbě

 

Jsem autorkou mnohá návodů, jak si můžete pomoci. Jedním z nich je Domácí lékárnička, patří mezi ty velmi oblíbené. Stovky čtenářů má také balíček e-booků o Schüsslerových solích (Více ZDE>>.) a ženy také rádi sáhnou po novince 2018 – Krásná v každém věku (Více ZDE>>.) – nedivím se. Která z nás netouží po kráse? Navíc se zároveň zlepšujete zdraví. Napsala jsem i specifické návody u hemoroidů a žlučníku. Přehled všech produktů ZDE>>.