Místo zpomalení často zařadíme kvalt

 

V představách si krásně malujeme, jak to letos půjde jak po másle a konečně to bude v pohodě. Někdo už je poučený snílek a rovno řekne, to zase bude, ať je to už za námi. Ať to máte tak nebo tak (nebo něco mezi), často cítíme na sobě únavu. Není se čemu divit. Zkracující se den nás nabádá zpomalit a my místo toho pracujeme jako po celý rok, a ještě nakupujeme dárky, gruntujeme, pečeme…

 

Zpomalit

 

Rada zpomalit, udělat opravdu to nutné, je pro vás asi spíš k smíchu. To nejde. Nikdo to za mě neudělá. To musím… Rozumím vám. Navíc pak ještě slyšíme v rádiu, tak přidej víc. Necháváme se strhnout a kmitáme, běháme… Pak jsme unavení, to má logiku.

 

Je to na vás

 

Nechám na vás, jak to letos uděláte. Můžete poslechnout své tělo nebo se nechat strhnout okolím. Nejsem tu od toho, abych vám radila a poučovala vás. Na to máte určitě kolem sebe dost dobrodinců nebo si vystačíte s kritikou i sami.

 

Homeopatika u vyčerpání

 

Na únavu je nejlepší odpočinek, to vám radí i váš selský rozum a já s ním souhlasím. Pomoci vám mohou i homeopatika a níže najdete tipy na 3 velmi častá. Zejména první (Phosphoricum acidum) můžete brát jako možnost první volby.

 

Phosphoricum acidum 15 CH

 

 • můžete po něm sáhnout, i když vše nesedí
 • velká slabost a vyčerpání
 • ponurá nálada, smutek
 • nechuť mluvit a sdílet
 • touha po sycených nápojích
 • chuť na ovoce a sladkých nápojích

 

Kalium phosphoricum 15 CH

 

 • zejména psychické vyčerpání
 • zapomínání a problém přemýšlet
 • slabost a únava ( z práce, starostí)
 • podrážděnost z únavy

 

Sepia 15 CH

 

 • pocit „vyždímanosti“
 • nejprve velká podrážděnost, pak až apatie
 • touží po samotě
 • pomáhá pohyb (cvičení, ale i úklid)
 • časté žlučníkové potíže nebo močového systému

 

Dávkování:

 

Pokud jste unavení, vyberte si homeopatikum, které na vás nejvíce sedí. Užívejte ráno 1 globuli.

 

Podívejte se na další tipy ve spojitosti s Vánoci ZDE>>. Článek: Vánoce a potíže se spánkem

 

Víte, že přestože je homeopatie neustále zatracovaná,  že je to placebo, je to prý jen “cukr” a prý je nevědecká, přesto ji používá anglická královská rodina, představitelé mnohých zemí světa a stovky slavných osobností? (Clinton, Tony Blair, Mahatma Gandhi, Johan Wolfgang Goethe, 7 papežů (Leo XII, Gregory XVI, Pius IX, X, XII; Pavel VI, Jan Pavel II), Charles Darwin, Ludwig van Beethoven, Richard Wagner, Catherine Zeta-Jones, Tina Turner, Cher…)

Vám to ale nemusím povídat. Vy máte s homeopatií vlastní skvělé zkušenosti. Kdo ji pozná na vlastní kůže (nebo u svých dětí), nepotřebuje, aby ho kdokoliv přesvědčoval, jednoduše ví… Když se ptám lidí okolo a také těch, kteří mě sledují, často narážím na několik překážek, která vám brání homeopatii používat:

 • “Já vím, že funguje, ale neumím si vůbec homeopatikum vybrat. Nevyznám se v tom, potřebovala bych jasně vědět, co je na rýmu, co je na kašel, co na nespavost…”
 • “Zažila jsem na sobě, jak mi homeopatie už několikrát pomohla. Ráda si o ní čtu, líbí se mi, že je tak mocná, ale sami se v tom vůbec nevyznám. Ale já bych chtěla ji umět používat aspoň pro vlastní potřebu a pro své děti.”
 • “Někdy i vím, co by mi (dětem) pomohlo, ale pak se ztratím v těch různých potencích a i v dávkování.”
 • “Mám doma několik knih a sleduji články o homeopatii. No přijde mi to jako “džungle” a jsem z toho jelen, co si mám vzít.”

Moc dobře vám rozumím. Já také začínala a vím, jaký guláš na začátku člověk má v hlavě, když potřebuje vyřešit nějakou situaci /teplotu, zvracení, průjem, bolest v krku…

 

VAROVÁNÍ: Budou vás považovat za homeopata

Tady je perfektní řešení, jak se v homeopatii neztratit

a vyléčit sebe i celou rodinu

 

⇒ Vytvořila jsem návod, se kterým to zvládnete i vy. Vrátila jsem se v myšlenkách zpět ke svým začátkům a vytvořila Domácí lékárničku tak, aby byla maximálně srozumitelná, stručná a zároveň pomohla ve všech běžných situacích, které nás potkávají.

⇒ Doporučuji pouze ta nejběžnější homeopatika.

⇒ U každého víte jasnou potenci a dávkování.

Dala jsem si záležet a vytvořila k Domácí lékárničce také seznam homeopatik, které je potřeba doma mít. Vy totiž potřebujete homeopatikum hned podat a často to trvá, než je vám v lékárně objednají. Navíc u těch akutních nemocí se projevy docela rychle mění a druhý den potřebujete už třeba úplně jiné. Dám příklad: Napřed teče z nosu jak z kohoutku a potřebujete Alium cepa. Druhý den zhoustne a už potřebujete například Pulsatillu. Proto je dobré mít ten základ doma – být vybaveni.

Více o Domácí lékárničce se dozvíte kliknutím ZDE>>

“Tento skvělý e-book by měli mít doma všichni, které oslovuje homeopatie – ať už s ní mají nějaké zkušenosti či nikoli. E-book je natolik rozsáhlý, aby si ten správný homeopatický lék pro sebe na míru našel opravdu úplně každý. Zároveň velmi přehledný, že se v něm dokáže zorientovat i laik. Líbí se mi dělení dle jednotlivých zdravotních obtíží. Našla jsem v něm vše, co kdy trápilo naši rodinu. A mnohem víc. Díky za skvělou příručku a velmi praktický seznam a tahák.”

“Dlouho jsem čekala na knihu, která by mi polopatě vysvětlila, proč a jak používat homeopatika. A tento e-book mi dal dokonce více! Je to jednoduchý návod, kde najdete homeopatikum na své potíže a rovnou i s informací, jak ho používat. Konečně! A když v e-booku hledáte, pomůžou vám obrázky na jednotlivých stranách, které jsou vám super tahákem. Navíc seznam homeopatik k vytisknutí, vlastně zmenšený e-book jako tahák, prostě super! Děkuji!”

Něco takového potřebuji, podívám se.

K e-booku Domácí lékárnička automaticky získáváte další bonusy. Nejužitečnější vám bude Seznam k nákupu.

Mrknu se na Domácí lékárničku.

 

 

Něco takového potřebuji, podívám se.

K e-booku Domácí lékárnička automaticky získáváte další bonusy. Nejužitečnější vám bude Seznam k nákupu.

Mrknu se na Domácí lékárničku.

error: Content is protected !!